Łóżka metalowe do sypialni w trzech popularnych rozmiarach

Łóżka metalowe do sypialni w trzech popularnych rozmiarach

Dlaczego pokochaliśmy metalowe łóżka? Z bardzo prostych względów. Urzekają nas swoim skromnym dekorem, który nawiązuje do romantycznego stylu prowansalskich lub toskańskich rejonów, mocny, kuty metal wbrew pozorom prezentujący delikatne wzory, jest symbolem trwałości i stabilności. Możemy wybierać pomiędzy klasycznymi wzorami metalowych łóżek z zagłówkiem i zanóżem lub z formą z zabudowanym bokiem. Oczywiście najważniejsze jest aby zacząć od wyboru właściwego rozmiaru. Szerokie łóżko w niewielkim pokoju będzie przytłaczające, z kolei małe, w dużej małżeńskiej sypialni, zaniknie na obszernym metrażu.

Pojedyncze łóżka 90x200

Łóżko metalowe w rozmiarze 90x200 cm to bardzo popularny rozmiar wybierany przede wszystkim do pokoi młodzieżowych, ale nie tylko. Jest to idealny wymiar do niewielkich powierzchni, jakie najczęściej mają pokoje dziecięce, młodzieżowe i pokoje gościnne.

ZOBACZ POJEDYNCZE ŁÓŻKA METALOWE

Łóżka w tych rozmiarach posiadają zazwyczaj delikatne zdobienia. Ozdobne zagłówki idealnie komponują się w aranżacjach dla dziewczynek, nadając wnętrzu dworkowy klimat, niczym komnata małej księżniczki. Warto także zdecydować się wówczas na białe łóżko metalowe, jak łóżko SUMATRA 90x200, które dodatkowo podkreśli delikatny i dziewczęcy charakter pomieszczenia. Oczywiście tego typu łóżko to propozycja nie tylko dla dziewczynek.

Dla chłopców idealną bazą pod aranżacje będzie czarne, metalowe łóżko, na przykład łóżko LINDA 90x200, które pomoże stworzyć pokój prawdziwego łobuza. 

Często tego typu łóżka metalowe wybierane są także przez osoby starsze, które lubią styl prowansalski ale przede wszystkim są zwolennikami spania w pojedynkę.

Trochę większe metalowe łóżka 140x200

Metalowe łóżko dla dwóch osób, to z pewnością ciekawe rozwiązanie ze względu na ich stabilność i solidne wykonanie. Aby można było kategoryzować je jako łóżko dla dwóch osób, mebel musi mieć wymiary 140x200. Jest to bardzo uniwersalny rozmiar ze względu na swoją ergonomię, ponieważ zabiera niewiele miejsca użytkowego a zapewnia miejsce do spania dwóm osobom. Dobrym przykładem będzie łóżko SIENA lub VIOLETTA.

Ten rodzaj łożka to idealna opcja jako jeden z elelementów mebli do sypialni, najczęściej ma już klasyczną formę z zagłówkiem i wyższym przodem. Są to atuty dekoracyjne same w sobie, oprócz tego inspirują nas do dodatkowych pomysłów. Wiele osób wykorzystuje je na przykład do powieszenia ozdobnych lampek nad łóżko, typu cottonballs. Ten rodzaj łóżka jest także bardzo uniwersalny, ponieważ świetnie komponuje się we wszystkich wnętrzach, w stylu skandynawski, prowansalski, klasyczny lub industrialny.

Niczym królewskie łoże - łóżka w rozmiarach 160x200 i 180x200

Czasem zdarza się, że mamy naprawdę wysokie wymagania, co do łóżka także, szukamy wtedy dużych rozmiarów i nietypowych propozycji. Taką wyróżniającą się ofertą na łóżka 160x200 są łóżka VIERA, PARMA, VERONICA

Jak można łatwo zauważyć często charakteryzują się one połączeniem materiałów, metal jest głównym materiałem urozmaiconym jedynie drewnianymi wstawkami na zagłówku, zanóżu, rzadziej po bokach. Fantazyjne dekory przypominają często roślinne ornamenty lub są całkowicie proste, dzięki czemu uzyskują industrialny efekt. Miejsca na materac jest odpowiednio względem rozmiaru łóżka do sypialni (zawsze nazwa łóżka wskazuje odpowiedni rozmiar materaca), na takiej powierzchni wspólne noce są bardzo komfortowe. Dwie osoby mają wystarczająco miejsca aby swobodnie ułożyć się w ulubionej pozycji. Jeśli jesteś wymagającym klientem, nie masz co się dłużej zastanawiać.

Bez względu na to jaki rodzaj aranżacji, styl wnętrza lub kategorie łóżka potrzebujesz, z pewnością warto chociaż na chwilę zatrzymać się i zapoznać się z tematem łóżek metalowych, bez względu na rozmiar. Warto o nich pamiętać, gdy szukamy inspirujących mebli, które mają zaskoczyć. Ten rodzaj łóżek z pewnością zapadnie wam w pamięci i mamy nadzieję, że zostanie tam na dłużej.

2020-01-23 09:45:00 3462 wyświetleń