Jaki materac wybrać do sypialni?

Jaki materac wybrać do sypialni

Jaki materac wybrać do spania, wybór nie jest prosty ani łatwy. Aby Wam to ułatwić przedstawimy kilka najważniejszych cech materacy, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Zasugerujemy jaki rodzaj materaca wybrać, pomożemy dobrać jego właściwości, w tym twardość i inne komponenty takie jak rozmiar i charakter pokrowca.

Jaki materac wybrać dla dwóch dorosłych osób

Zastanawiasz się jaki materac wybrać do dużego łóżka, powinniśmy najpierw zapoznać się ze wszystkimi możliwościami. Zakładając, że poszukujemy materaca dla osoby dorosłej lub dwóch dorosłych, nie powinniśmy brać pod uwagę materacy piankowych ze zwykłej pianki T25 oraz materacy bonelowych. Materace piankowe to najbardziej klasyczne materace przeznaczone przede wszystkim dla dzieci i dla lekkich osób, do maksymalnie 65 kg, z związku z tym nie nadają się do typowej sypialni. Bonele polecamy jedynie osobom sypiającym w pojedynkę lub młodzieży, ponieważ spanie we dwoje na tego typu materacu powoduje, efekt fali przy każdym ruchu drugiej osoby oraz zapadanie się materaca jeśli jedna z osób jest cięższa od drugiej. Są to ich zasadnicze wady.

Najlepsze rodzaje materacy do wyboru:

  • materace kieszeniowe,
  • materace lateksowe,
  • materace z pianek termoelastycznych i wysokoelastycznych,

Kieszeniowy materac do sypialni

Materace kieszeniowe to ulepszona wersja materacy sprężynowych, gdzie każda ze sprężyn znajduje się w osobnej kieszeni. Sprężyny pracują osobno więc poziom między dwoma osobami jest taki sam a w dodatku podzielone są one na kilka stref twardości, dzięki czemu materac lepiej dopasowuje się do kształtów ciała i nacisku jaki powoduje na powierzchni materaca. Materace kieszeniowe są najbardziej popularne na rynku, zapewne ze względu na to iż są bardzo funkcjonalne, gromadzą w swoich właściwościach wiele wspólnych cech pozostałych materacy i znajdują się w średniej grupie cenowej, dostępnej dla wszystkich. Jeśli szukasz materaca do sypialni dla dwóch osób to z pewnością powinieneś zwrócić uwagę na ten rodzaj materaca. Dopasuj tylko odpowiednią twardość i staniesz się posiadaczem właściwego materaca do sypialni. Przedział cenowy materacy kieszeniowych w rozmiarze 160x200 wynosi od 655 zł do 4900 zł.

Lateksowy materac do sypialniNastępna kategoria materacy to materace lateksowe. Lateks dopasowuje się do kształtu ciała człowieka, podpierając punktowo podpierając poszczególne jego części. Posiada właściwości antyalergiczne, i jest bardzo higieniczny, jest więc idealny dla alergików i osób z większą potliwością. Ale tak naprawdę są to idealne materace do sypialni dla wszystkich ceniących sobie wysokie standardy. Spośród tylu wielu zalet jedyną wadą jest cena, która ze względu na drogie materiały jest troszkę wyższa niż poprzednich ofert. Przedział cenowy materacy lateksowych w rozmiarze 160x200 wynosi od 1600 zł do 5300 zł.

MATERACE LATEKSOWE W NASZEJ OFERCIE

Piankowy materac do sypialni

Materace z pianki termoelastycznej i wysokoelastycznej, to innowacyjne propozycje na naprawdę komfortowy sen. Reprezentują najnowocześniejsze technologie w branży. Pianka termoelastyczna dopasowuje się do kształtów ciała człowieka pod wpływem jego ciepła, jest to świetne rozwiązanie dla osób lubiących ciepło i mających bóle kręgosłupa, a w szczególności w odcinku lędźwiowym. Nie uciska, dzięki czemu nie blokuje przepływu krwi, jest więc dobrym rozwiązaniem dla osób z problemami krążenia. Drugi rodzaj pianki to pianka HR- wysokoelastyczna pianka zapewniająca wysoką wygodę, ale także solidne i stabilne podparcie całego ciała bez względu na pozycję podczas snu. Pianka ta jest bardzo sprężysta i odporna na odkształcenia. Najlepszym rozwiązaniem jest materac do sypialni wykonany z połączenia pianki termo z pianką HR, ponieważ pianka HR jest twardsza likwiduje więc efekt nadmiernego zapadania się w piance termo i lekko usztywnia podłoże. Jest to zestaw idealny, który plasuje się na drugiej pozycji, pomiędzy materacami lateksowymi a kieszeniowymi. Przedział cenowy tych materacy w rozmiarze 160x200 wynosi od 1200 zł do 5600 zł.

NAJLEPSZE MATERACE PIANKOWE

Materace rehabilitacyjne, jakie to są i dla kogo ?

Każdy z wyżej wymienionych materacy do sypialni może być nazwany materacem rehabilitacyjnym, jeżeli posiada odpowiednie cechy, niezbędne dla tego typu materaca. Materace rehabilitacyjne cechują się doskonałą elastycznością punktową, dopasowują się do kształtów ciała dzięki czemu nie oddziałują na organizm człowieka. Są jednym słowem prawie neutralne dlatego świetnie nadają się podczas powrotu do zdrowia po urazach, w przypadku problemów z kręgosłupem czy z krążeniem.

Nie wiem czy wiecie ale coraz częściej wybierają tą opcję osoby, bez jakichkolwiek problemów zdrowotnych. Jest to zachowanie typowo profilaktyczne ponieważ biorąc pod uwagę upływający czas z roku na rok nie młodniejemy. Jak wiadomo z wiekiem zmieniają się też nasze potrzeby, te dotyczące snu, zwiększają się również wymagania związane z komfortem. Dlatego najważniejsze jest zapewnienie stabilizacji dla kręgosłupa, a tutaj sprawdzą się wtedy materace o statusie rehabilitacyjnym.

Materac do sypialni dla osób z bólem kręgosłupa

Określ twardość materaca, to ma znaczenie

Dlaczego twardość materaca ma takie wielkie znaczenie? Ponieważ odpowiednia twardość będzie decydowała o komforcie snu, podparciu kręgosłupa i o żywotności materaca. Skupiając się na materacach do sypialni bierzemy pod uwagę osoby dorosłe dlatego zwróćmy uwagę na co najmniej drugi stopień twardości, wybierz materac najlepszy dla siebie.

Odpowiednia twardość materaca do sypialni

Jeszcze kilka lat temu krążyła pogłoska, że im twardszy materac tym lepiej. Niestety to nie prawda, ponieważ zbyt twarda powierzchnia do spania będzie nas męczyć, utrudniać krążenie krwi i powodować lędźwiowe bóle kręgosłupa. Z kolei zbyt miękki materac spowoduje zapadanie się ciała i nienaturalne krzywizny kręgosłupa. Najlepszym wyznacznikiem twardości materaca jest nasza waga. Dobrze dobrany materac nie jest ani zbyt twardy, ani zbyt miękki, lecz idealnie dostosowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa.

Źle dobrany materac do sypialni

Przy wyborze materaca dla dwóch osób, zawsze bierzemy pod uwagę wagę osoby cięższej, ale w przypadku bardzo dużej różnicy, specjalny materac wyprodukowany do tego typu sytuacji. Wybierz materac PENELOPA i ODYSEUSZ, który jak sama nazwa wskazuje stwarza naprawdę boskie warunki do wspólnego spania, dzięki dwóm, niezależnym strefom.

Idealny pokrowiec materaca a nasze potrzeby

Najlepszy pokrowiec materaca to zdejmowany pokrowiec zasuwany na zamek błyskawiczny, który w każdej chwili można zdjąć i wyprać albo nawet wymienić. Pokrowce różnią się składem tkaniny i rodzajem pikowania.

Pokrowiec materaca do sypialni

Osoby uczulone na kurz powinny wybierać pokrowce z tkaniny utrudniającej rozwój roztoczy, czyli tak zwane pokrowce antyalergiczne. Wszystkie pokrowce to wysokiej jakości artykuły umożliwiające ochronę materaca i przedłużenie ich trwałości, mają na celu ułatwić utrzymanie w czystości i sterylności wnętrze materaca. Wybór należy do nas samych w zależności od naszych potrzeb lub ich braku. Ceny poszczególnych pokrowców różnią się nieznacznie.

Komfort snu z dobrym materacem do sypialni

Jeśli kupiłeś już materac do sypialni lub jesteś zdecydowany, pamiętaj także, że pierwsze noce nie muszą być od razu zaliczane do najwygodniejszych. Bardzo często potrzebujemy czasu aby nasze ciało przyzwyczaiło się do nowych warunków. Nasze mięśnie, układ kostny i krążenie zaczyna inaczej funkcjonować podczas snu, przez co czujemy się inaczej, stopniowo znikają napięcia mięśniowe, układ kręgosłupa się zmienia a krew lepiej krąży. Taka nagła zmiana może powodować z początku odwrotne odczucia niż zakładaliśmy. Dajmy sobie czas do max 3 tygodni aby dobrze ocenić czy jest to odpowiedni materac dla nas.

Jeśli nadal zastanawiasz się jaki materac wybrać zadzwoń do naszych specjalistów, którzy chętnie podzielą się swoją dużą wiedzą i doświadczeniem.

2020-03-30 11:34:00 2625 wyświetleń