Hokery - ciekawy pomysł na kuchnię w stylu industrialnym

Hokery - ciekawy pomysł na kuchnię w stylu industrialnym

Hokery to ciekawy pomysł na kuchnię w stylu industrialnym – są oryginalne i niepowtarzalne, wyglądają estetycznie i idealnie wkomponowują się w zaplanowaną aranżację. Dzięki nim zyskujemy również dodatkowe miejsca siedzące, doskonałe, jeżeli chcemy zjeść śniadanie lub popołudniową przekąskę. Warto zwrócić uwagę na te meble, ponieważ nie tylko świetnie wyglądają, lecz również są naprawdę wygodne i komfortowe.

Kuchnia w stylu industrialnym – wskazówki

Kuchnia w stylu loftJeżeli chcesz, aby Twoja kuchnia w stylu industrialnym miała niepowtarzalny charakter oraz prawdziwie domową atmosferę, należy zadbać o harmonijne utrzymanie równowagi między surowością form, a ciepłą kolorystyką. Styl industrialny opiera się na przestronnych wnętrzach, które swoim wyglądem przypominają dawne fabryki lub budynki przemysłowe. Chociaż jest to ciekawy zabieg wnętrzarski, surowe aranżacje oraz minimalistyczne formy stylu industrialnego mogłyby sprawić, że pomieszczenia byłyby kojarzone z nieprzyjemną atmosferą. Dlatego też warto przełamywać ten styl i wprowadzać dodatki, które pozornie mogą nie pasować. Kuchnia w stylu industrialnym będzie przepięknie prezentować się, jeżeli wykorzystasz dużo zielonych kwiatów oraz naturalnych materiałów, jak chociażby len. Ciekawym rozwiązaniem, w przypadku gdy masz zbyt dużą przestrzeń, będzie zaplanowanie wyspy jako dodatkowych szafek lub zastępstwa dla stołu.

Kuchnia industralna

Jak wybrać pasujące hokery do kuchni?

Hokery kojarzone są głównie jako wysokie stołki barowe, dlatego też warto zastanowić się jak wybrać pasujące hokery kuchenne? Ich popularność w aranżacjach wnętrz prywatnych mieszkań zaczęła wzrastać w ostatnich latach i najczęściej wykorzystywane są w aranżacjach kuchni w stylu industrialnym. W związku z faktem, że hokery barowe są wyższe niż klasyczne krzesła kuchenne, ich wykorzystanie również się różni. Najpopularniejsze są klasyczne hokery, które idealnie pasują do wnętrz, w których główną rolę odgrywa drewno. Ich prosta i smukła forma jest doskonałym uzupełnieniem industrialnych wnętrz. Dzięki wykonaniu z drewna, również w wersji postarzanej lub bejcowanej, tego typu krzesła będą pełnić dopełnienie i tło dla mebli w stylu industrialnym. Jeżeli natomiast zależy Ci na podkreśleniu charakteru wnętrza, chcesz aby kuchnia zyskała wyrazistszy styl, wybierz pasujące hokery wykonane z połączenia drewna oraz metalu. Te dwa materiały to podstawowe wyznaczniki stylu industrialnego, dlatego też idealnie będą komponować się z wybraną stylistyką wnętrza. Jednakże, współcześnie, rzadko spotykane są typowe kuchnie w stylu industrialnym – o wiele częściej spotykane są kuchnie industrialne zawierające elementy stylu nowoczesnego.

Chcąc wybrać pasujące hokery kuchenne, które będą wprowadzać element nowoczesny, zdecyduj się na projekty wykorzystujące chromowany metal z siedziskiem wykonanym z tworzywa sztucznego. Nowoczesne hokery dodadzą Twojej kuchni element lekkości i minimalizmu, co pozwoli na uzyskanie ciekawej aranżacji.

Hokery w stylu industrialnym

Kuchnia loft

Czy warto rezygnować z tradycyjnych krzeseł na rzecz hokerów?

Meble w stylu industrialnymHokery kuchenne najczęściej wykorzystywane są jako funkcjonalny element dekoracyjny, więc nie warto rezygnować z tradycyjnych nowoczesnych krzeseł kuchennych. Zazwyczaj, podczas planowania aranżacji wnętrza, hokery ustawiane są przy wysokich szafkach lub kuchennych wyspach. Hokery, tak naprawdę, stanowią jedynie dodatkowe miejsca siedzące i nie zastąpią tradycyjnego stołu z krzesłami, który ustawisz w jadalni lub salonie. Warto o tym pamiętać.

Kuchnia jest sercem domu – od wieków, to szczególne pomieszczenie w naszych mieszkaniach kojarzy się z ciepłem i smakami naszego dzieciństwa, tradycjami oraz wspólnym spędzaniem czasu podczas przygotowywania przeróżnych dań. Nie oznacza to jednak, że Twoja kuchnia musi być urządzona w stylu tradycyjnym lub vintage, by można było poczuć tę cudowną atmosferę. Nawet kuchnia w stylu industrialnym może sprawić, że właśnie ta przestrzeń, będzie stanowić serce Twojego domu.

2019-08-07 15:32:00 1237 wyświetleń