Wybierz najlepszy grill ogrodowy i przygotuj się do sezonu

Wybierz najlepszy grill ogrodowy i przygotuj się do sezonu

Wiosenne i letnie popołudnia to najlepsze chwile na spędzanie czasu z przyjaciółmi na wspólnym grillowaniu. Kiedy nadchodzi długi weekend majowy to znak, że nadeszła najwyższa pora by przygotować się do sezonu grillowego. Warto sprawdzić posiadany sprzęt, uzupełnić akcesoria lub kupić całkiem nowy grill. Nie raz można spotkać się z stwierdzeniem, że grillowanie na świeżym powietrzu to jedno z naszych ulubionych zajęć – w związku z tym, aby dobrze się przygotować wybierz najlepszy grill ogrodowy. Jeżeli nie wiesz na co zwrócić uwagę wybierając grill ogrodowy, to zapraszamy do przeczytania naszego artykułu.

Dlaczego tak bardzo lubimy wspólne grillowanie

Ciepłe dni, piękna pogoda, słońce i wolny weekend – nic bardziej nie zachęca do wspólnego grillowania. Możliwość spotkania się z rodziną i przyjaciółmi, wspólne spędzenie czasu na rozmowie i innych rozrywkach to idealny moment aby dorzucić do tego jakąś przekąskę. Prawda jest taka, że Polacy jako naród, są w czołówce jeśli chodzi o wspólne grillowanie, z czym na pewno się zgodzisz. Wystarczy, że pewnego letniego dnia rozejrzysz się, a z całą pewnością zauważysz, że większość sąsiadów odkurzyło po zimie swoje grille i cieszą się smakiem przyrządzanych na nich potraw. Dlaczego tak bardzo to lubimy? Można stwierdzić, że po przygnębiającej jesieni i chłodnej zimie, gdy tylko rozpoczną się ciepłe dni, staramy się spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Dodatkowo, grillowanie jest doskonałą okazją do spotkań, a kto nie lubi spędzać czasu z bliskimi? W czasach, gdy nieustannie jesteśmy zabiegani i brakuje nam czasu, wspólne grillowanie jest doskonałą odskocznią od stresujących obowiązków, zadań i problemów. Oczywiście, wśród zalet grillowania nie może zabraknąć argumentu o samym jedzeniu! Potrawy z grilla są smaczne i można szybko je przygotować, czy potrzebna jest jeszcze większa zachęta?

Współne grillowanie

Rodzaje grillów ogrodowych

Grill emaliowanyWybierając najlepszy grill ogrodowy można dostać zawrotu głowy. Przeglądając oferty warto zwrócić uwagę na rodzaje grillów ogrodowych i wybrać model, który będzie najlepiej spełniał nasze oczekiwania. Oto krótki przegląd rodzajów grillów ogrodowych aby ułatwić Ci wybór najlepszego modelu.

Grill z emaliowanej blachy – najpopularniejszą opcją, która doskonale sprawdza się podczas rekreacyjnego grillowania jest klasyczny grill z blachy. W tym przypadku masz możliwość wyboru różnych rozmiarów, od niewielkich grillów idealnych na weekendowe wyjazdy za miasto, aż po duże grille doskonałe na rodzinne przyjęcia. Warto wybierać modele z osłoną, która uchroni przed zbytnim wypalaniem węgla przez podmuchy wiatru. Grille z emaliowanej blachy są zdecydowanie najtańsze na rynku, a ich jedynym minusem jest trudność w regulowaniu temperatury, dlatego też trzeba regularnie doglądać przygotowywanych potraw.

Grill żeliwnyGrill żeliwny – coraz większą popularnością cieszą się grille wykonane z żeliwa. Dzięki dobrej jakości materiałom modele te są znacznie trwalsze i ułatwiają przygotowywanie potraw. W tym przypadku nie musisz martwić się o nierównomierne pieczenie potraw, ponieważ żeliwo nagrzewa się równomiernie i tak samo rozprowadza temperaturę.

Grill elektryczny – największą zaletą tych modeli jest możliwość użytkowania ich po zakończonym sezonie również w domu. Wybierając ten model grilla zwróć uwagę na powierzchnię grillującą, która może być wykonana z kamienia lub metalu z charakterystycznymi żłobieniami. Podobno smak potraw przygotowywanych na grillu elektrycznym nie różni się od tradycyjnego grillowania, a dodatkowo unikasz dzięki niemu wytwarzania szkodliwego dymu i dbasz o ekologię.

Grill murowany – to idealny wybór dla prawdziwych miłośników grillowania. Wykonuje się je z specjalnie przygotowanego betonu oraz kamienia, które są odporne na wysokie temperatury. Grill murowany to również świetna ozdoba Twojej działki lub posesji i zdecydowanie będzie służyć Ci przez kilkanaście lat.

Ogrodowy grill murowany

Jak dbać o grill ogrodowy

Aby Twój grill ogrodowy służył Ci przez wiele sezonów należy odpowiednio o niego zadbać. Oczywiście, najważniejszą czynnością jest regularne i dokładne czyszczenie. Niestety, wytapiający się z mięsa tłuszcz oraz niekiedy przywierające resztki mogą być trudne w doczyszczeniu – warto zaopatrzyć się w łagodne detergenty i gąbki. Czyszcząc grill staraj się unikać „druciaków”, które niszczą powłokę rusztu. Warto pamiętać, że przed pierwszym użyciem grilla w nowym sezonie warto nasmarować ruszt oliwą. Ten zabieg pomoże Ci w uniknięciu przywierania potraw. Po zakończonym sezonie koniecznie pamiętaj o schowaniu grilla w suche miejsce aby móc cieszyć się pysznymi potrawami w przyszłym roku.

2019-08-09 11:53:00 780 wyświetleń