Otwarty regał drabinka - pomysł na nietuzinkowe wnętrze

 Otwarty regał drabinka - pomysł na nietuzinkowe wnętrze

Zwolennicy wyszukanego designu lubią wprowadzać do swoich wnętrz ciekawe elementy wyposażenia w postaci nietuzinkowych mebli. Idealnym przykładem nowoczesnego i oryginalnego umeblowania jest z pewnością regał drabinka. Jest to mebel łączący fenomenalny wygląd oraz walory użytkowe. Jednym słowem, jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę, który wbrew pozorom nie jest zarezerwowany wyłącznie dla wnętrz urządzonych w industrialnym lub skandynawskim stylu. Te regały są bardzo uniwersalne, przez co świetnie prezentują się w różnorodnym rodzaju pomieszczeń, od salonu po łazienkę. Po przeczytaniu tego bloga z pewnością znajdziesz argumenty na urządzenie nietuzinkowego wnętrza z użyciem drabinki pełniącej rolę regału.

Regał drabinka jako nowoczesny regał w salonie

Regał drabinka to bardzo ciekawy mebel, który pojawia się w wielu aranżacjach. Oczywiście jego zaletą jest nie tylko przyciągający uwagę wygląd, ale również jego funkcjonalność. Regały do salonu w kształcie drabinki mają naprawdę wiele zalet. Sprawdzają się tam, gdzie komody nie mają racji bytu z uwagi na swoje rozmiary, ponieważ zajmują niewiele miejsca. Większość modeli jest wąskich, dzięki czemu nie odstają zbytnio od ściany. Główną cechą regałów drabinek jest także charakterystyczny, równoległy układ półek.

Regał drabinka w salonie

Na umieszczonych piętrowo półkach można umieścić różne przedmioty, nawet te cięższe. Odkryte półki umieszczone w regale pozwalają na wyeksponowanie posiadanych rzeczy, dekoracji lub zbioru książek. Klasyczne, wiszące półki zamontowane na ścianie nie mają w sobie tyle wdzięku, dlatego kształt oryginalnych regałów drabinek jest coraz bardziej popularny. Nie ma również przeszkód, aby piętrowo ustawione półki pełniły rolę kwietnika. Oczywiście wszystko zależy jak szerokie półki posiada regał i jaki jest jego maksymalny udźwig jako całości.

Regał drabinka do łazienki

Regały drabinkowe to meble, które mogą zdecydowanie uatrakcyjnić wiele aranżacji i rodzajów wnętrz. Jak się domyślacie ten rodzaj regału nadaje się nie tylko do salonu. Regał drabinka świetnie sprawdzi się również we wnętrzu łazienki jako wieszak na ręczniki lub praktyczny regał na kosmetyki i akcesoria łazienkowe. Jego przeznaczenie zależy przede wszystkim od rodzaju i głębokości poziomych elementów. Jeśli są to typowe szczebelki to z pewnością powinien on zostać wykorzystany jako wieszak na ręczniki. Z kolei regał wyposażony w typowe półki lepiej użyć w charakterze szafki łazienkowej. Niesamowicie ciekawym detalem jest fakt, że najczęściej półki różnią się między sobą głębokością. Im niższy poziom tym półka jest szersza, przez co regał wygląda naprawdę imponująco i przypomina opartą drabinę.

Regał w kształcie drabinki w łazience

Drabinka regał w pokoju dziecka i w sypialni

Regał drabinkę możemy wyeksponować nie tylko w salonie i łazience. Ten rodzaj umeblowania coraz częściej możemy spotkać w pokoju dziecięcym lub młodzieżowym, ale także we wnętrzu sypialni. W szczególności tego typu regał sprawdzi się jako mebel dziecięcy stojący zaraz obok łóżka lub biurka dla dzieci.

Regał drabinka w pokoju dziecięcym

Z półek w formie drabinki powinny być zadowolone osoby kochające czytanie, ponieważ na jego półkach można ustawić sporo książek. Mebel może być równocześnie wykorzystany jako regał na zabawki. Z pewnością świetnie zaprezentuje kolekcję lego lub lalek barbie.

ZOBACZ NAJBARDZIEJ POPULARNE REGAŁY DLA DZIECI

Ciekawym pomysłem będzie wykorzystanie funkcjonalnego regału inspirowanego drabiną w sypialni zamiast szafek nocnych. Taki regał pomieści więcej podręcznych przedmiotów, a do tego stworzy designerską aranżację w otoczeniu łóżka do sypialni.

Drabinka regał przy łóżku w sypialni

Kolejne pomieszczenie w którym idealnie zaprezentuje się regał drabinka to przedpokój, witrołap lub korytarz. W przedpokoju, zwłaszcza tym wąskim i ciasnym, regał drabinkowy sprawdzi się do odłożenia kluczy, dokumentów czy czapek i szalików. Jak widać, półki w formie drabinki zapewniają wręcz nieograniczone możliwości aranżacyjne. Można je umieścić niemal w każdym pomieszczeniu.

Drewniany czy metalowy – jaki rodzaj regału wybrać?

Nie dość, że regały w formie drabinek mają uniwersalne zastosowanie, to jeszcze dostępne są w różnorodnych sposobach wykonania oraz uniwersalnych kolorach. Najczęściej jednak regał drabinka wykonany jest w całości z drewna lub drewna łączonego z metalowym stelażem. Klasyczna opcja drewnianego regału częściej spotykana jest we wnętrzach w stylu skandynawskim lub modnych ostatnio wnętrzach boho. Modele z elementarni metalowymi to zdecydowanie wyposażenie loftowych salonów lub nowoczesnych pomieszczeń z jego motywami.Drewniany regał z metalowym stelażemKażdy, kto poszukuje półek w stylu regału drabinki, powinien zwrócić uwagę na swoje potrzeby i dopasować jego wygląd oraz możliwość pełnienia określonych funkcji. Taki mebel będzie przydatny w każdym rodzaju przestrzeni domowej.
Jeśli interesujesz się drabinką w celu umeblowania pokoju dziecięcego zajrzyj również na naszego bloga pt. „Regał na zabawki – robimy porządek w dziecięcym pokoju”.

ZOBACZ WIĘCEJ REGAŁÓW DO POKOJU DZIECIĘCEGO

Bogaty asortyment, bezpieczne i atestowane meble w każdym stylu.

2022-05-01 08:22:00 58 wyświetleń