Jakie wybrać krzesło do biurka dla dziecka

Jakie wybrać krzesło do biurka dla dziecka

Urządzając pokój dziecięcy ważną rolę odgrywa dobrze zaaranżowane i zorganizowane miejsce do nauki. Biurko powinno być ustawione w jasnym miejscu, z swobodnym dostępem oraz miejscem do przechowywania książek i niezbędnych przyborów. Warto też zastanowić się jakie wybrać krzesło do biurka dla dziecka. Bez względu na tryb w jakim prowadzona jest nauka, czy są to lekcje zdalne i dziecko spędza dużo czasu przy biurku, czy biurko służy tylko do odrabiania lekcji i nauki, należy zadbać o komfort i odpowiednią pozycję dziecka. Dobrze dopasowane krzesło zapewni dziecku wygodę oraz nie spowoduje obciążenia kręgosłupa. Dzięki temu czas spędzony przy książkach będzie znacznie przyjemniejszy i nie będzie wywoływał negatywnych skojarzeń.

Cechy dobrego krzesła do biurka dla dziecka

Przeglądając oferty dostępnych krzeseł dla dzieci można poczuć pewnego rodzaju przytłoczenie spowodowane ogromem różnych rodzajów, wzorów i wykorzystywanych materiałów. Jak w tak szerokim wyborze krzeseł do biurka znaleźć to, które zapewni komfort i wygodę? Przedstawiamy kilka cech, którymi warto kierować się wybierając krzesło do biurka dla dziecka.

ZOBACZ FOTELE OBROTOWE DLA DZIECI

Rozmiar krzesła do biurka

Wybierając krzesło do biurka dla dziecka lepiej unikać „dorosłych” krzeseł. Rozmiar mebla ma ogromne znaczenie, ponieważ powinien być dopasowany zarówno do wzrostu, jak i wagi dziecka. Wysokość krzesła należy ustawić tak, by twoja pociecha mogła swobodnie postawić stopy na podłodze. Taka pozycja zapewni odciążenie kręgosłupa w pozycji siedzącej.

Tapicerowane krzesło przy biurko

Odpowiednie oparcie krzesła

Krzesło do biurka dla dziecka powinno mieć oparcie, które będzie gwarantować prawidłową pozycję podczas siedzenia. Warto zwrócić uwagę na dwie kwestie – wysokość oraz wyprofilowanie. Oparcie fotela dla dziecka powinno sięgać od łopatek aż do odcinka lędźwiowego, w ten sposób kręgosłup będzie odpowiednio podparty. Wsparcie kręgosłupa, nawet przy krótkim użytkowaniu krzesła, spowoduje, że ciężar ciała będzie właściwie rozłożony i pozwoli uniknąć bólu pleców. Dodatkowo, oparcie powinno być wyprofilowane w kształt litery S, co naturalnie odwzorowuje prawidłowe ułożenie kręgosłupa.

Czarne krzesło w pokoju dziecięcym

Jakie siedzisko byłoby najlepsze?

Oglądając różne modele krzeseł do biurka można znaleźć modele z tapicerowanym siedziskiem, które zostało wypełnione gąbką, jak również modele, które są „twarde”. Jeżeli krzesło będzie użytkowane przez dziecko dość często, rekomendujemy krzesła tapicerowane, gdyż znacznie poprawiają one komfort siedzenia.

+
Szafa MIRUM 05 biała/szara
+
Łóżko MIRUM 90x200 białe/szare
+
Regał MIRUM 04 biały/szary
+
Komoda dla dzieci MIRUM biała/szara
+
Szafa MIRUM 07 biała/szara
+
Regał MIRUM 06 biały/szary
+
Biurko MIRUM białe/szare
+
Kontenerek MIRUM biały/szary
+
Krzesło DIOR jasno szare/buk

Tkaniny dostępne są w bardzo zróżnicowanej kolorystyce, więc taki mebel z łatwością może stać się również dekoracyjnym dodatkiem do aranżacji. Obecnie, w większości modeli krzeseł obrotowych dla dzieci wykorzystywane są tkaniny odporne na przecieranie oraz czyszczenie, więc nie należy się obawiać plam czy zabrudzeń.

Podłokietniki, czy powinny być?

Dobrym wyborem dla dziecka będzie krzesło obrotowe z podłokietnikami. To dodatkowe wsparcie znacznie zwiększa komfort użytkowania i pozwala na chwilę odpoczynku. Warto jednak zwrócić uwagę na wymiary krzesła oraz biurka, by podłokietniki nie uderzały o ramę biurka.

Czarne krzesło w pokoju dziecięcym

Regulacja wysokości 

Bardzo istotną kwestią jest również możliwość regulacji wysokości oraz oparcia, a nawet ustawienia podłokietników. Jeżeli zależy Ci by krzesło do biurka dla dziecka mogło w miarę możliwości rosnąć razem z twoją pociechą, to warto wybrać model, który zapewnia zmianę wysokości siedziska, czy nachylenia i wysokości oparcia. Dzięki regulacji możesz też dopasować fotel do biurka, by zapewniało ono jak najlepszą pozycję siedzącą.

ZOBACZ BIURKA DLA DZIECI

Szeroki wybór krzeseł obrotowych do biurka dla dzieci ma swoje zalety.

Szeroki wybór krzeseł obrotowych do biurka dla dzieci ma swoje zalety dlatego, że możesz swobodnie dopasować mebel do zaplanowanej aranżacji, tak by całość prezentowała się spójnie. Młodsze dzieci mogą same wybrać krzesło do nauki, być może zachęci je to do lekcji, które jak wiadomo, nie zawsze są priorytetem dla najmłodszych. Krzesła do biurek dla dzieci są wykonane z lekkich, lecz jednocześnie trwałych i odpornych materiałów, dzięki czemu będą służyć aż do momentu, w którym twoja pociecha będzie potrzebować krzesła dla nastolatka. Jeśli szukasz inspiracji w poszukiwaniach odpowiedniego fotele obrotowego, zapraszamy do "Rankingu najpopularniejszych obrotowych foteli dla dzieci" 

2021-01-12 08:50:00 717 wyświetleń