Biurko składane jako dodatkowe miejsce do pracy i nauki

Biurko składane jako dodatkowe miejsce do pracy i nauki

Pracujesz na co dzień w domu? Ale posiadasz mało miejsca na urządzenie domowego biura? Nic straconego, współcześni producenci biurek wychodzą naprzeciw oczekiwaniom współczesnych potrzeb i tworzą coraz to nowe modele biurek składanych. Ten rodzaj biurek jest bardzo nowocześnie skonstruowany przez co pozwala zaoszczędzić sporą część miejsca w na ogół niewielkim mieszkaniu, w którym nie ma miejsca na biuro z prawdziwego zdarzenia. I chociaż myślimy o nim najczęściej ze swojej perspektywy to nie zapominajmy o tym, że może przydać się ono także naszym dzieciom lub współmieszkańcom.

Biurko składane do home office

Oczywiście najczęściej biurko komputerowe przychodzi nam na myśl, gdy myślimy sobie o pracy w domu, czyli tak zwanym home office. Ten rodzaj pracy stał się w ostatnich latach bardziej popularny przez co wynikły potrzeby dzielenia wnętrza domu z miejscem pracy. W przypadku niewielkich mieszkań jest to oczywiście dość problematyczne, dlatego takie działanie musiało ponieść za sobą szereg ergonomicznych rozwiązań. Jednym z nich jest funkcja rozkładania, która jest najbardziej praktyczną opcją na rynku. Biurka rozkładane mogą być na rożne sposoby. Jedne modele są rozkładane do boku inne z góry, jednak najważniejszy jest fakt, że przed rozłożeniem zajmują bardzo mało miejsca, niektóre tyle ile ścienna półka.

Biurko składane ścienne

Po rozłożeniu uzyskujemy wystarczający blat do pracy pisemnej lub typowo pracy przy komputerze. Często takie biurko może być również wyposażone w dodatkowe szuflady a jeśli nie to może się przydać niewielki kontenerek biurowy  do trzymania najbardziej potrzebnych biurowych rzeczy. Opisane biurko spełnia wszystkie potrzebne funkcje biurka a co ważne możemy z niego korzystać gdy przyjdzie taka potrzeba. Możemy korzystać z niego my i nasi bliscy nawet podczas zwykłych czynności, jak opłacanie rachunków, pisanie czy czytanie książek. Ułatwi nam to z pewnością szybki sposób rozkładania. Wystarczy jeden ruch i biurko już się rozkłada.

Biurko składane może pomóc Twoim dzieciom podczas nauki

Kolejnym bardzo istotnym aspektem użytkowania biurka składnego jest wykorzystanie go do nauki przez nasze dzieci. Zarówno w sytuacji nauki zdalnej jak i standardowej. Nie każde dziecko posiada swój własny pokój przeznaczony tylko i wyłącznie do jego potrzeb i nie każde posiada swoje własne biurko dziecięce. Stąd właśnie pomysł na drugi taki mebel w mieszkaniu. Rozkładane biurko możemy umieścić w pokoju dziecięcym, młodzieżowym i pracować wówczas pod nieobecność dzieci lub pracować w tym samym czasie, kiedy dzieci są w domu. Jeśli jednak nasza obecność przeszkadza im w zdobywaniu wiedzy może warto umieścić biurko na przykład w salonie? Co ważne może się to także przydać w przypadku, gdy mamy dwoje dzieci i przeszkadzają sobie nawzajem zarówno w przypadku codziennego odrabiania lekcji jak i nauki zdalnej.

Biurko składane w pokoju dziecka

Miejsca, gdzie zamontujesz biurko składane

Miejsce, w którym zamontujesz biurko składane zależy oczywiście od wolnej przestrzeni gotowej do wykorzystania oraz od sposobu rozkładania biurka. I tak na przykład biurka montowane na ścianie najlepiej montować w pobliżu okien ze względu na dostęp do źródła światła ale już samo umiejscowienie zależy tylko od wolnej przestrzeni.Biurko na ścianie Rozkładane biurka drewniane najczęściej przypominają budową i gabarytami – komodę. Formę biurka przejmują, gdy rozłożymy ich górny blat uzyskując prosty kształt lub ułożenie w literkę „L”. Takie biurka posiadają także więcej dodatkowych szuflad lub półek przez co stają się także bardziej praktyczne. Musimy jedynie pamiętać, aby dobrze zaplanować, w którą stronę będziemy je rozkładać, żeby nie było problemu w trakcie rozkładania. Na pewno będziemy się irytować, kiedy przed każdym rozłożeniem biurka będziemy musieli przestawiać pozostałe meble w pokoju. 

Biurko składane w literę "L"

Domowe biuro w salonie musi być przede wszystkim praktyczne, ale również nie powinno zaburzać estetycznego wyglądu całej przestrzeni. Aranżacji jest bez liku - jednak należy zwrócić uwagę na to, żeby elementy biurowe i reszta przedmiotów w salonie pozostawała w tym samym stylu. Mini biuro w salonie i funkcjonalny kącik do pracy może udać się również w naprawdę niedużym mieszkaniu w bloku. Wszystko zależy od Twojej organizacji przestrzeni. W tym przypadku polecamy umieszczenie niewielkiego biurka tuż pod oknem. Będą to idealne warunki do pracy, a Ty zapomnisz, że znajdujesz się w swoim niewielkim mieszkaniu i wykonujesz pracę bez konieczności opuszczania go.

ZOBACZ WIĘCEJ PODOBNYCH PRODUKTÓW

Bogaty asortyment, bezpieczne i atestowane meble w każdym stylu.

2021-12-09 13:49:00 583 wyświetleń