Wspieramy bieganie ze "Stargard ja się nie ścigam"

Wspieramy bieganie ze "Stargard ja się nie ścigam"

Moda na bieganie gości w Polsce od dawna. W Stargardzie na miejskich ulicach, w parkach oraz lasach coraz częściej widujemy biegaczy w rożnym wieku, biegają i starsi i młodsi, wiek jak widać nie ma znaczenia. Wszystkich łączy radość z uprawianego sportu oraz troska o zdrowie. Korzyści z systematycznego biegania jest bardzo dużo. To doskonała forma na poprawę zdrowia i kondycji oraz samopoczucia, jest też tanim i skutecznym sposobem na dobrą sylwetkę.

Jak zacząć biegać

Jak zacząć biegać ?

Wbrew pozorom rozpoczęcie biegania w samotności jest bardzo trudne, nawet jeśli mamy motywację to szybko potrafimy się zniechęcić, biegamy coraz krócej i rzadziej, brakuje nam po prostu wsparcia. Dlatego bieganie z kimś lub w grupie jest o wiele lepsze, nie walczymy w samotności ze zmęczeniem, kilometry mijają szybciej i przyjemniej, a co najważniejsze osoby wspierają się wzajemnie. Dlatego też tak dużą popularnością cieszy się powstałe właśnie w Stargardzie  stowarzyszenie "Stargard Ja się nie Ścigam", grupa założona 2016 roku przez pięciu entuzjastów biegania: Agnieszkę, Kasię, Andrzeja, Grzegorza i Mariusza. Grupa chętnie i z przyjemnością dzieli się swoją pasją biegową, promuje aktywny sposób spędzania czasu i  wspiera wszystkich którzy zaczynają swoją przygodę z bieganiem i tych którzy już są aktywnymi biegaczami.

Ja się nie ścigam

Ja się nie ścigam

Bieganie w miłym towarzystwie

"Stargard ja się nie ścigam" stworzyło bardzo fajną grupę biegową, która spotyka się w każdą środę o godzinie 19:00 przy fontannie w Parku Chrobrego w Stargardzie.  Stowarzyszenie jest coraz popularniejsze, zapewne dlatego że w takcie spotkań i biegu panuje miła i przyjacielska atmosfera, nikt się nie ściga, osoby początkujące są wspierane, motywowane i doceniany jest wysiłek wkładany w sport, dlatego też na każde środowe wspólne bieganie przychodzą nowe osoby które rozpoczynają swoją przygodę biegową.

Wiele osób z grupy wspólnie uczestniczy w zawodach biegowych na różnych dystansach, biegając także wspólnie w pół maratonach i maratonach motywując się wzajemnie i ciesząc z uprawiania sportu w dobrym towarzystwie. W ostatnim czasie kilka osób wzięło udział w ogólnoświatowym, charytatywnym biegu "Wings for Life".

Ja się nie ścigam
Jak zacząć biegać

Stowarzyszenie promując sport i zdrowy tryb życia zaprasza na środowe bieganie również znane osoby w tym sportowych mistrzów. Wspólnie z uczestnikami biegały takie osoby jak:

  • Prezydent miasta Stargard Rafał Zając.
  • Monika Pyrek – polska lekkoatletka specjalizująca się w skoku o tyczce, olimpijka z Sydney, Aten, Pekinu i Londynu, trzykrotna medalistka mistrzostw świata oraz wicemistrzyni Starego Kontynentu z 2006 roku,
  • Paweł Czapiewski - polski lekkoatleta średniodystansowiec, medalista mistrzostw świata i halowy mistrz Europy,
  • Panrunner, osoba która biega po świecie dla przyjemności prowadząc videoblog. Filmy Panarunnera można obejrzeć na jego kanale Panrunner Videoblog – Bieganie przygodowe na YouTube. To przede wszystkim wspomnienia z biegowych podróży. Inspirujące wskazówki, jak to bieganie traktować. Jak? Najlepiej oddać w tej sprawie głos jemu samemu.
  • wielu młodych sportowców z naszego regionu

Ja się nie ścigam

Jak zacząć biegać

Wspieramy takie inicjatywy!

Od samego początku firma Mirat.eu uczestniczy w życiu "Stargard ja się nie Ścigam", poprzez współfinansowanie koszulek i bluz dla biegaczy z grupy oraz innych akcesoriów. Andrzej Tereszkiewicz współwłaściciel firmy biega razem z grupą od samego początku i również prywatnie bierze czynny udział w propagowaniu sportu.

A co na to Paweł Harasimowicz współwłaściciel firmy:
"Sport jest dziedziną życia która coraz bardziej wzbudza w nas duże zainteresowania pod kątem zdrowego spędzania czasu w naszym zabieganym życiu. Z dnia na dzień zaczynamy sobie uświadamiać, że musimy mieć z życia coś dla siebie, jakoś je uzupełnić, mieć z niego satysfakcję. I tu pojawia się jedna z możliwości.......bieganie. Bieganie jako jedna z dziedzin sportowych aktualnie przechodzi renesans. Już teraz na ulicach wielu miast, wsi jak i na ulicach, naszego miasta spotyka się często osoby które wybrały tą formę aktywności. Dodatkowo coraz więcej młodzieży jak i dzieci zaczyna uprawiać ten sport, co jest kolejnym potwierdzeniem tej reguły jak i pewną formą wychowawczą nowego pokolenia. Biegamy bo chcemy mieć dobre samopoczucie, biegamy bo chcemy pomóc naszemu organizmowi zrzucić kilka kilogramów, biegamy bo taka jest teraz zdrowa moda.

Dlatego doszliśmy do wniosku, że warto wspierać lokalne towarzystwa które tak szeroko propagują tą formę aktywności. W naszym mieście wybraliśmy do tego stowarzyszenie "Stargard ja się nie ścigam". Nasze stargardzkie stowarzyszenie aktualnie jest liderem w ilości aktywnych uczestników,  którzy regularnie spotykają się, aby czerpać radość ze wspólnego biegania.
Stowarzyszenie Stargard ja się nie ścigam, stawia przede wszystkim na idee wzajemnego wspierania się w  samym uczestnictwie bez nastawiania się na stresujące normy związane ze współzawodnictwem. Panujące w nim więzi wśród różnych grup wiekowych biegaczy jest samo dopingującym się mechanizmem. Ten sprzyjający klimat jest kwintesencją popularności stowarzyszenia, ale i też idealnie propaguję istotę biegania jako przyjemność nie obowiązek. Dodatkowo stowarzyszenie promuję nasze rodzinne piękne i rozwijające się miasto Stargard. Dlatego też nasz sklep Mirat.pl nie mógł przejść obok tej inicjatywy obojętnie. Mamy nadzieję, że nasze wparcie finansowe pomoże w szerszym propagowaniu idei zdrowego spędzania wolnego czasu, oraz da możliwość bezpieczniej planować reklamowe jak i finansowe działania,naszemu rodzinnemu stowarzyszeniu Stargard ja się nie ścigam".

Zapraszamy wszystkich na środowe bieganie

Zapraszamy wszystkich na wspólne środowe bieganie.


Dziękujemy za udostępnienie zdjęć:

Stoważyszeniu "Stargard ja się nie Ścigam"

Firmie "Fotografia Stargard"

2019-08-02 11:34:00 895 wyświetleń