Materace piankowe

Siatka Lista

Produkty 1-45 z 148

Ustaw kierunek malejący
  1. Materac piankowy TURYN 80x160 Materac piankowy TURYN 80x160
    Do 3 dni

    Materac piankowy TURYN 80x160

    194,00 zł
    Czas wysyłki: 3 dni
Siatka Lista

Produkty 1-45 z 148

Ustaw kierunek malejący

Najlepsze materace piankoweMaterace piankowe to materace, które zostały w całości wykonane z jednego lub kilku rodzajów pianek. Posiadają szereg zalet, które powodują, że to atrakcyjny wybór dla wielu osób.

Najlepsze materace piankowe ich rodzaje i budowa

Materace piankowe mogą być skonstruowane z jednej lub z różnych pianek. Na rynku dostępne są najlepsze materace z pianki poliuretanowej, pianki wysokoelastycznej czy pianki termoelastycznej. Pianki charakteryzują się różnym stopniem twardości oraz odmiennymi właściwościami. Materace piankowe z pianki poliuretanowej to najtańsze rodzaje materacy dostępnych w sprzedaży i nie są polecane osobom, którym zależy na wysokim komforcie snu. Pianka poliuretanowa przy nacisku reaguje na całej powierzchni i nie zapewnia dokładnego podparcia dla ciała, dlatego najczęściej wykorzystywana jest głównie jako baza lub jedna z warstw otulających materac. Materace piankowe z pianki poliuretanowej nie są również zbyt wytrzymałe, dlatego na zakup tych materacy do łóżek decyduje się niewiele osób. Materace piankowe z pianki wysokoelastycznej cechują się natomiast znacznie większą elastycznością punktową niż pianki poliuretanowe i zapewniają lepszy komfort użytkowania. Pianka wysokoelastyczna jest znacznie trwalsza i poprzez proces nacinania i formowania można wyróżnić w niej różne strefy twardości, które korzystnie wpływają na jakość snu. Na szczególną uwagę zasługują materace piankowe wykonane z pianki termoelastycznej. Reagują nie tylko na ciężar ciała, ale również na jego ciepło, przez co jest to najbardziej komfortowy rodzaj pianki wykorzystywany do budowy materacy piankowych. Pianka termoelastyczna otula ciało i doskonale dopasowuje się do kształtu użytkownika zapewniając prawidłowe podparcie dla kręgosłupa oraz odciąża mięśnie. Materace piankowe wykonane z pianki termoelastycznej zaliczane są do materacy miękkich i szczególnie polecane są osobom z problemami krążeniowymi, gdyż nie blokują swobodnego przepływu krwi podczas snu.

Materac piankowy jego wady i główne zalety

Materac piankowy posiada właściwości antyalergiczne, gdyż pianka nie stanowi pożywki dla chorobotwórczych drobnoustrojów. Jest przewiewna i doskonale odprowadza wilgoć z wnętrza materaca. Zapobiega to w znacznym stopniu przed rozwojem pleśni i drobnoustrojów. Są to zatem materace gwarantujące doskonałą higienę, dlatego też często stosowane są przez osoby cierpiące na alergie. Materace posiadają doskonałą elastycznością punktową , co sprawia, że materac piankowy ugina się dokładnie w miejscu nacisku oraz idealnie dopasowuje się do kształtów sylwetki. Ze względu na swoją elastyczność punktową, najlepsze materace piankowe idealnie sprawdzą się również w przypadku dzieci, gdyż korzystnie wpływają na układ mięśniowo-szkieletowy, a tym samym na prawidłowy rozwój dziecka. Materace piankowe są również na tyle elastyczne, że nie stanowią problemu do stosowania na stelażach regulowanych. Meble do sypialni znacząco wpływają na nasze samopoczucie, ale to w głównej mierze materac piankowy zapewnia nam komfortowy sen, dlatego należy dokładnie przemyśleć zakup odpowiedniego modelu, który spełni nasze oczekiwania.

ARTYKUŁY I PORADY