Materace rehabilitacyjne

Siatka Lista

Produkty 1-45 z 78

Ustaw kierunek malejący
  1. Materac kieszeniowy ANDROMEDA 160x200 Materac kieszeniowy ANDROMEDA 160x200
    Do 3 dni-24%

    Materac kieszeniowy ANDROMEDA 160x200

    Cena promocyjna 1 699,00 zł Normalna cena 2 230,00 zł
    Czas wysyłki: 3 dni
Siatka Lista

Produkty 1-45 z 78

Ustaw kierunek malejący

Materace rehabilitacyjneMaterace rehabilitacyjne to osobna grupa materacy, które cechują się indywidualnymi właściwościami. Używane są najczęściej w czasie rehabilitacji przez osoby, które są zmuszone spędzić długie godziny w łóżku podczas powrotu do zdrowia, ale również przez osoby zdrowe, które cenią sobie komfortowe warunki snu.

Materace rehabilitacyjne właściwości i zalety

Materace rehabilitacyjne mogą być stosowane zarówno u osób zdrowych jak i po urazach czy operacjach. Zapewniają komfortowe warunki osobom leżącym podczas powrotu do zdrowia. Materace ortopedyczne cechują się doskonałą elastyczność punktową, dzięki czemu idealnie dopasowują się do kształtów ciała, a każdy element jest równomiernie podparty. Kręgosłup jest odciążony, co przyśpiesza proces regeneracji organizmu. Materace rehabilitacyjne mają również korzystny wpływ na krążenie, gdyż nie blokują swobodnego przepływu krwi, poprawiają tym samym ukrwienie całego ciała. Doskonale reagują na nacisk oraz temperaturę użytkownika, a wysoka przepuszczalność powietrza zapewnia swobodne odprowadzanie wilgoci z wnętrza materaca. Inną cechą materacy rehabilitacyjnych jest ich łatwość utrzymania w czystości, co jest niezwykle ważne w przypadku osób, które spędzają całe dnie w pozycji leżącej. Materac ortopedyczny może być również wykorzystywane przez osoby cierpiące na alergie, gdyż posiadają one właściwości antyalergiczne.

Materac rehabilitacyjny może być wykonany z różnych materiałów

Materac rehabilitacyjny może być piankowy i kieszeniowy. Wybór odpowiedniego rodzaju uzależniony jest od indywidualnych preferencji użytkownika. Materace piankowe polecane są w szczególności osobom z problemami ortopedycznymi, ponieważ pianka zapewnia uzyskanie maksymalnej wygody oraz higieny, a także doskonale dopasowuje się do kształtów ciała, nie powodując ucisków na naczynia krwionośne. Materac rehabilitacyjny piankowy może być wykonany z jednej pianki lub kilu pianek ułożonych warstwowo. Najczęściej do tworzenia materacy rehabilitacyjnych piankowych wykorzystuje się pianki VISCO oraz termoelastyczne, gdyż zapewniają one największy komfort użytkowania.

Rehabilitacyjne materace kieszeniowe są sprężyste i odporne na odkształcenia nawet przy dużym obciążeniu. Sprężyny stanowią serce materaca i często łączone są z innymi materiałami tworzącymi zewnętrzne warstwy, takimi jak: pianka lateksowa, pianka termoelastyczna, pianka poliuretanowa, kokos czy trawa morska. Użycie różnych rodzajów warstw oraz różnych grubości pianek, kokosa czy trawy, znacznie wpływa na twardość materaca oraz jakość snu. Nie należy wybierać materaca zbyt twardego lub zbyt miękkiego, gdyż będzie on wpływał negatywnie na układ ruchu. Aby zapewnić doskonałe warunki osobom zmagającym się z problemami kręgosłupa należy zaopatrzyć się w odpowiednio dobrane meble do sypialni, w tym w stelaż z możliwością regulacji.

ARTYKUŁY I PORADY