Materace lateksowe

Siatka Lista

Produkty 1-45 z 92

Ustaw kierunek malejący
 1. Materac FINI 80x160 lateksowy

  845,00 zł
  Czas wysyłki: do 14 dni
 2. Materac FINI 70x140 lateksowy

  751,00 zł
  Czas wysyłki: do 14 dni
 3. Materac FINI 60x120 lateksowy

  622,00 zł
  Czas wysyłki: do 14 dni
 4. Materac FIDES 90x200 lateksowy

  2 535,00 zł
  Czas wysyłki: do 14 dni
 5. Materac FIDES 80x200 lateksowy

  2 282,00 zł
  Czas wysyłki: do 14 dni
Siatka Lista

Produkty 1-45 z 92

Ustaw kierunek malejący

Antyalergiczne materace lateksoweMaterace lateksowe posiadają znacznie więcej zalet niż wad, a dobrze dopasowany materac lateksowy jest kluczem do komfortowego wypoczynku. Sen odgrywa bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia, dlatego tak istotne jest, aby zakup materaca był dobrze przemyślany.

Materace lateksowe - wady i zalety

Materace lateksowe należą do grupy materacy piankowych. Wykonane są z naturalnego mleczka kauczukowego lub mieszaniny z kauczukiem syntetycznym, które nadaje im sprężystości oraz redukuje nacisk materaca na ciało zwłaszcza w strefie ramion i bioder. Lateks doskonale dopasowuje się do kształtów ciała, punktowo podpierając poszczególne jego partie. Dzięki elastyczności punktowej materace lateksowe są w stanie zapewnić prawidłową postawę kręgosłupa podczas snu. Materace te, jako jedyne posiadają właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, są więc doskonałą propozycją dla osób cierpiących na alergie. Dodatkowo nie pochłaniają kurzu, a na ich powierzchni nie rozwijają się żadne szkodliwe mikroorganizmy. Porowata struktura lateksu umożliwia doskonałą wentylację, dzięki czemu bez problemu odprowadzają wilgoć z wnętrza materaca. Lateks jest także niezwykle odporny na odkształcenia i wszelkiego rodzaju deformacje, co sprawia, że wykonane z niego materace lateksowe są uznawane za jedne z najsolidniejszych i najmocniejszych materacy na rynku. Z materacy lateksowych nie powinny natomiast korzystać osoby uczulone na lateks, chyba, że zastosują podkład hipoalergiczny. Lateks wydziela również specyficzny zapach, który może niektórym przeszkadzać.

Naturalny, antyalergiczny i zdrowy materac lateksowy

Materac lateksowy jest bardzo dobrym wyborem dla osób, które borykają się z bólem pleców i mięśni. Stanowi idealne podparcie dla kręgosłupa oraz pozostałych partii ciała, stabilizując poszczególne kręgi podczas wielu godzin snu. Ze względu na swoje właściwości hipoalergiczne, materac lateksowy jest polecany osobom cierpiącym na alergie, ale również osobom z astmą oraz narzekającym na infekcje dróg oddechowych. Dobrze wyposażona sypialnia, to nie tylko pięknie wyglądające meble do sypialni i duże łóżko, ale przede wszystkim wygodny materac, dlatego warto rozważyć zakup materaca lateksowego, jeśli cenimy sobie doskonałą jakość i komfort snu.

ARTYKUŁY I PORADY