Kolor na 2022 rok według PANTONE – Veri Peri 17-3938

Kolor na 2022 rok według PANTONE – Veri Peri 17-3938

Pod koniec każdego roku Pantone Color Institute jako jednostka PANTONE, wybrała Pantone Color of the Year 2022. Tym unikatowym kolorem, prognozuje się kolor PANTONE 17-3938 Veri Peri, będący globalnym symbolem ducha współczesnych czasów i towarzyszącym im przemian, przez które przechodzimy. Wybrany kolor podkreśla najlepsze sezonowe i globalne trendy kolorystyczne oraz stawia przyszłość w nowym świetle.

Czym jest Pantone Color Institute?

Pantone Color Institute to jednostka biznesowa, która każdego roku wybiera kolor na kolejny rok, przewiduje trendy na następne sezony. Od 23 lat Pantone Color Institute ma wpływ na rozwój produktów i decyzje zakupowe w wielu branżach, w tym w branży modowej, wyposażenia wnętrz, doradza firmom w zakresie koloru dla identyfikacji wizualnej produktu i marki. Poprzez sezonowe prognozy trendów, psychologię kolorów i doradztwo w zakresie kolorów, Pantone Color Institute współpracuje z globalnymi markami, aby skutecznie wykorzystywać moc, psychologię i emocje koloru w swojej strategii projektowania.

Kolor roku Pantone veri peri

O kolorze roku Pantone - veri peri 17-3938

Żyjemy w czasach przemian dlatego potrzebowaliśmy intrygującego koloru, który pomoże nam przyjąć i zaakceptować zmieniony krajobraz rzeczywistości. Proces wyboru Koloru Roku Pantone wymaga przemyślanej analizy trendów. Eksperci Pantone ds. kolorów przeszukują świat w poszukiwaniu nowych odcieni kolorystycznych wyróżniających się spośród innych kolorów. Mogą one obejmować przemysł rozrywkowy, nowoczesne kolekcje sztuki i nowych artystów, modę, meble i wszystkie dziedziny projektowania, popularne cele podróży, a także nowy styl życia, style zabawy i warunki społeczno-ekonomiczne. Wpływy mogą również wynikać z nowoczesnych materiałów i efektów wpływających na kolor. Bardzo istotny wpływ mają także odpowiednie platformy mediów społecznościowych, pełniące w naszym życiu coraz większą rolę. W tym roku ich wybór padł na kolor VERI - PERI 17-3938 .

Kolor Veri Peri 17-3938 to kolor roku 2022


„Kolor Roku Pantone odzwierciedla to, co dzieje się w naszej globalnej kulturze, pokazując, na co ludzie, szukając tego koloru, mogą mieć nadzieję odpowiedzieć”. dodała Laurie Pressman, wiceprezes Pantone Color Institute. „Stworzenie nowego koloru po raz pierwszy w historii naszego edukacyjnego programu kolorystycznego Pantone Kolor Roku odzwierciedla zachodzące globalne innowacje i transformacje Ponieważ społeczeństwo nadal uznaje kolor za kluczową formę komunikacji oraz sposób wyrażania i wpływania na idee i emocje oraz angażowania się i łączenia, złożoność tego nowego czerwonego fioletu nasyconego niebieskim odcieniem podkreśla ogromne możliwości, które przed nami stoją”.

Pantone 2022


Obejmujący odcienie niebieskiego, ale jednocześnie posiadający fioletowo-czerwony podton, PANTONE 17-3938 Very Peri prezentuje żwawe, radosne nastawienie i dynamiczną prezencję, która zachęca do odważnej kreatywności i twórczej ekspresji.

2021-12-30 07:24:00 606 wyświetleń