Piętrowe łóżka do dziecięcego pokoju

Piętrowe łóżka do dziecięcego pokoju

Łóżka piętrowe dla dzieci i młodzieży - Pokój dziecinny nie zawsze musi być klasyczną przechowalnią, wyposażoną w biurko, szafę i łóżko. Szczypta fantazji i odwagi w aranżacji wnętrza pozwoli zamienić go w wielofunkcyjne pomieszczenie, będące jednocześnie placem zabaw, sypialnią i gabinetem. Kluczem do sukcesu jest łóżko piętrowe.

Łóżka piętrowe dla dzieci i młodzieży

Dlaczego dzieci kochają łóżka piętrowe?

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że dzieci lubią place zabaw, drabinki, zjeżdżalnie i rozmaite karkołomne konstrukcje, po których wolno się wspinać. Łóżka piętrowe dla dzieci i łóżka multifunkcyjne są kapitalną odpowiedzią na ich potrzeby. Po pierwsze - jest konstrukcją, po której można się wspinać, po - drugie ma drabinkę, po trzecie i najistotniejsze – bez trudu można dokupić do niego zjeżdżalnię. W ten sposób pokój dziecka możemy zamienić w plac zabaw. Ale to jeszcze nie wszystko. Kto z nas nie wznosił w dzieciństwie domków z krzeseł i koców? Dolne łóżko można zasłonić kolorowymi kuponami z materiału zamieniającymi łóżko w zamek księżniczki, garaż, straż pożarną, statek piracki czy co tylko dzieci sobie wymarzą. Niewątpliwie na noc zasłonki należy podnieść do góry i zabezpieczyć tak, by dziecko śpiące na dolnym łóżku miało umożliwiony dostęp świeżego powietrza. Łóżka piętrowedla dzieci to nie tylko miejsce do spania dla dzieci, one wyczarowują nową rzeczywistość w pokoju, za każdym razem inną.

Łóżka piętrowe dla dzieci i młodzieży

Jak to widzą dorośli?

Łóżka piętrowe w pokoju dziecięcym to w głównej mierze duża oszczędność miejsca. Zamiast wstawiać dwa łóżka, można wstawić jedno i w ten sposób zaoszczędzić około dwóch metrów kwadratowych powierzchni podłogi. W małych pomieszczeniach – a takie najczęściej przypadają dzieciom – to naprawdę sporo. Ideałem jest, żeby pod łóżkiem znalazły się szuflady, w których można trzymać zapasową pościel, albo zabawki. Niektóre łóżka piętrowe mają dodatkowo wysuwany spod dolnego posłania materac. Dzięki takiej możliwości stają się łóżkami trzyosobowymi – idealne rozwiązanie przy trójce dzieci lub w sytuacji, gdy nasze pociechy zaproszą kolegę na noc. Dokonując wyboru łóżka piętrowego, należy także zwrócić uwagę na różnicę wysokości pomiędzy górnym i dolnym poziomem, oraz na odległość od górnego posłania do sufitu. W obu przypadkach minimalna odległość to taka, przy której dzieci mogą bez trudności siedzieć również na dole, jak i na górze. Dziś wiele łóżek piętrowych projektuje się tak, by istniała możliwość podzielenia go na dwa oddzielne łóżka dla dzieci. Taka możliwość przydaje się w momencie, gdy dzieci są już na tyle duże, że potrzebują większej przestrzeni nad głową.

Łóżka piętrowe dla dzieci i młodzieży

Czy te łóżka są bezpieczne?

Dzieci mają szalone pomysły, zatem konstrukcje łóżek piętrowych dla dzieci robione są z litego drewna, sosnowego lub bukowego. Są solidne, trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, można bez obaw umieścić je w pokoju dziecinnym. Górne posłanie zazwyczaj jest dodatkowo zabezpieczone barierkami tak, żeby wiercące się we śnie dziecko nie spadło na podłogę. Barierki muszą być odpowiednio wysokie, a równocześnie przestrzeń pomiędzy szczebelkami nie może być zanadto duża, dzieci miewają szalone pomysły – z niewiadomych powodów lubią wkładać głowę w miejsca, z których trudno ją wyjąć. Jeśli do łóżka dołączona jest drabinka, należy zwrócić uwagę na szerokość stopni i ich odległość od siebie. Jednakże... drabinka nie zawsze jest konieczna. Zdarza się, że dzieci wolą wspinać się po meblu niż używać z drabinki.

Łóżka piętrowe dla dzieci i młodzieży

Łóżka piętrowe dla dzieci i młodzieży
Czy łóżka piętrowe nadają się dla wszystkich dzieci?

Nie ma chyba dziecka, które na hasło „łóżko piętrowe” nie zawoła głośno: „ja je pragnę!”. Łóżka piętrowe nadają się już dla kilkulatków, które bez problemu wspinają się po drabinkach, a zarazem są na tyle świadome ryzyka, aby nie próbować zeskakiwać z górnego poziomu na podłogę. Jednym przeciwwskazaniem do korzystania z łóżka piętrowego jest skłonność dziecka do lunatykowania.

2019-07-30 13:00:00 1545 wyświetleń