Jak urządzić pokój dziecięcy na poddaszu?

Jak urządzić pokój dziecięcy na poddaszu?

Mieszkania na poddaszu zyskują coraz większe grono sympatyków, przed którymi staje wyzwanie jak odpowiednio zaaranżować tę trudną przestrzeń. Poddasze najczęściej jest przeznaczane na pokoje sypialniane, dlatego też bardzo często pojawia się pytanie jak urządzić pokój dziecka na poddaszu. Przygotowaliśmy dla ciebie kilka podpowiedzi, tricków aranżacyjnych oraz inspiracji, jak stworzyć pokój dla dziecka na poddaszu.

Mały pokój dziecięcy na poddaszu – na co zwrócić uwagę?

Planując aranżację małego pokoju dziecięcego na poddaszu największym problemem może okazać się metraż. Powierzchnia pomieszczeń na poddaszu jest też ograniczona przez skosy, które znacząco ograniczają możliwości aranżacyjne. Jeżeli jednak poszukiwać wad i problemów, spróbuj przekuć je w zalety i poszukaj ciekawych rozwiązań. Najistotniejsza jest wysokość ścianki kolankowej – jeżeli skos nie jest dość niski, to zyskujesz rewelacyjne miejsce na łóżko dla dziecka.

Pojedyncze łóżko pod oknem na poddaszu

Urządzając mały pokój dziecięcy na poddaszu polecamy wybrać łóżko z szufladą, dzięki czemu zyskujesz dodatkowe miejsce do przechowywania. W przypadku, gdy w pokoju dziecka ścianka kolankowa jest wyższa, warto w tych miejscach ustawić komody dla dzieci i szafki, które zwiększą przestrzeń do przechowywania ubrań czy zabawek.

Kącik z zabawkami pod skosem

Ciekawym pomysłem jest również zawieszenie na niższym poziomie półek, które wyeksponują książki i zabawki, a nie zajmą tak dużo miejsca, jak klasyczny regał. Bardzo istotnym elementem wystroju pokoju każdego dziecka jest kącik do nauki. W małym pokoju dziecka na poddaszu warto ustawić biurko dziecięce w pobliżu okna dachowego, dzięki czemu zyskasz świetne, naturalne źródło światła.

Biurko pod oknem w pokoju dziecięcym

Istnieje też kilka tricków, które pozwolą na optyczne powiększenie małego pokoju dziecięcego na poddaszu. Przede wszystkim pamiętaj by sufit i skosy w miarę możliwości utrzymać w białej kolorystyce, dzięki temu pokój będzie wydawał się większy.

Aby nadać wnętrzu głębi możesz poeksperymentować i pomalować jedną ze ścian na wyrazisty, ciemniejszy kolor. Sposobem na optyczne powiększenie małego pokoju dziecięcego, szczególnie na poddaszu, jest unikanie różnego rodzaju wzorków. Postaw na minimalizm i proste formy, a pokój będzie wydawał się przestronniejszy.

Jakie meble wybrać do pokoju dziecięcego na poddaszu?

Wybierając meble do pokoju dziecięcego na poddaszu warto poszukać gotowych kompletów – dzięki temu uzyskasz spójną aranżację. Jeżeli jednak wolisz samodzielnie wybrać meble do pokoju dziecka, kieruj się wysokościami ścian. Przy ściankach kolankowych rewelacyjnie sprawdzi się niska komoda, a nawet dwie, które stworzą wrażenie zabudowy.

+
+
Szafka nocna KUBI szara
+
Szafa KUBI szara
+
Komoda dla dzieci KUBI szara

Taka aranżacja sprawi również, że zyskasz więcej przestrzeni do przechowywania, a każdy z nas wie, jak dużo zabawek czy ubrań można posiadać mając dzieci. Urządzając pokój na poddaszu wybieraj meble o prostej bryle, by wnętrze nie wydawało się zagracone. By ożywić pokój świetnie sprawdzą się meble dziecięce o różnej kolorystyce lub wyposażone w dekoracyjne uchwyty, które podkreślą charakter pomieszczenia.

WYBIERZ IDEALNE MEBLE DO POKOJU DZIECIĘCEGO

Pokój dziecka na poddaszu - pomysły na aranżacje

Urządzenie pokoju dziecka na poddaszu to nie lada wyzwanie – z jednej strony wnętrze powinno być przestronne i funkcjonalne, z drugiej natomiast warto posłuchać oczekiwań dziecka. Ciekawym pomysłem może być pokój odkrywcy, Indianina, czy poszukiwacza skarbów. Wystarczy, że wybierzesz drewniane meble, ustawisz tipi i bawełniany dywan dziecięcy i pokój już nabiera niesamowitego charakteru.

Dodatkowym atutem będą też odkryte, lecz odpowiednio zabezpieczone, elementy konstrukcji dachu, czyli słupki i belki. W tym miejscu warto dodać, że drewniane belki są na tyle wytrzymałe, by zamontować na nich huśtawkę.

Huśtawka w pokoju dziecięcym

Taka huśtawka to świetny pomysł na aranżację pokoju dziecięcego na poddaszu, zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Kolorowy pokój na poddaszu Przeglądając aranżacje pokoi dziecięcych na poddaszu warto szukać inspiracji, lecz przed ostateczną decyzją, polecamy przemyśleć projekt, a nawet porozmawiać o tym z dzieckiem, przecież to ono będzie tam spędzać bardzo dużo czasu.

Zapraszamy także do zapoznanaia się z tematem łazienki na poddaszu: Jak urządzić łazienkę na poddaszu? 

2021-02-08 08:05:00 1853 wyświetleń