Czy krzesła przy stole muszą być jednolite – nowy trend wnętrzarski

Czy krzesła przy stole muszą być jednolite – nowy trend wnętrzarski

Jadalnia to bardzo istotne miejsce w każdym mieszkaniu, przecież od dawna panuje przekonanie, że to właśnie stół przy którym spożywamy wspólne posiłki stanowi prawdziwe serce domu. Planując aranżację jadalni – bez względu na to, czy chcesz przeznaczyć na ten cel oddzielne pomieszczenie, czy planujesz otwarty salon, warto postarać się stworzyć wystrój, który zachwyci Cię i Twoich gości. Warto pamiętać, że to bardzo reprezentatywny punkt w całym mieszkaniu, dlatego też odpowiedni dobór stołu, krzeseł do jadalni oraz dekoracyjnych dodatków powinien być przemyślany i współgrać z aranżacją pozostałych pomieszczeń. Przeglądając nowe trendy wnętrzarskie można zauważyć, że coraz częściej wystrój jadalni staje się nowoczesny, nieco bardziej eklektyczny niż kiedyś, a jednocześnie komfortowy i zachęcający do wspólnego wypoczynku. Jeżeli zastanawiasz się jak stworzyć idealną aranżację, czy krzesła muszą pasować do stołu oraz czy krzesła do jadalni muszą być jednolite, to w tym artykule postaramy się pomóc Ci znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania.

Stół i krzesła do salonu – czy warto kupować meble w komplecie

Wybór mebli zestawionych w gotowe komplety jest łatwy i zdecydowanie usprawnia stworzenie aranżacji, ponieważ nie musisz zmagać się z koniecznością dopasowywania do siebie poszczególnych elementów. Jednakże, nie ukrywając, jeżeli poszukujesz ciekawych rozwiązań i chcesz, by jadalnia stała się miejscem dokładnie takim jak chcesz, meble z kompletu mogą okazać się niewystarczające. Meble do jadalni wybrane z jednego kompletu sprawdzą się w klasycznych wnętrzach, w których panuje porządek i tradycyjne spojrzenie na wnętrza. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by przełamywać utarte schematy poszukując rozwiązań, które będą maksymalnie dopasowane do Twojego gustu i potrzeb. Przeglądając inspiracje można zauważyć, że bardzo często stół i krzesła do jadalni nie stanowią kompletu zarówno pod względem kolorystycznym, jak również stylistyką czy wykorzystanymi materiałami.

Różnego rodzaju krzesła przy stole

Taka różnorodność przełamuje utartą konwencję pozwalając na stworzenie wnętrza, które w całości jest dopasowane do Twoich potrzeb i upodobań. Oczywiście, w pierwszej chwili taka aranżacja może wydawać się nieco chaotyczna, zbyt eklektyczna, lecz dopasowując poszczególne elementy, całość zyskuje ciekawą prezentację oraz zapewnia świetny efekt dekoracyjny.

ZOBACZ IDEALNE KRZESŁA DO JADALNI

Różnorodne krzesła do stołu – klasycznie, a jednak inaczej

Stoły do jadalni, które można znaleźć w ofercie, są naprawdę różnorodne, zarówno pod względem wielkości, materiałów z których zostały wykorzystane, jak też kształtów i wielkości. Planując aranżację jadalni warto przede wszystkim rozpocząć ją od wyboru idealnego stołu, ponieważ to właśnie stół stanie się centralnym punktem całego pomieszczenia. Dodatkowo, wybór idealnego stołu do jadalni jest świetnym punktem wyjścia pozwalającym na określenie pozostałych elementów dopełniających aranżację. W przypadku, gdy zdecydujesz się na klasyczny, drewniany stół o prostokątnym lub owalnym kształcie, zyskujesz doskonałą bazę do kreowania wystroju zgodnego z Twoim gustem.

Różnorodne krzesła przy okrągłym stole

Poszukując różnorodnych krzeseł do jadalni dostępne są krzesła drewniane, krzesła tapicerowane, krzesła welurowe, a nawet krzesła na metalowych konstrukcjach z siedziskiem wykonanym z tworzywa sztucznego. Tak szeroki i różnorodny wybór modeli krzeseł do stołu w jadalni może początkowo wydawać się przytłaczający. Do drewnianego stołu świetnie sprawdzą się krzesła tapicerowane i krzesła welurowe, które nadadzą wnętrzu przytulności. To doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się w większości aranżacji bez względu na styl w jakim są urządzone. Jeżeli obawiasz się o wrażenie przesady i chaosu, jednak nie chcesz rezygnować z zaplanowanej różnorodności, warto postawić na kompozycję krzeseł tego samego modelu lecz w różnych kolorach.

Różnokolorowe krzesła przy stole

Producenci dysponują szeroką gamą kolorów tkanin tapicerskich, dlatego też to rozwiązanie pozwoli nadać jadalni indywidualnego charakteru w klasycznym stylu. Chcąc zestawić różne, tapicerowane krzesła do salonu warto wcześniej zastanowić się jakie barwy dominują w całym mieszkaniu, by ich kolorystyka stała się pewnego rodzaju uzupełnieniem istniejącego już motywu przewodniego. Taki zabieg pozwoli na uniknięcie poczucia „niepasującego elementu” i jednocześnie stworzy niecodzienną aranżację.

Eklektyczne spojrzenie na krzesła do stołu

Krzesła kuchenne, czy krzesła do salonu, czy eleganckie krzesła welurowe przy jednym, wspólnym stole w jadalni? Dlaczego nie? Takie połączenie bardzo różnych krzeseł przy jednym stole jest coraz modniejsze i zyskuje wielu zwolenników, ponieważ bardzo często pojawia się w wielu inspiracjach. Można nawet stwierdzić, że nowatorskie pomysły są obecnie na czasie. Styl eklektyczny, czyli prawdziwa mieszanka różnych stylów, kolorów, faktur, określana również jako artystyczny nieład, prezentuje się bardzo oryginalnie i efektownie.

Elektryczne zestawienie różnych krzeseł w salonie

Do stołu w salonie możesz wybrać różnorodne krzesła, które pozornie do siebie nie pasują, połączyć styl vintage z nowoczesnym, minimalistyczny z glamour i nadal cieszyć się spójną aranżacją. By taki zabieg był udany warto poszukać jednego elementu, który mógłby stanowić detal spajający cały wystrój jadalni. Co może być takim ukrytym detalem? Tak naprawdę wszystko – kształt krzeseł, ich nóg lub oparcia, nawiązanie do wybranego nurtu w sztuce lub epoki, podobny odcień tkaniny obiciowej lub print na niej. Dzięki takiemu drobnemu, nie wyróżniającemu się szczegółowi cała kompozycja stanie się współgrająca w swojej różnorodności, dlatego też nie bój się eksperymentować i szukać najciekawszych połączeń.

ZOBACZ NAJPIĘKNIEJSZE STOŁY DO JADALNI


Wybór krzeseł do salonu to istotna kwestia, poza aspektami wizualnymi warto zwrócić uwagę na kwestie „techniczne”, czyli odpowiedni dobór wielkości krzeseł względem stołu, wybór kształtu stołu oraz jego umiejscowienie w pomieszczeniu. Jadalnia powinna być miejscem, które zachęca do wypoczynku oraz zapewnia Tobie oraz Twoim bliskim i przyjaciołom komfortowy wypoczynek.

Przed znalezieniem odpowiednich krzeseł polecamy także zapoznanie się z naszym artykułem "Tanie ale nowoczesne krzesła do 250 zł – 10 propozycji". Polecamy przemyślenie wątpliwości, poszukiwanie rozwiązań wspólnie z domownikami oraz poszukiwanie inspiracji, które pozwolą na stworzenie miejsca, gdzie będziecie tworzyć same pozytywne wspomnienia. 

2021-08-26 12:43:00 1302 wyświetleń