Jak fotele do biura poprawiają jakość pracy.

Jak fotele do biura poprawiają jakość pracy.

Wykonując pracę biurową niemało godzin spędzamy przy biurku. Podobnie jest w przypadku tych dzieci, które otoczone są obowiązkiem szkolnym. Wybór odpowiedniego fotela obrotowego jest dogłębną sprawą, jeżeli chcemy cieszyć się zdrowiem przez długi czas. Z badań profesjonalistów wynika, że trwanie pozycji siedzącej jest dla człowieka mniej dokuczliwe niż stanie. W tym samym czasie jednak, pozycja siedząca z większym natężeniem obciąża kręgosłup lędźwiowy. Z tego też względu spędzanie przy biurku wielu godzin uchodzi za dokuczliwe i może być początkiem wielu problemów zdrowotnych. Skutkiem mogą być między innymi zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, krążków międzykręgowych czy bóle głowy, karku lub łydek. Z tego też względu osoby, które codziennie zajmują się tematem bezpieczeństwa i higieny w miejscu pracy zaznaczają, że minimalizowanie zagrożeń dla zdrowia powinno rozpocząć się od dostosowania siedziska do swoich potrzeb.

Dlaczego właśnie fotel obrotowy?

Trudno wyobrazić sobie współczesny obszar biurowy bez wygodnych biurowych foteli obrotowych. Analogicznie rzecz się ma z przestrzeniom wyznaczoną do pracy w naszych domach. Zignorowanie wyboru poprawnych mebli sprawia, że nabywca pracuje lub uczy się mniej efektywnie, gdyż komfort pracy jest niewystarczający. Z tego też względu niezbędne jest poświęcenie czasu na wybranie ergonomicznego siedziska.

FOTELE BIUROWE DO PRACY W BIURZE I NIE TYLKO

W jakim celu zwrócić uwagę się właściwy fotel do biura?

Fotele w biurzeTakie pytanie mogą wymierzać osoby, które zastanawiają się, jakie działanie ma fotel do biura na ich pracę oraz zdrowie. Okazuje się, że temat jest wart uwagi. Wyjątkowo dobrany fotel obrotowy umożliwia właściwie zadbać o kręgosłup. Wskazane jest przy tym zwrócić uwagę na dzieci, których kręgosłup dopiero się rozwija i z tego względu ma obowiązek być porządnie podparty. Co więcej, takie meble wyposażone są w wiele uzupełniających elementów, w tym oparcie, podłokietniki czy też uwypuklenie na wysokości części lędźwiowej kręgosłupa. Przykładami prawidłowo stworzonych foteli obrotowych, którymi wskazane jest wzorować się przy wyborze, są między innymi modele: Igor, Ariel czy JOY 4.

Coś dla dorosłego i dla dziecka

Obecna oferta producentów foteli obrotowych jest obfita i z punktu widzenia kontrahenta może być uciążliwa. Który model zakupić, aby pomagał on troszczyć się o zdrowie i równocześnie podwyższał komfort wielogodzinnego siedzenia przy biurku? Podstawową rzeczą przy wyborze jest zwrócenie uwagi nie na plusy estetyczne, ale praktyczne wyrobu. Przyjmuje się, że ergonomiczny fotel do biurka lub pokoju dziecka powinien:

  • umożliwiać regulację – kanonem jest zaopatrywanie foteli w regulację w pionie, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie wielkości foteli względem biurek do komputera,
  • być stabilny – dobry fotel wyposażony jest w pięcioramienną podstawę z kółkami jezdnymi,
  • być zaopatrzony w odpowiednio duże siedzisko o płaskiej powierzchni – na skutek tego użytkownik może bez trudności spędzić przy biurku sporo godzin,
  • być wyposażony w podłokietniki – ten dodatek jest szczególnie ważny, gdy mowa o fotelu, który znajdzie się przy biurku z komputerem,
  • mieć wyprofilowane podtrzymanie dla kręgosłupa – dzięki temu realne jest zadbanie o tę część naszego ciała, która najbardziej narażona jest na zmiany przez przyjęcie na wiele godzin pozycji siedzącej.

Ergonomicznu fotel Unique

W przypadku foteli dla dzieci zrezygnować można z podłokietników. Dziecko najczęściej nie pisze na klawiaturze, w następstwie tego ten atrybut nie jest wymagany a wręcz może przeszkadzać. Rodzice powinni przy tym pamiętać, że w banalny sposób można nakłonić pociechę do użytkowania z takiego mebla – jest to możliwe między innymi dlatego, że producenci stawiają na atrakcyjność takich mebli. Przykładem może być choćby fotel GOL, który zaprojektowany został z myślą o kręgosłupie małego fana piłki nożnej.

Fotele do pokoju dziecięcego

Czynniki uzupełniające

Wybierając fotel obrotowy potrzebne jest zwrócenie uwagi standardowe elementy. Ale warto pamiętać, że część producentów wzbogaca swoje wyroby również o ponadprogramowe komponenty. Jednym z takich jest zagłówek, który umożliwia nam chwilowe odprężenie się. Przykładem fotela wyposażonego w taki atrybut jest @-MOTION R15K HR EFT. Innym szczegółem, który może pokaźnie podnieść jakość pracy jest podkolannik. Za jego pomocą możliwe jest zachowanie kąta prostego między udami a podudziem. W przypadku mebli, które znaleźć mają się w biurze pożądane byłoby również, pamiętać o komforcie i prestiżu. Poza kauczukowymi kółkami, które nie rysują nawierzchni, trzeba też zwrócić uwagę na wykończenie. Pokrycie ze skóry lub ekoskóry spowoduje, że fotel będzie wytwornie przedstawiał się w gabinecie.

Fotele a jakość pracy

Pracuj praktycznie

Może wydawać się, że zakup odpowiedniego fotela obrotowego do biura lub pokoju dziecka jest proste. Nic bardziej mylnego! Każdy nabywca, jeszcze przed zapoznaniem się z ofertami sprzedawców, powinien dokładnie zapoznć się z wskazówkami dotyczącymi parametrów foteli obrotowych. To, czy produkt będzie speniał oczekiwania zależy bowiem od wielu jego funkcji. Selekcje należy zacząć od sprawdzenia, czy wybrany model i jego konstrukcja posiadaja poszukiwane przez nas cechy mechaniczne, potem zaś można typować kolory czy wzory. Tak wybrany fotel z całą pewnością posłuży użytkownikowi przez wiele lat.

2019-08-05 12:10:00 1132 wyświetleń