Najmodniejsze kolory we wnętrzach na 2020 rok

Najmodniejsze kolory we wnętrzach na 2020 rok

Jakie barwy, odcienie i wzory przejmują inicjatywę w 2020r.? Ten rok z pewnością przyniesie nowe spojrzenie na kolorystykę oraz wystrój wnętrz w naszych domach. Wyłoniło się kilka wyjątkowych propozycji, które prawie jednoznacznie mówią nam o tym, że ponownie wracamy do neutralnych, ciepłych kolorów. Klasyczny niebieski, oliwkowa zieleń, przydymiony róż, kolory ochra (żółty musztardowy, piaskowy beż) oraz kolory umbra (odcienie palonej słońcem ziemi, pastelowy pomarańcz i ciepłe brązy). Oczywiście nie obędzie się bez wyjątków, a w tym sezonie będą to chłodne szarości i wszystkie odcienie czerni. Wszystkie te bardziej lub mniej znane barwy są dowodem na to, że nie do końca pragniemy wnętrzarskiego przepychu ale dążymy do spokojnego i zrównoważonego minimalizmu.

Jakim kolorem jest Classic Blue, najmodniejszy kolor 2020 roku?

„Wieczny i niezawodny, elegancki w swojej prostocie. Powodując skojarzenia z niebem o zmierzchu, inspirując nadzieję i stymulując pracę myśli. Classic Blue podkreśla naszą potrzebę niezawodnego i stabilnego fundamentu, na którym możemy budować, wchodząc w nową erę” - tak oto został określony przez Instytut PANTONE, odcień przygaszonego niebieskiego.
Co symbolizuje Classic Blue? Przede wszystkim oznacza stabilizację, spokój i wewnętrzną równowagę, wiarę i zaufanie, daje nam poczucie zakotwiczenia ale jednocześnie pobudza do poszerzenia horyzontów i otwarcia się na nowe perspektywy. Dlatego w nowym 2020 roku stylowe wnętrza zdominuje, nacechowany tymi właściwościami, Classic Blue.

Kolor niebieski we wnętrzach ma za zadanie uspokajać i relaksować, dlatego idealnie nadaje się do sypialni, salonu lub pokoju dziecięcego. Możemy użyć go do pomalowania ścian lub co jest bardziej efektowne, wyposażyć się w meble do sypialni w kolorze classic blue lub jego pochodnych. Pamiętajmy, że to kolor mórz i oceanów, dlatego rozjaśnia, wygląda świeżo, a co za tym idzie, dobrze się z nim mieszka.

MEBLE W NAJMODNIEJSZYM KOLORZE ROKU

Zieleń wpleciona w aranżacje

Zieleń jest obecna wśród trendów od kilku sezonów, dlatego nie dziwi nas to, że jeden z najmodniejszych kolorów 2020 r. symbolizuje ważny ekologiczny akcent w designie i oznacza zwrot w kierunku natury. Zgaszona, butelkowa zieleń daje bardzo elegancki efekt a jednocześnie nawiązuje do naturalnych korzeni. Trochę odchodzimy od szykownej szmaragdowej zieleni na rzecz zieleni przełamanej szarością, czyli oliwkowej barwy lub koloru jarmużu. 
Zielony, to idealny kolor mebli dla osób żyjących w szybkim tempie, ze zbyt małą ilością czasu wolnego, którzy potrzebują uporządkowania i odpoczynku. To dobry kolor dla krzeseł do jadalni, sof do salonu, ponieważ oczyści atmosferę przy wspólnych posiłkach i pomoże odpocząć w salonie przed TV.

Pamiętajmy także o roślinnych dodatkach, które dodatkowo urozmaicą aranżację oraz pomogą wykreować w mieszkaniu przyjemną atmosferę. Ciekawym rozwiązaniem jest również florystyczna tapeta z motywem kwiatów lub tropikalnych liści.

ODCIENIE ZIELENI W TAPICERKACH

Kolor dla pewnych siebie -pudrowy róż

W palecie różów znajdziemy wiele jego odcieni, z pewnością jednym z najbardziej popularnych i lubiany przez wszystkich jest jego przygaszona, pastelowa wersja. Jest to bardzo bezpieczna barwa chociaż wbrew pozorom, bardzo odważna. Trzeba mieć sprecyzowane plany i wizję swojej aranżacji, aby wykorzystać ten kolor na swoją korzyść i nie urządzić cukierkowego pomieszczenia. Pudrowy róż cudownie prezentuje się na tapicerkach krzeseł, w postaci tkanin materiałowych jak i aksamitów. Popularności nabierają także fotele uszaki i nie tylko, które w tym kolorze prezentują się wprost przepięknie.

Ochra i umbra, czyli musztardowe odcienie żółtego i ciepłych brązów

To najprawdopodobniej pretendenci do kolorów roku na następny sezon. Wybiera je coraz więcej klientów, przez co te znane nam już od dawna kolory wracają do łask. Wiemy przecież, że kolory beżu, jaśniejszych brązów i kawy z mlekiem to ulubione kolory Polaków. Teraz są także doceniane na światowych arenach.

Brązy, koniaki i wenge wszechobecne w naszych domach również wzbudzają zaufanie i dają nam poczucie ciepła i stabilności. Zresztą drewno i jego pochodne od zawsze są ikoną dobrego designu. Kolor ten zarezerwowany jest dla mebli ciężkich tzn, dla stołów, szaf, komód i szafek RTV.

Powrót eleganckiej czerni i ponadczasowej szarości

Nie dajcie się oszukać i pamiętajcie, że czerń pomimo stereotypów ma wiele odcieni. Od ciemnej gorzkiej czekolady do matowej, mieszanej z szarością czerni grafitowej. Co daje nam użycie tego koloru? Niesamowity zastrzyk elegancji. Urządzenie pomieszczenia w same czarne elementy może być trochę przytłaczające ale w połączeniu z meblami w innym kolorze, może być bardzo ekscytujące. Bardzo przyjemnie prezentują się czarne stoły w połączeniu z kolorowymi krzesłami lub meblościanki, komody i szafki RTV wykonane w połysku.
Oczywiście nie zapominajmy o niej... pani Szarości. Od wielu sezonów a nawet lat jedna z najczęściej wybieranych barw do naszych domów. Nie zamierza zejść ze sceny, nawet na chwilę. Jest tak uniwersalna i bezkonfliktowa, że doskonale zgrywa się z pozostałymi kolorami i tworzy świetne zestawy. Możemy ją zastosować jako bazę kolorystyczną aranżacji, co pozwoli na barwną układankę.

2020-02-07 11:08:00 2236 wyświetleń