Materace nawierzchniowe

Siatka Lista

Produkty 27

Ustaw kierunek malejący
Siatka Lista

Produkty 27

Ustaw kierunek malejący

Materace nawierzchniowe są doskonałym uzupełnieniem podstawowej oferty materacy i znacznie wpływają na komfort snu zarówno na materacach tradycyjnych jak i na meblach wypoczynkowych, które wyposażone są w funkcję spania.

Materace nawierzchniowe - rodzaje i zalety

Materace nawierzchnioweW związku z tym, że materace nawierzchniowe są dość cienkie i z reguły posiadają wysokość nieprzekraczającą 10 cm, nie mogą być stosowane jako materace główne, natomiast w znacznym stopniu poprawiają komfort i higienę naszego snu. Materace nawierzchniowe pozwolą skutecznie zabezpieczyć przed zniszczeniem i zabrudzeniem nasz materac główny oraz zwiększyć jego trwałość. Poprzez zastosowanie łatwych do zdjęcia i odświeżenia pokrowców, możemy zapobiegać wnikaniu potu i tworzenia się różnego rodzaju plam na materacu głównym, a tym samym wydłuży jego żywotność. Różnorodność materacy nawierzchniowych pozwoli nam w łatwy sposób dopasować odpowiedni model do własnych potrzeb i preferencji.

Do wyboru mamy materace nawierzchniowe typu kieszeniowego, lateksowego i piankowego. Materace typu kieszeniowego zapewniają perfekcyjne dopasowanie dokładnie w miejscu nacisku. Podtrzymują odpowiednio mniejsze partie ciała, zachowując przy tym naturalną krzywiznę naszego kręgosłupa, a w połączeniu z piankami, które znajdują się po zewnętrznych stronach materaca nawierzchniowego, tworzą niezwykle komfortową i trwałą powierzchnię. Materace typu lateksowego doskonale wypełniają nierówności i układają kręgosłup w linii prostej, a zastosowany system otworów umożliwia swobodny przepływ powietrza, regulując tym samym temperaturę oraz odprowadzając nagromadzoną wilgoć. Są to doskonałe materace nawierzchniowe dla osób cierpiących na alergie, gdyż lateks posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze oraz nie pochłania kurzu.

Materace typu piankowego w zależności od zastosowanej pianki mają różne właściwości. Pianka termoelastyczna doskonale dopasowuje się do ciała pod wpływem temperatury i nacisku, a po odciążeniu powraca do swojego pierwotnego kształtu. Nie uciska na ciało i nie blokuje przepływu krwi, dlatego jest doskonała dla osób zmagających się z problemami krążeniowymi. Pianka poliuretanowa pozwoli natomiast zwiększyć twardość materaca głównego oraz uzyskać stabilniejsze podparcie.

Materac nawierzchniowy i jego zastosowanie

Materac nawierzchniowy przypadnie do gustu osobom, które nie posiadają osobnej sypialni, a spanie na rozkładanych wersalkach, czy narożnikach jest zbyt uciążliwe i niewygodne. Odpowiednio dopasowany materac nawierzchniowy znacznie podniesie jakość i komfort snu, a tym samym poprawi nasze samopoczucie. Dodatkowo materace nawierzchniowe mogą z łatwością przedłużyć żywotność posiadanego już przez nas materaca, jeśli nie planujemy wymiany obecnego na nowy.

Poprzez zastosowanie miękkich i elegancko wykończonych pokrowców, materace nawierzchniowe będą pięknie prezentować się jako komplet z materacami i łóżkami, nadając wnętrzom luksusowego charakteru. Niezaprzeczalną zaletą materacy nawierzchniowych jest także fakt, że można je zwinąć i łatwo przechowywać oraz z powodzeniem mogą towarzyszyć nam w podróży, jako przenośny materac do campera lub jako dodatkowe posłanie dla naszych gości, w szczególności, gdy nie posiadamy w mieszkaniu zbyt wiele miejsca.

ARTYKUŁY I PORADY