Jaką pościel wybrać - satyna bawełniana czy tkanina jersey?

Jaką pościel wybrać - satyna bawełniana czy tkanina jersey?

Jaką pościel wybrać? Każdemu z nas marzy się spokojny wypoczynek w wygodnym łóżku. Zdrowy sen to jeden z najważniejszych czynników wpływających na dobre funkcjonowanie naszego organizmu. Czy zdajesz sobie sprawę z faktu, że prawie 1/3 swojego życia przesypiamy? Warto zadbać, by był to nie tylko zdrowy sen, lecz również komfortowy i relaksujący, dlatego też aranżując sypialnię nie skupiajmy się jedynie na wyborze dobrego materaca, lecz zadajmy sobie też pytanie „jaką pościel wybrać?”.

Pościel satynowa w sypialni

Satyna bawełniana – co to jest?

Pościel satynowa PuszystaWśród rodzajów kompletów pościeli można wyróżnić wiele tkanin, z których są one wytwarzane. Jeżeli zastanawiasz się jaką pościel wybrać, by poczuć się w sypialni komfortowo i luksusowo, to satyna bawełniana będzie doskonałym wyborem. Pościel z satyny bawełnianej jest w 100% wykonana z naturalnej bawełny. Oznacza to, że otrzymujesz materiał przewiewny, który jest bezpieczny dla skóry, również dla alergików i dzieci, a wszystko to dzięki brakowi jakichkolwiek domieszek sztucznych materiałów. Pościel 160x200 z satyny bawełnianej charakteryzuje się wyjątkowym splotem, który sprawia, że materiał jest wyjątkowo przyjemny w dotyku i przepięknie się prezentuje. O prawdziwej pościeli satynowej można mówić, jeżeli jest wykonana z bawełny o długich włóknach i ma gęstość do 300 GT, czyli węzełków nitki na każdy cal. Taka pościel to doskonały wybór dla każdego, kto ceni sobie komfort i luksus, ponieważ dotyka satyny bawełnianej na skórze jest wyjątkowo przyjemny.

Tkanina jersey – co to jest?

Jeżeli planujesz zakup pościeli, lecz nie wiesz na jaki materiał się zdecydować, warto byś zastanowił się nad tkaniną jersey. Pościel wykonana z tego materiału jest ceniona nie tylko za swoją miękkość, lecz również za niezwykłą trwałość. Tkanina jersey to nic innego jak naturalna bawełna, bez jakichkolwiek sztucznych domieszek, o gęstym splocie przypominającym splot płótna – zapewnia to wieloletnie użytkowanie bez obawy o jakiekolwiek przetarcia czy uszkodzenia. Ze względu na wykorzystanie naturalnej bawełny, pościel jersey jest przewiewna, czyli zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, co jest wyjątkowo zdrowe dla naszej skóry. Warto dodać, że tkanina jersey jest bezpieczna nawet dla niemowląt i osób cierpiących na alergię. Ciekawostką jest, że można również spotkać pościel z tkaniny jersey, która została wykonana z cienkich włókien wełnianych, dzięki czemu idealnie sprawdzi się na chłodne, zimowe noce zapewniając przyjemne ciepło.

Pościel Toscania

Porównanie satyny i tkaniny jersey

  SATYNA BAWEŁNIANA TKANINA JERSEY
MATERIAŁ bawełna bawełna
DOMIESZKI brak brak
TEMPERATURA PRANIA 60°C 40°C
SPLOT atłasowy włókna

 

Jeżeli zastanawiasz się, jaką pościel wybrać, to swobodnie możesz wybierać między satyną bawełnianą, a tkaniną jersey. Pościel 140x200 wykonana z tych materiałów to doskonałe rozwiązanie na każdą porę roku, ponieważ jest przewiewna i jednocześnie gwarantuje odpowiednio przyjemne ciepło. W obu przypadkach, jeżeli wybierzesz pościel o wysokiej jakości, możesz mieć pewność, że będziesz mógł użytkować ją przez lata bez obawy o przetarcia, rozciągnięcie się materiału, czy utratę wyrazistości kolorów. Jedynie w przypadku pościeli bawełnianej należy uważać na domowych pupili, które mogą zaciągnąć materiał pazurkami. Pamiętaj, że pościel to istotny element, który składa się na Twój zdrowy i relaksujący sen, a ponadto, to wspaniały i elegancki dodatek do Twoich mebli do sypialni, który może stać się ciekawą dekoracją.

Nowoczesna pościel

 

2019-08-06 13:40:00 7256 wyświetleń