Inferno – rozkładany stół z dużymi możliwościami - recenzja

Inferno – rozkładany stół z dużymi możliwościami - recenzja

Stół Inferno to bardzo nowoczesny przedstawiciel współczesnych stołów do rozkładania. Jak wiemy stoły tego typu mają wiele możliwości, a stół Inferno jest zdecydowanym pionierem jeśli chodzi o wymiary początkowe w stosunku do długości po rozłożeniu. Jest on tak oryginalnym przedstawicielem swojej kategorii, że postanowiliśmy bardziej mu się przyjrzeć i jednocześnie ocenić.

Przedstawiamy Inferno – okrągły stół rozkładany

Wykonanie stołu

Stół INFERNO to doskonały przykład stołów designerskich w nowoczesnych wnętrzach. Znalazł się na rynku w 2020 roku, ale wywołał spore zmiany w postrzeganiu typowego stołu loftowego. W porównaniu z innymi modelami tej kategorii, wyróżnia się lżejszą formą i delikatniejszymi elementami.

Dokładne wykonanie stołu Inferno

Jego okrągły blat wykonany jest z grubej płyty MDF okleinowanej w kolorze naturalnego dębu. Podstawa to metalowe nogi malowane proszkowo na kolor czarny, wykonane w nietypowy dla tego stylu sposób. Nogi stołu są cieńsze i posiadają dodatkowe uchwyty, które nie tylko wzmacniają cała konstrukcję, ale pełnią także rolę dekoracji i nadają tego oryginalnego charakteru. 

WYBIERZ SWÓJ STÓŁ INDUSTRIALNY

Funkcja rozkładania stołu Inferno

Najważniejsza jednak jest jego funkcja rozkładania, dająca mu możliwość wydłużenia blatu do długości 3m! Biorąc pod uwagę, że jest to okrągły stół o średnicy 100 cm a jednocześnie początkowej długości o tej wartości, to funkcja rozkładania jest naprawdę imponująca. W momencie złożenia przy stole mogą zasiąść 4 osoby, gdy blat jest w pełni rozwinięty, aż 10-12. Jest różnica prawda? Dlatego tak praktyczny jest ten model w przypadku niewielkich pomieszczeń jadalni, salonów czy kuchni.

Stół Inferno po rozłożeniu

Stół rozkładany jest za pomocą prowadnic rozsuwanych pod blatem. W zestawie znajdują się cztery 50 centymetrowe wkładki, dzięki którym możemy powiększyć stół o 50, 100, 150 lub 200 cm.

Rozsuwane prowadnice w stole InfernoTo my decydujemy jaką długość stołu, w zależności od ilości gości, chcemy uzyskać. W przypadku dołożenia trzeciej i czwartej wkładki rozwijamy także dodatkową piątą nogę, podpierającą konstrukcję na środku, aby ciężar wkładek nie obciążał zbytnio prowadnic. Rozkładanie stołu jest dziecinnie proste, jedyny problem mogą stwarzać wkładki, na które nie ma miejsca pod blatem stołu, ale na które mamy rozwiązanie.

Rozkładany stół Inferno po rozłożeniu

Ocena stołu rozkładanego Inferno – zalety i wady

Jak każdy produkt a w tym mebel, rozkładany stół Inferno posiada swoje wady i zalety, które jednocześnie mogą okazać się ważnym lub nie, elementem decydującym o jego zakupie. Zacznijmy zatem od bardziej pozytywnych aspektów a dokładnie od zalet tego stołu.

Zalety:

• gruby blat,
• metalowe, stabilne nogi,
• funkcja rozkładania do 300 cm!
• możliwość wyboru długości rozłożenia (dokładane wkładki, o szerokości 50 cm),
• 5 noga na środku blatu (dodatkowe wzmocnienie i podparcie),
• proste rozkładanie za pomocą prowadnic,
• przed rozłożeniem posiada średnice 100 cm, dlatego jest to odpowiedni stół do małych wnętrz

Wady:

• do samodzielnego montażu
• dodatkowe wkładki musimy trzymać osobno ponieważ pod blatem stołu nie ma miejsca do ich przechowywania (jest na to sposób, który opisujemy w kolejnym akapicie)
• nie można zmienić wymiarów ani wybarwienia

Wady i zalety stołu InfernoJak jednak widać zalet jest zdecydowanie więcej niż wad co skłania coraz większą ilość klientów do zakupu. My także jesteśmy na „tak” ponieważ stół Inferno jest bez względnie wyjątkową propozycją w swojej kategorii stołów rozkładanych. Tak, warto zakupić ten rozkładany, okrągły stół z wielu powodów. Z jakich? Sami oceńcie.

Rozwiązanie problemu dodatkowych wkładek

Jak już wcześniej wspomnieliśmy rozkładany stół Inferno posiada jedną zasadniczą wadę związaną z dodatkowymi wkładkami, a mianowicie pod blatem nie ma na nie miejsca. Jest to faktycznie problem, jeśli wybieramy ten stół jako wyposażenie niewielkich pomieszczeń, możemy mieć problem z ich ulokowaniem. Producenci jednak przemyśleli tą kwestię i wyszli z propozycją mebla w postaci dodatkowej konsoli, która posiada odpowiednie miejsce na przechowywanie wkładek.

Konsole Inferno jako uzupełniający mebel do konsoli

W klasycznej formie konsola do salonu ma prostą i nieskomplikowaną budowę a po włożeniu wkładek, po prostu się wypełnia. Miejsce pod blatem konsoli zostaje wypełnione i wygląda jakby było to stałe wyposażenie tego produktu. Jest to z pewnością świetne rozwiązanie do pomieszczeń, w których stół wraz z konsolą znajdują się w jednym wnętrzu. Wspólny charakter mebli będzie idealnie ze sobą współgrał i tworzył zestaw. A więc uzyskujemy dwa piękne i praktyczne meble do salonu przy jednym zakupie.

Aranżacja stołu Inferno z konsolą

Jak oceniamy okrągły stół Inferno z funkcją rozkładania?

Podsumowując, zdecydowanie jesteśmy zwolennikami rozkładanego stołu Inferno. Ten model jest nie tylko oryginalny z wyglądu ale posiada także bardzo praktyczne funkcje. Zasięg rozłożenia blatu wręcz imponuje a dobrej jakości materiały tylko polepszają zalety tego produktu. Rozkładany stół Inferno jest z pewnością jedną z najciekawszych propozycji na rynku.

Okrągły stół Inferno w aranżacji

Wpisuje się w wyposażenie wnętrz w stylu loftowym, nowoczesnym jak i pomieszczeń z elementami boho. Jesteśmy przekonani, że stół Inferno jako nieduży rozkładany stół doskonale wpisze się we wnętrze każdego pomieszczenia jadali, kuchni czy salonu. Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie jeszcze stoły rozkładają się do tak dużych rozmiarów polecamy naszego bloga pt. „ Wybieramy stół rozkładany na 12 osób” .

ZOBACZ WIĘCEJ PODOBNYCH PRODUKTÓW

Bogaty asortyment, bezpieczne i atestowane meble w Twoim stylu.

2022-01-13 23:01:00 541 wyświetleń