Jak urządzić salon z aneksem kuchennym - nowoczesne aranżacje

JJak urządzić salon z aneksem kuchennym

Od kilku lat bardzo popularnym trendem w projektowaniu wnętrz jest łączenie pomieszczeń, a najbardziej widoczne jest to w przypadku salonu z aneksem kuchennym, gdzie pokój dzienny łączymy z kuchnią. Tego typu połączenie w prosty sposób otwiera przestrzeń i daje nam większą swobodę w tworzeniu aranżacji.

Po pierwsze: oddzielić salon z aneksem kuchennym

Salon z aneksem kuchennym to świetne rozwiązanie, które niesie za sobą szczyptę nowoczesności. To modne połączenie idealnie sprawdza się w niewielkich mieszkaniach ale także w dużych i przestronnych pomieszczeniach. Ważnym elementem takiej aranżacji jest odpowiednie oddzielenie strefy kuchennej od strefy pokoju dziennego. W tym blogu skupimy się jednak jedynie na meblowych aspektach. Istnieje na to kilka sposobów.

Salon z aneksem kuchennym w nowoczesnym stylu

Pierwsza możliwość polega na rozdzieleniu tych pomieszczeń za pomocą wyspy kuchennej, będącej częścią zestawu mebli kuchennych lub osobnym, wolnostojącym elementem umeblowania. Wyspy kuchenne cieszą się sporą popularnością ponieważ zapewniają dodatkową część blatu roboczego i w niewielkich kuchniach zastępują stoły, dodając im szyku i elegancji. Dają także swobodę poruszania się wokół nich i często są wykorzystane do montażu na ich powierzchni, zlewozmywaków lub płyt grzewczych.

BOGATY WYBÓR HOKERÓW

Wyspa kuchenna z hokerami kuchennymiPotrzebujemy także odpowiednich dodatków w postaci nowoczesnych hokerów, które są nieodzownym elementem przy wyspie. Te dwa meble pasują do siebie idealnie i w połączeniu wyglądają po prostu świetnie.

Stół z krzesłami ENZOKolejny sposób to rozdzielenie salonu z aneksem za pomocą stołu z krzesłami, które tworzą oddzielną przestrzeń jadalnianą. To także dobre rozwiązanie, kiedy nie możesz się zdecydować czy twój stół powinien stać w kuchni, czy w salonie. Stawiając go pomiędzy pomieszczeniami uzyskamy doskonały efekt łączący. 

Jeszcze jeden sposób na stworzenie granicy pomiędzy strefami, to użycie sofy do salonu lub narożnika, najczęściej stawianych tyłem do strefy kuchennej. To częściej wybierana opcja, gdy nie ma miejsca na wyspę lub stół.

Po drugie: wspólny styl i charakter mebli w salonie i aneksie kuchennym

Aby pomieszczenia zachowały zgraną całość, bardzo ważne jest aby styl w salonie i aneksie kuchennym był spójny. Meble użyte w aranżacji powinny być dobrane w zbliżonej kolorystyce oraz z wykorzystaniem podobnych materiałów. Bardzo dobrze wygląda, kiedy na przykład blat mebli kuchennych lub stołu rozkładanego jest spójny z blatem ławy umieszczonej w salonie. Kolejny przykład to tapicerki. Świetnym rozwiązaniem dla dopasowanego wnętrza jest dobranie kolorów lub struktury tapicerek krzeseł do jadalni czy hokerów do materiału sofy lub narożnika.

Szara sofa w salonie

Ale wspólne cechy to nie tylko materiały czy kolory, to także wspólny charakter mebli do salonu, kuchni i ewentualnie jadalni. Ostatnio bardzo popularne są aranżacje w stylu skandynawskim lub loftowym oraz nowe, powracające style glamour oraz vintage. Wówczas widać ewidentnie, że meble nie muszą wyglądać jak z jedej kolekcji, ale wystarczy ten sam styl.

Meble skandynawskie i loftowe charakteryzują się użyciem drewna z tą różnicą, że meble skandynawskie łączone są z jasnymi kolorami a loftowe z elementami metalowymi. Glamour to oczywiście błysk i przepych a vintage to powrót do przeszłości z czasów prl. Bez względu na to, jaki styl wybierzemy musimy pamiętać, że im bardziej stworzymy spójne wnętrze, tym przestrzeń stanie się bardziej przejrzysta i przestronna.

Po trzecie: a co jeśli nie chcemy urządzać salonu z aneksem w jednym stylu?

Oczywiście nie musimy urządzać salonu z aneksem kuchennym w jednym stylu, jeśli tylko mamy na to inną wizję oraz planujemy urządzić nasz dom w różnorodnym charakterze. Takie odważne posunięcie wymaga jednak od nas dobrego wyczucia stylu oraz umiejętności łączenia ze sobą mebli w różnych stylizacjach. Niektóre style „gryzą „ się ze sobą, a niektóre jak najbardziej pasują do siebie i świetnie ze sobą współgrają. Na pewno nie powinniśmy łączyć mebli w stylu skandynawskim z loftowymi oraz vintage z glamour, ale z kolei nowoczesne meble idealnie do niego pasują. Musimy być w tym przypadku dość ostrożni.

Większa swoboda dotyczy stylu mebli tapicerowanych, które raczej są uniwersalne i dopasowują się swobodniej do wybranych przez nas aranżacji. Szeroki wybór tapicerek oraz wykończeń w szybki i bezproblemowy sposób dopasuje wizerunek naszej sofy czy narożnika do salonu do reszty, bez względu na to, czy szukamy stonowanej kolorystki, czy wyróżniającego się koloru, mającego nadać aranżacji ekstrawagancje. Polecamy połączenie salonu z aneksem kuchennym do każdego mieszkania, czy domu. Pokój zaaranżowany w połączeniu z kuchnią i jadalnią to praktyczne rozwiązanie, powiększające przestrzeń i w wyjątkowy sposób unowocześniający jego design.

2020-06-19 10:21:00 3422 wyświetleń