Jakie wybrać i gdzie ustawić biurko w pokoju dziecka? Kilka ciekawych inspiracji

Jakie wybrać i gdzie ustawić biurko w pokoju dziecka?

Zakup odpowiedniego biurka do pokoju dziecka to nie lada wyzwanie dla rodziców, ale także dla jego przyszłych użytkowników. Największa przygoda czeka oczywiście tych, którzy po raz pierwszy zdecydują się na tego typu zakupy. Zawsze pojawiają się dylematy i różnorodne oczekiwania a także możliwości przestrzenne pokoju, które mają decydujący wpływ na decyzje zakupową. Postaramy się doradzić, aby zagwarantować radosne korzystanie z biurka przez cały rok szkolny a także poza nim.

Biurko w pokoju dziecka gotowe na szkolne wyzwania

Drewniane biurko domek

W związku, że biurko w pokoju dziecka to podstawa wyprawki dla ucznia, warto bardziej pochylić się nad doborem właściwego modelu, odpowiedniego do wieku, wzrostu, a także jego osobistych preferencji. Większość propozycji to idealne biurka dla nastolatków oraz dla młodszych dzieci, które przygodę ze szkołą dopiero zaczynają. Regulowane biurko dla dzieci Dla najmłodszych dzieci w wieku przedszkolnym idealne będą biurka regulowane połączone w zestawie z dopasowanym krzesełkiem, które razem z biurkiem dostosowują się do wzrostu dziecka. Bardzo często posiadają także dodatkowe akcesoria lub ukryte pojemniki na kredki itp. Tego typu biurka to świetna oferta dla najmłodszych użytkowników a ich dodatkową zaletą jest ich waga i to, że z łatwością możemy je przenieść i zmienić ich miejsce. Jeśli nasze dziecko jest już starsze, bez problemu możemy wybierać między biurkami dla dzieci w standardowych rozmiarach. Wszystko zależy już wtedy od tego jak urządzony jest pokój dziecka i jaki kształt biurka potrzebujemy, ze względu na układ pokoju. Tutaj bardzo często spotyka się nowoczesny design, modne wzornictwo i fantazyjną organizację. Większość modeli jest uniwersalna ze względu na płeć, ponieważ nie widać różnicy czy biurko zostało stworzone dla chłopca czy dla dziewczynki.

ZOBACZ BIURKA DLA DZIECI

Biurko gamingowe

Dla najstarszych „wyjadaczy”, którzy są już na tyle duzi, aby grać na komputerze i korzystać z gier online, idealne może się okazać biurko gamingowe, tak bardzo popularne w ostatnich sezonach wśród młodzieży. Warto również zwrócić uwagę na funkcjonalność takiego mebla, które powinno być dopasowane do szczególnych wymagań i potrzeb graczy. Z całą pewnością każda osoba, która uwielbia wielogodzinne rozgrywki doceni możliwość dowolnego ustawienia klawiatury, joysticków czy kabli oraz przewodów, które nie będą przeszkadzać podczas gry. Oczywiście mamy tutaj na myśli nie tylko młodzież, dorosłym także się zdarza. 

Czy biurko powinno stać pod oknem czy nie?

Gdy wybierzemy już biurko, przychodzi czas na funkcjonalne ulokowanie go w przestrzeni pokoju dla dziecka. To tylko kilka pytań, które nurtują rodziców podczas urządzania pokoju dziecka. Najlepszym źródłem do takich czynności jak pisanie, czytanie czy malowanie jest światło dzienne, dlatego biurko ustawione pod oknem to najlepsze rozwiązanie.

Białe biurko dziecięce z krzesłem Białe biurko IGA

Wyjątek stanowią pomieszczenia z oknem od strony południowej, gdzie światło naturalne może być zbyt intensywne. Przeszkadzać to będzie także użytkownikom laptopów i komputerów, jeśli ustawimy biurko w pokoju dziecka naprzeciwko wnęki okna.

Kolejny ważny aspekt to odpowiednia strona, gdy planujemy postawić biurko prostopadle do światła. Dziecko nie powinno zasłaniać sobie dobiegającego światła własnym ciałem lub ręką, dlatego musimy logicznie stwierdzić czy nasza pociecha jest lewo- czy praworęczna. Możemy wówczas postawić biurko z lewej lub prawej strony okna, tak aby wpływające światło oświetlało blat bez przeszkód. 

Często kompromisowym rozwiązaniem może być także biurko narożne, które częściowo znajdzie się na ścianie pod oknem, a częściowo na ścianie w pobliżu. Tego typu biurko jest też bardzo ergonomicznym rozwiązaniem ze względu na miejsce jakie zajmuje, ponieważ w szczególności nadaje się do mniejszych pomieszczeń. 

Odpowiednie ustawienie biurka w pokoju dziecka

Druga podpowiedź dotycząca ustawienia biurka w pokoju dziecka względem łóżka brzmi: jak najdalej od siebie. Przede wszystkim dlatego, że tak jak w pracy tak w domu powinniśmy oddzielać strefę obowiązków od strefy relaksu. To bardzo ważne, jeśli chcemy, aby nasze dziecko traktowało swój pokój nie tylko jako miejsce do nauki ale także jako swój własny i osobisty azyl.

Zestaw mebli dziecięcych z biurkiem

Białe, nowoczesne biurko z fotelem obrotowymW trosce o zdrowie dziecka i jego prawidłowy rozwój, do dobrze usytuowanego biurka powinniśmy dobrać właściwy obrotowy fotel dla dzieci. Szeroki wachlarz asortymentu bez problemu pozwoli nam na swobodny wybór wymarzonego fotela do biurka. Dla młodszych dzieci polecamy wzory pełne bajkowych postaci i kolorów, dla starszych poważniejsze fotele do biurek z podłokietnikami, a dla graczy fotele gamingowe.

Jest takie powiedzenie „Pokaż mi swoje biurko a powiem Ci kim jesteś” i my w pełni się z tym zgadzamy dlatego podkreślamy aby zwrócić uwagę na istotną i bardzo ważną rolę biurka w pokoju dziecka. Właściwe biurko na pewno ułatwi przygotowania na pierwszy dzwonek i umili powrót do szkoły.

2020-07-08 07:34:00 2775 wyświetleń