Jakie łóżeczko dla niemowlaka powinno się wybrać?

Jakie łóżeczko dla niemowlaka wybrać

Idealne łóżeczko dla niemowlaka to bardzo ważny element wyposażenia kącika dla niemowlaka. Współcześni, przyszli i świeżo upieczeni rodzice chcą przywitać swoje maleństwo w iście bajkowych warunkach. Proporcjonalnie do swoich możliwości kupują dla swojej pociechy, najlepsze, najwyższej jakości akcesoria, wyposażenie i meble dziecięce. Jednym z najistotniejszych elementów jest oczywiście odpowiednie łóżeczko dla dziecka. Ale jak dobrze wybrać? Skoro na rynku wybór łóżeczek dla dziecka jest tak bogaty i tak zróżnicowany? Dlatego pomagamy.

Bezpieczne łóżeczko dla niemowlaka 

Łóżeczko dla niemowlaka to miejsce, w którym dziecko w pierwszych tygodnia życia przebywa najwięcej, dlatego najważniejszym aspektem, od którego powinniśmy w ogóle zacząć rozglądanie się za właściwym łóżeczkiem, są materiały, z którego zostało wykonane. Bierzmy pod uwagę i wybierajmy tylko te meble, które zrobione zostały z produktów z atestami, mamy na myśli zarówno drewno oraz jego pochodne.

Łóżeczko dla niemowlaka i do zabawyWażne są również farby, którymi meble dla dzieci zostały pomalowane. Istotne jest także, aby było wykonane w solidny sposób, aby wytrzymało aktywność maluchów w późniejszym czasie, od zwykłej zabawy, poprzez skakanie i siłowanie się ze szczebelkami. Wszystkie krawędzie i ranty powinny być dobrze zabezpieczone i wykończone, nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim po to, aby maluch nie zrobił sobie krzywdy.
Zwróćmy także uwagę na rozstaw szczebelków, który nie może być zbyt szeroki, aby bobas nie wsadził tam prze przypadek główki. Wszystkie łóżeczka dla dzieci dostępne u nas posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty, dlatego warto zwrócić na nie uwagę.

Samodzielne łóżeczko a może dostawka?

Dostawiane łóżeczko dla niemowlakaJeśli jeszcze nie zdecydowaliście, jakie łóżeczko wybrać, to możemy wam jedynie podpowiedzieć, że wszystko zależy od waszych planów na przyszłość. Co mamy na myśli? A mianowicie, jak długo planujecie obecność swojego dziecka w waszej sypialni? Jeśli tylko przez kilka pierwszych miesięcy to z czystym sumieniem polecamy łóżeczko - dostawkę, dzięki której będziecie mieć malucha zawsze przy sobie i na widoku. Jeśli natomiast chcecie dzielić sypialnię przez dłuższy czas, to zdecydowanie wybierzcie samodzielne, które zapewni wam więcej prywatności i swobody. W końcu dziecko będzie tam jedynie gościem. Pamiętajcie także, że dostawki są zazwyczaj mniejsze więc nie znajdą miejsca dla rosnącego bobasa. Średnio w zależności od wzrostu dziecka, wystarczą do mniej więcej pierwszych jego urodzin. 

POZNAJ NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANE ŁÓŻECZKA DLA NIEMOWLĄT

Wygoda dla dziecka i dla rodziców – łóżeczka niemowlęce z regulacją wysokości

Dla naszej wygody łóżeczka powinny mieć minimum dwa stopnie regulacji wysokości materaca. Pierwszy poziom to najwyższe położenie, przeznaczone dla niemowląt do max 4-6 miesiąca życia. Jest to odpowiednia wysokość także dla nas, kiedy to musimy najwięcej się schylać do dziecka. Później, gdy dziecko rośnie i zaczyna już siadać a nawet raczkować, musimy obniżyć położenie na drugi stopień (jeśli jest taka możliwość - w łóżeczkach 3-stopniowych) lub na najniższy (w przypadku łóżeczek 2- poziomowych). Według nas łóżeczka dla niemowląt z podwójną regulacją wysokości materaca, w zupełności wystarczą, choć trzy poziomy są jak najbardziej poprawne.Białe łóżeczko dla niemowlaka

 Zwróćmy także uwagę na praktyczną funkcję wyciąganych szczebelków. Jest to bardzo przydatne w momencie kiedy dziecko raczkuje a materac jest już na najniższym poziomie. Dziecko może wtedy swobodnie i bezpiecznie wyjść z łóżeczka bez pomocy rodziców. Po prostu rewelacja!

Łóżeczko z szufladą czy bez? Oto jest pytanie

Coraz częściej możemy spotkać łóżeczko dla niemowlaka z dodatkową opcją szuflady. Według nas jest to doskonała cecha, pod względem zarówno funkcjonalności jak i dekoracji. Szuflada pod łóżeczkiem świetnie nadaje się do przechowywania rzeczy maluszka. Możemy tam trzymać pościel dla dziecka, jakiś kocyk lub zapas pampersów, na który zawsze szukamy odpowiedniego miejsca, aby znajdował się zaraz pod ręką.

Białe łóżeczko dla niemowlaka z szufladąTak jak wspomnieliśmy wcześniej sama szuflada posiada także względy estetyczne, ponieważ w prosty sposób wypełnia pustą przestrzeń pod łóżeczkiem, dzięki czemu nie musimy jej zakrywać dłuższym prześcieradłem z falbanką lub tym podobnym.

Łóżeczko na lata, czyli łóżeczko które zmienia się w tapczanik

tapczanik i łóżeczko dla niemowlaka w jednymNiesamowicie ciekawą propozycją jest modne od niedawna łóżeczko dla niemowląt, zmieniające się w tapczanik dla starszych dzieci. Można powiedzieć, że rośnie razem z dzieckiem i w miarę upływu czasu, gdy standardowy rozmiar łóżeczka 120x60 lub 140x70, jest już zbyt mały, możemy w prosty sposób zmienić kształt łóżeczka w klasyczne łóżko dla dzieci.
Wyróżniamy łóżeczka dla niemowląt przy których zmienia się ich rozmiar lub takie, gdzie ściągamy jedynie boczne barierki, zmieniając jego charakter. Dziecko może wówczas swobodnie wychodzić z łóżka bez ograniczeń i poczuć się jak poważny obywatel. Ważnym argumentem jest także fakt, że zmieniamy tylko łóżko bez konieczności zmiany pozostałych mebli do pokoju dziecięcego. Aranżacja zostaje zachowana bez większych wydatków, oszczędzamy wtedy nie tylko czas, poświęcany na wybór zestawu mebli, ale także pieniądze.

Łóżeczko dla niemowlaka z barierką

Meble przydatne obok łóżeczka dla niemowląt

Komoda dziecięca przy łóżeczku dla niemowlakaŁóżeczka dla niemowląt potrzebują kompanów do stworzenia odpwiedniej aranżacji w pokoju dziecięcym. Coraz częściej urządzamy dla maluchów osobne pokoje, wyposażone w całe zestawy mebli dziecięcych. Niestety nie wszyscy mamy do tego odpowiednie warunki i bardzo często dziecko wprowadza nie małe zmiany w sypialni rodziców. Potrzebujemy wówczas miejsca na ubranka i niezbędne akcesoria do pielęgnacji dziecka. Niezastąpiona staje się wówczas komoda dziecięca, zawsze odpowiednia i zawsze praktyczna, na której możemy położyć również przewijak.

Różnorodne rozmiary pozwolą nam wybrać odpowiednią dla siebie, spośród wielu rozmiarów i typów. Chociaż ostatnio bardzo popularne stały się białe komody dla dzieci z szufladamiBogata oferta daje nam wiele możliwości do połączenia aranżacji sypialnianej z meblami dla dziecka. Trzymamy kciuki!Meble przy łóżeczku dla niemowlaka

2020-03-17 13:09:00 8141 wyświetleń