Jaką szafkę wybrać pod umywalkę?

Szafki pod umywalkę

Urządzasz łazienkę i szukasz idealnej szafki pod umywalkę? Służymy pomocą. Podczas urządzania idealnej łazienki bardzo często sugerujemy się wyglądem, chcąc uzyskać efekt jak z pierwszych stron portali aranżacyjnych. Niestety nie zawsze meble, które są piękne i niesamowicie prezentują się na zdjęciu, sprawdzają się w roli praktycznych i funkcjonalnych mebli do łazienki. Dlatego warto jest przyjrzeć się obecnym trendom i porównać je pod względem ergonomicznym i użytkowym.

Szafka wisząca czy stojąca? Oto jest pytanie

Szafka łazienkowa stojąca biała Z pewnością najczęściej zadawane pytanie dotyczy rodzaju szafki pod umywalkę, czy powinna być to szafka wisząca czy stojąca. Oczywiście szafki łazienkowe stojące kojarzą się nam z klasycznymi szafkami do łazienki, używanymi przez naszych rodziców, które można było kupić w każdym sklepie z wyposażeniem. Ale czasy się zmieniły i stojące szafki pod umywalkę reprezentują teraz niezwykle wyszukany styl i cechują się eleganckim designem. Najmodniejsze modele to często meble w połysku na delikatnych, chromowanych nóżkach, które nadają łazience nowoczesnego charakteru. Kolejny przypadek tego rodzaju mebli to szafki drewniane lub wykonane z materiałów drewnopodobnych, mające czerpać inspirację z aranżacji klasycznych i śródziemnomorskich. Bez względu na styl posiadają one swoje zalety: nie potrzebują one montażu na ścianie, a co za tym idzie, nie wymagają konieczności wiercenia w płytkach czy ścianach, zazwyczaj są także większe i posiadają bardziej pojemne wnętrza oraz nadają się do większych pomieszczeń, gdzie jest więcej wolnej przestrzeni.

IDEALNE MEBLE DO TWOJEJ WYMARZONEJ ŁAZIENKI

Szafki łazienkowe wiszące to bardzo popularne meble łazienkowe, które zdobyły sympatię niespotykanym designem jaki posiadają. Uważane są za bardziej nowoczesne i efektowniej się prezentują a do głównych ich zalet należy optyczne powiększanie przestrzeni, ponieważ nie dotykają podłogi. Oprócz tego ułatwiają sprzątanie wokół szafki i pod nią, na całej powierzchni podłogi, a w dodatku nie ma ryzyka zamoczenia mebli, gdy przypadkowo dojdzie do zalania łazienki. W szczególności tego typu szafki wiszące sprawdzają się jako szafki pod umywalkę, zarówno pod umywalkę nablatową lub wpuszczaną w szafkę.

Szafka łazienkowa wisząca w stylu loft

Nablatowa czy wpuszczana w szafkę umywalka do łazienki?

Szafka łazienkowa z umywalką nablatowąBardzo ciekawym i z pewnością spędzającym sen z głowy zagadnieniem jest wybór odpowiedniej szafki pod umywalkę. Pierwsza opcja, to wariant z umywalką na blacie. Cieszy się ona dużym powodzeniem, z pewnością dlatego, że widok ładnie wyprofilowanej umywalki postawionej na blacie jest bardzo ekstrawagancki. Tego typu zestaw szafki z umywalką nablatową nadaje się bardziej dla dorosłych użytkowników, gorzej sprawdza się w przypadku, gdy mamy w domu jeszcze małe dzieci. Wy soki rant umywalki sprawia, że woda nie chlapie na boki, przez co łatwiej jest nam utrzymać łazienkę w czystości. Umywalka nablatowa ze względu na to, że jest montowana na blacie, nie ogranicza również cennego miejsca pod spodem – na półkach albo w szafce. Kolejną zaletą jest duża dowolność w wyborze umywalki, mamy wpływ na jej kształt, rozmiar i umiejscowienie na blacie.

Szafka łazienkowa wisząca z umywalkąDrugi rodzaj szafki to szafka z umywalką wpuszczaną w blat. Jest to bardzo popularna opcja dlatego, że jest ogólnodostępna. Wielu producentów mebli łazienkowych udostępnia opcję zakupów szafki razem z umywalką co jest bardzo dużym udogodnieniem dla klientów. Jedyny minus – nie możemy wybrać innej niż proponuje producent. Tego typu rozwiązanie posiada także dodatkowe plusy: wpuszczając umywalkę w blat, chronimy mebel przed bezpośrednim kontaktem z wodą, dzięki czemu zachowa ona dłużej swój nowy wygląd.

Względy estetyczne tych dwóch rodzajów rozwiązań pozostawiamy już Waszym osobistym refleksjom.

ZOBACZ NAJPIĘKNIEJSZE SZAFKI POD UMYWALKĘ

Pojedyncza czy podwójna szafka łazienkowa pod umywalkę

Jeszcze jedna kwestia, która często nas zastanawia, to czy wybierać pojedynczą czy podwójną szafkę łazienkową pod umywalkę. Oczywiście wszystko zależy od tego czy posiadamy odpowiednią ilość miejsca na umieszczenie dwóch szafek koło siebie, bo w ten sposób tego typu zestawy najlepiej się prezentują. Bardzo często możemy urozmaicić takie zestawienie jakimś dodatkowym elementem na przykład szafką z półkami, która idealnie nadaje się na ręczniki lub dodatkowe akcesoria. Kolejność ułożenia szafek jest zazwyczaj dowolny. Podwójna szafka pod umywalkę to w większości same pozytywne aspekty.

Podwójna szafka łazienkowa

Podwójna ilość miejsca i dwie umywalki to bardzo dużo udogodnień. Nie trzeba się kłócić kto z rana pierwszy powinien korzystać z porannej toalety, możecie to robić wspólnie w tym samym czasie. Czy to nie jest ciekawe rozwiązanie? Jedyny minus takiej aranżacji jaki udało nam się znaleźć to podwójne koszty, ponieważ dublują się nam wydatki na szafki i dwie umywalki. Poza tym chyba jednoznacznie jesteśmy za takim rozwiązaniem.

2020-05-15 12:00:00 5319 wyświetleń