Materace nawierzchniowe

Siatka Lista

Produkty 27

Ustaw kierunek malejący
Siatka Lista

Produkty 27

Ustaw kierunek malejący

Materace nawierzchniowe

Materace nawierzchniowe są doskonałym uzupełnieniem podstawowej oferty materacy i znacznie wpływają na komfort snu zarówno na materacach tradycyjnych jak i na meblach wypoczynkowych, które wyposażone są w funkcję spania. Ten cienki materac nawierzchniowy doskonale poprawia komfort spania i zamienia niewygodne łóżko w idealne miejsce do spania.

Materace nawierzchniowe - rodzaje i zalety

W związku z tym, że materace nawierzchniowe są dość cienkie i z reguły posiadają wysokość nieprzekraczającą 10 cm, nie mogą być stosowane jako główny materac. W znacznym stopniu niwelują odczucie twardości (gdy materac podstawowy jest zbyt twardy), poprawiającą jakość snu i pomagają uniknąć odkształcenia narożnika, który służy nam jednocześnie jako mebel w salonie oraz jako łóżko do spania. Materace nawierzchniowe pozwolą skutecznie zabezpieczyć przed zniszczeniem i zabrudzeniem nasz materac główny oraz zwiększyć jego żywotność działając jak nakładka zabezpieczająca. W większości przypadków posiadają także ściągalny pokrowiec, dzięki czemu możemy zapobiegać wnikaniu potu i tworzenia się różnego rodzaju plam. Ma to szczególne znaczenie w wynajmowanym mieszkaniu lub hotelach. Różnorodność materacy nawierzchniowych pozwoli nam w łatwy sposób dopasować odpowiedni model do własnych potrzeb i preferencji. Do wyboru mamy materac nawierzchniowy typu lateksowego, piankowego (z pianki wysokoelastycznej lub pianki memory) oraz z pianki termoelastycznej. Każdy z tych rodzajów materaców nawierzchniowych posiada swoje własne właściwości, ale wszystkie mają za zadanie wyrównanie powierzchni spania i przez to poprawę komfortu snu. Pamiętajcie także o odpowiednim dopasowaniu materaca do powierzchni spania. Do rozkładanych sof i narożników najlepiej dopasować materac nawierzchniowy 140x200, ponieważ najczęściej taką powierzchnię spania posiadają te meble. W innych przypadkach, gdy ma on posłużyć jako nakładka należy dopasować rozmiar materaca pod stary materac.

Materac nawierzchniowy i wyrównanie powierzchni spania

Materac nawierzchniowy przypadnie do gustu osobom, które nie posiadają osobnej sypialni, a spanie na rozkładanych wersalkach, sofach czy narożnikach jest zbyt uciążliwe i niewygodne. Odpowiednio dopasowany materac nawierzchniowy znacznie podniesie jakość i komfort w czasie snu, a tym samym poprawi nasze samopoczucie. Jak już wcześniej wspomnieliśmy zadaniem materacy nawierzchniowych jest wyrównać powierzchnię spania, czyli zneutralizować wszystkie łączenia pojawiające się na powierzchni spania, w momencie kiedy rozłożymy narożnik lub nasz stary materac w sypialni nie sprawdza się już, jest zbyt twardy lub się wypaczył. Zamiast kupować nowy materac do spania możemy właśnie użyć materaca nawierzchniowego, który świetnie sprawdzi w każdej sypialni, wystarczy tylko dopasować odpowiedni rozmiar materaca do łóżka. To bardzo korzystne także dla osób, które nie chcą inwestować w nowy materac, ponieważ niebawem mają w planach zmianę mieszkania lub remont sypialni. Jest to także idealne rozwiązanie dla dwóch osób do sypialni małżeńskiej, w której każdy z małżonków posiada osobny materac główny. Nałożenie materacy na siebie sprawi, że łączenie zniknie, bez wypełnienia a powierzchnia spania stanie się wygodniejsza. Miękkie i elegancko wykończone pokrowce będą pięknie prezentować się jako komplet z materacami i łóżkami do sypialni, nadając wnętrzom luksusowego charakteru. Niezaprzeczalną zaletą https://mirat.eu/materace-piankowe jest także fakt, że można je zwinąć i łatwo przechowywać oraz z powodzeniem mogą towarzyszyć nam w podróży, jako przenośny materac do campera lub jako dodatkowe posłanie dla naszych gości, w szczególności, gdy nie posiadamy w mieszkaniu zbyt wiele miejsca.

Materac nawierzchniowy z pianki termoelastycznej lub lateksu

Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje materacy nawierzchniowych: materac z lateksu, materac z pianki poliuretanowej oraz materace z pianki termoelastycznej. Wszystkie materace, bez względu na rodzaj użytych materiałów zapewniają perfekcyjne dopasowanie dokładnie w miejscu nacisku. Podtrzymują odpowiednio mniejsze partie ciała, zachowując przy tym naturalną krzywiznę naszego kręgosłupa, a w połączeniu z piankami, które znajdują się najczęściej po zewnętrznych stronach materaca nawierzchniowego, tworzą niezwykle komfortową i trwałą powierzchnię.

  • Materac typu lateksowego to bardzo często naturalny materac nawierzchniowy ze względu na to , że najczęściej lateks powstaje z kauczuku naturalnego. Ten materac doskonale wypełnia nierówności i układa kręgosłup w linii prostej, a zastosowany system otworów umożliwia swobodną cyrkulację powietrza, regulując tym samym temperaturę ciała oraz odprowadzając nagromadzoną wilgoć. Lateksowe materace są to doskonałe materace nawierzchniowe dla osób cierpiących na alergie, gdyż lateks posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze oraz nie pochłania kurzu. Materace nawierzchniowe lateksowe świetnie wywiązują się z zadania oferowania wysokiej jakości snu niezależnie od okoliczności, doskonale dostosowując się do ułożenia ciała śpiącej osoby. W rezultacie łagodzi on dyskomfort w miejscach ucisku, tym samym zapobiegając drętwieniu rąk oraz utrzymując prawidłowe krążenie krwi. Twardość materaca zależy od gęstości lateksu i jego jakości. Naturalny materac nawierzchniowy z naturalnego lateksu jest bardzo twardy i ciężki. Oczywiście wszystkie informacje o produkcie są podane przy produkcie.

  • Materace typu piankowego w zależności od zastosowanej pianki mają różne właściwości. Wszystko zależy od od rodzaju użytej pianki. Najbardziej popularna jest pianka poliuretanowa o specyficznych zaletach. Na przykład pianka wysokoelastyczna doskonale dopasowuje się do ciała ze względu na swoją wysoką elastyczność i sprężystość. To wysokogatunkowa pianka o zwiększonej gęstości 35 kg/m3. Ma porowatą strukturę, a pęcherzykowata budowa pozwala na jej perfekcyjne dopasowanie do sylwetki. Dostosowuje się do krzywizn ciała i niweluje bóle pleców czy sztywność karku oraz napięcie mięśni. Sprawdza się, gdy z jednego materaca korzystają dwie osoby, materac ugina się tylko w miejscu nacisku, partner nie odczuwa więc naszych ruchów. Pianka poliuretanowa pozwoli natomiast zwiększyć twardość materaca głównego oraz uzyskać stabilniejsze podparcie.

  • Materace nawierzchniowe termoelastyczne to materace, których twardość zmienia się pod wpływem ciepła jakie wytwarza nasze ciało. Pianka termoelastyczna trafia w gust nawet najbardziej wymagających użytkowników. Materace zbudowane są z wysokiej jakości pianek reagujących na nacisk oraz temperaturę ciała. Materac nawierzchniowy termoelastyczny jest w stanie idealnie dopasować do się do anatomicznej budowy śpiącej osoby, zapewniając jej idealne wsparcie, regenerację i komfort. Pod wpływem temperatury i nacisku materac nawierzchniowy zmienia swój kształt, a po odciążeniu powraca do swojego pierwotnego kształtu. Nie uciska na ciało i nie blokuje przepływu krwi, dlatego jest doskonały dla osób zmagających się z problemami krążeniowymi. Odradzamy jego zastosowanie jednak dla osób z tendencją do przegrzewania się, ponieważ materac utrzymuje ciepło. Świetnie sprawdzi się za to dla tzw. "zmarźluchów"

Materac nawierzchniowy typu topper w łóżku typu kontynentalnego

Topper to po prostu materac nawierzchniowy przeznaczony na kontynentalne łóżko. Ma zadanie uczynić łóżko bardziej komfortowym oraz ochronić łóżko przed zabrudzeniami i zużyciem materaca głównego. Zmienia również twardość łóżka i sprawia, że materac główny daje się odczuć jako bardziej miękki. Większość produktów sprzedawanych jest od razu z topperem lub producent proponuje najlepszy z możliwych materacy. Wówczas klient sam podejmuje decyzję czy kupić łóżko z topperem, czy bez. Materac nawierzchniowy typu topper polecany jest dla osób szczególnie cierpiących na problemy krążeniowe (topper wykonany jest w większości przypadków z pianki termoelektrycznej, nie uciskającej ciała i nie blokującej przepływu krwi), alergików (pianka termo jest odporna na rozwój bakterii, pleśni i roztoczy), ale przede wszystkim dla osób ceniących sobie maksymalną wygodę. Na pewno warto wyposażyć łóżko kontynentalne w ten element i cieszyć się jego zaletami. Co istotne topper w żaden sposób nie przeszkadza w trakcie otwierania pojemników na pościel. Jest na tyle elastyczny, że odgina się zarówno podczas rozłożenia jednej strony jak i dwóch. Należy jedynie dopasować odpowiedni materac nawierzchniowy pod kątem rozmiaru łóżka.

ARTYKUŁY I PORADY