Salon w stylu loft / industrialnym – aranżacje 2021r.

Salon w stylu loft / industrialnym – aranżacje 2021r.

Loftowy styl nieustępliwie bryluje we wnętrzach naszych mieszkań, szczególnie popularny jest wnętrze salonu w stylu industrialnym. Przewidujemy również, że w rozpoczynającym się sezonie na modne wnętrza 2021r. odegra istotną rolę w tworzeniu nowoczesnych aranżacji. W przeciągu ostatnich lat styl industrialny zmienił się jednak i poszedł trochę na kompromis, pozwalając na wprowadzenie do swoich wnętrz akcentów z innych stylów. Według nas wyszło mu to tylko na dobre, ponieważ nie jest już taki surowy i ekstrawagancki jak na początku, dzięki czemu jest bardziej dostępny dla klienta laika.

Styl loftowy salon w jaśniejszych barwach

Loftowy salon kojarzy się nam z ciemnymi kolorami wnętrz, które zazwyczaj nadawały im elementy betonu i metalu, naturalna cegła oraz ciemne, skórzane meble. Obecnie aranżacje industrialne zmieniły się pod tym względem. Wnętrza zostały rozjaśnione jaśniejszymi kolorami ścian, rzadziej używa się czerwonej cegły na rzecz betonu i drewnianych elementów w postaci paneli lamelowych. Narożniki, sofy do salonu także prezentują się w jaśniejszych tapicerkach, co zdecydowanie rozjaśnia pomieszczenia.

jasne kolory w salonie loftowym

MEBLE W STYLU INDUSTRIALNYM

Jasne kolory w salonie w stylu industrialnym

Mały salon w stylu industrialnym z dodatkami boho, scandi i glamour

Coraz częściej możemy także zaobserwować dekorowanie małego salonu w styl industrialny oraz dodatki będące charakterystycznymi dodatkami dla innych stylów. Dodatki boho e salonie loftSalon loft z antresolom Najczęściej są to poduszki dekoracyjne w stylu boho z frędzlami lub dodatkowy element wyposażenia w postaci fotela do salonu, dekoracyjnej doniczki lub lampy stojącej. Zmieniliśmy również podejście do dekoracji okien. Kiedyś nie do pomyslenia było zasłonięcie okien za pomocą zasłon, dziś zasłaniamy okna i wprowadzamy do pomieszczenia przytulny klimat. 

Tapicerowany fotel w salonie industrialnym

Kuchnia industrialna i styl loftowy w salonie – wspólne akcenty

Popularność zdobył trend łączenia ze sobą pomieszczeń, a w tym przypadku najbardziej znanym jest połączenie kuchni industrialnej z salonem w stylu loftowym. Te dwa przyjazne sobie pomieszczenia świetnie komponują się gdy posiadają wspólne akcenty w postaci mebli o podobnym wykonaniu. Tutaj tą rolę idealnie spełnią stoły i podobne do nich ławy drewniane do salonu.

ława i stół w stylu loftowym

Styl loft lubi welwetowe tapicerki

Ostatnie lata pokazały i jednocześnie udowodniły, że meble w stylu loft lubią się z welwetowymi tapicerkami. Możemy to rozumieć na kilka sposobów. To znaczy, że zarówno loftowe meble tapicerowane świetnie wyglądają wykończone w welwetowych materiałach jak i loftowe stoły bardzo ciekawie wyglądają w otoczeniu welwetowych krzeseł.

+
Stół LORAS II 120x80 dąb naturalna okleina/czarny
+
+
Stół MARCELLO 150x90 lity dąb/czarny
+
+
Fotel LORD VELVET curry

Jeśli zastanawiacie się jakie wybrać krzesła do stołu industrialnego? Zapraszamy na naszego innego bloga.

Typowy, surowy salon w stylu loftowym

Nie możemy oczywiście wykluczyć typowego, surowego loftu, który nadal posiada nie zliczoną rzeszę fanów. Salony urządzane na wzór ciemnych, mrocznych poindustrialnych pomieszczeń to wciąż top one w aranżacji wnętrz. Pomimo niewielkich udoskonaleń typowy styl industrialny wypełnia w swojej pierwotnej formie pomieszczenia naszych domów. 

Typowy salon w stylu industrialnym

2021-01-21 14:05:00 2771 wyświetleń