Łóżka kontynentalne

Siatka Lista

Produkty 1-45 z 578

Ustaw kierunek malejący
 1. Łóżko kontynentalne JAGULA 90x200 curry velvet z pojemnikiem Łóżko kontynentalne JAGULA 90x200 curry velvet z pojemnikiem
  Do 3 dni-47%

  Łóżko kontynentalne JAGULA 90x200 curry velvet z pojemnikiem

  Cena promocyjna 899,00 zł Normalna cena 1 695,00 zł
  Czas wysyłki: 3 dni
 2. Zagłowie do łóżka kontynentalnego JAGULA 90x200 bordowe velvet Zagłowie do łóżka kontynentalnego JAGULA 90x200 bordowe velvet
  Do 3 dni-77%

  Zagłowie do łóżka kontynentalnego JAGULA 90x200 bordowe velvet

  Cena promocyjna 99,00 zł Normalna cena 422,00 zł
  Czas wysyłki: 3 dni
 3. Łóżko kontynentalne EKSPRESJO 160x200 granatowe velvet z pojemnikiem

  2 873,00 zł
  Czas wysyłki: od 3 do 5 tygodni
Siatka Lista

Produkty 1-45 z 578

Ustaw kierunek malejący

Łóżka kontynentalne do sypialniŁóżka kontynentalne kojarzą się nam przede wszystkim z wyposażeniem eleganckich hoteli i apartamentów ale czasy się zmieniają i te wyjątkowe łóżka coraz częściej stają się elementem wyposażenia naszych sypialni. Ich obecność świadczy o wyczuciu niepowtarzalnego stylu oraz są oznaką wysokiej jakości komfortu.

Charakterystyczne cechy łóżka kontynentalnego

Nie każde łóżko tapicerowane posiada cechy łóżka kontynentalnego ale większość łóżek kontynentalnych to łóżka tapicerowane. Bardzo rzadko możemy spotkać ten rodzaj łóżka w innej wersji. Abyśmy oprócz tego mogli je nazwać „kontynentalnym”, musi ono posiadać pewne stałe cechy, które określają jego wyjątkowy charakter. Najbardziej znanym wyróżnikiem jest posiadanie co najmniej dwóch poziomów ale może się zdarzyć, że łóżko kontynentalne będzie ich posiadać więcej. Im więcej warstw sprężynujących, tym większa wygoda i komfort spania. Pierwszy poziom najczęściej stanowi skrzynia do przechowywania pościeli lub klasyczny materac typu bonel, który ma zadanie amortyzować kolejne warstwy oraz podwyższać następne części. Kolejny poziom to materac główny, który określa charakter łóżka kontynentalnego. W przypadku tych niższych wersji jest to już ostatni poziom ale często się zdarza, że nakładane są na to jeszcze dodatkowe materace nawierzchniowe. Kontynentalne łóżka do sypialni posiadają jeszcze jedną ważną cechę, a mianowicie wysoki zagłówek. Tak naprawdę im wyższy tym lepszy. Zagłowie łóżka ma za zadanie nie tylko oddzielać nasze głowy od ściany ale w znacznym stopniu jest dekoracją sypialni. Odpowiednie przeszycia lub pikowania na zagłówku dodatkowo ozdobią jego wygląd. Modne są także całkowicie gładkie zagłowia, które pozwalają na większą swobodę w zakupie dodatków czy tekstyliów.

Skąd się wzięła moda na łóżko kontynentalne?

Łóżko kontynentalne najpierw sprawdziło się w roli idealnych posłań w luksusowych hotelach aby później stać się wyszukanym meblem do sypialni w stylu hampton lub glamour. To właśnie te dwa style wnętrzarskie jako pierwsze użyły łóżka kontynentalne w swoich aranżacjach. Piękne tapicerki, dekoracyjne pikowania i efektowny wygląd, idealnie wpisywały się do ich głównych atrybutów. Oprócz wizualnych zalet łóżka kontynentalne posiadają bardzo komfortowy poziom materaca do spania. Wysokość łóżka jest dużo bardziej komfortowa niż w przypadku łóżek o standardowej wysokości. Ta cecha jest szczególnie ceniona przez osoby starsze, mające problemy z kręgosłupem ale także jest ciekawym rozwiązaniem dla ludzi młodych szukających niecodziennych rozwiązań. Aranżacja sypialni w roli głównej z łóżkiem kontynentalnym wymaga od nas także odpowiedniego wyposażenia w postaci dopasowanych szafek nocnych, ławek czy komody do sypialni. Wszystko po to, aby podkreślić efektowną aranżację i uczynić naszą sypialnię jak najbardziej funkcjonalną.

ARTYKUŁY I PORADY