Nowoczesne ławy i stoliki do kawy loft

Nowoczesne ławy i stoliki kawowe loft

Surowe, drewniane pełne niedoskonałości blaty oraz proste, metalowe podstawy to kwintesencja wykonania loftowych ław i stolików do kawy loft. Ich wyjątkowy design pozwala ulokować je zarówno w salonach inspirowanych industrialnym klimatem, jak i w skandynawskich wnętrzach z lekkim akcentem loftowych elementów. Bez względu, który wariant odpowiada naszym aranżacjom, użycie ławy lub stolika loftowego odwdzięczy się pięknym efektem końcowym.

Ponadczasowa moda na ławy i stoliki loft

Bez względu na obowiązujące trendy wnętrzarskie, salony umeblowane w drewniane ławy i stoliki kawowe loft będą wyglądały ponadczasowo i nigdy nie wyjdą z mody. Początek mody na tego typu ławy lub stoliki kawowe drewniane ocenia się na początek poprzedniego stulecia, gdy bardzo popularne stało się zamieszkiwanie w industrialnych pomieszczeniach, po starych magazynach.

Ława Genua w styli loft

Aby nie zaburzać panującego designu, do urządzania wnętrz używano starych mebli lub tworzono nowe z prostych elementów z odzysku. Tak powstały pierwsze ławy i stoliki loft, które konstruowano ze starych płyt meblowych i stelaży pozostałych po regałach magazynowych. Ława loft w saloniePóźniej władzę przejęły tworzywa sztuczne i wszechobecne połyski, obecnie możemy jednak zaobserwować powrót trendu stylu loft. Tamtejsza stylistyka została w całości zachowana, różni się jedynie rodzaj materiałów, ponieważ sztuką jest czerpanie z historii w taki sposób, aby powstała nowa jakość. Współcześnie do produkcji stolików kawowych i ław, używane są nowe płyty, drewno i metal malowany nowoczesną metodą proszkową. Efekt jest jednak tak samo zachwycający jak przed laty. Przypuszczamy także, że nie wyjdzie z mody ze względu na swoją uniwersalność i nietypowy charakter, który jest w stanie przekonać wszystkich do swojego uroku.

Uniwersalne użycie ław i stolików w stylu loft

Meble w stylu loft to najczęściej wybierane meble, wśród popularnych kolekcji do salonu a w szczególności często decydujemy się na zakup ław i stolików w stylu loft. Zarówno jedne, jak i drugie to niezbędny element wyposażenia każdego dobrze umeblowanego salonu. 

Ława w stylu loft w otoczeniu pozostałych mebli z kolekcjiW przypadku dużej powierzchni pokoju dziennego możemy sobie pozwolić na większą ławę z długim i szerokim blatem, gdy urządzamy jednak niewielki salon możemy zdecydować się na małe i zgrabne stoliki kawowe okrągłe. Wszystko zależy od preferowanej stylistyki oraz charakteru wybranych mebli w salonie. Ławy najczęściej posiadają blaty w kształcie kwadratu lub prostokąta natomiast stoliki są zazwyczaj okrągłe. Dwie ławy w stylu loft

Ale nie jest to reguła, gdyż często zdarzają się stoliki kwadratowe w niewielkich rozmiarach i w kwadratowym kształcie. Piękne, drewniane blaty nadają pomieszczeniu ciepła i swojskiego wyglądu, gdzie jednocześnie metalowe podstawy nadają surowości.

Pomimo, że nowoczesne stoliki loftowe są bardzo specyficzne, nie przeszkadza im to we wcieleniu się w inne style. Coraz częściej taki szyk stosowany jest do użycia w aranżacjach boho, scandiboho, retro czy skandynawskim. Pamiętajmy o tym, że mieszanie stylów jest coraz bardziej popularne. Tego typu kompozycja ma na celu wykreowanie mebli o elektrycznym, czyli mieszanym wyrazie – zachwycających i zaskakujących, które dają nam możliwość uzupełnienia o unikalne meble. Choć czasem wymaga to odwagi, warto jest zdobyć się na odrobinę wnętrzarskiego szaleństwa i podjąć wyzwanie.

Ławy oraz stoliki loft w nowoczesnej odsłonie

Nowoczesne ławy i stoliki do kawy loft zostały trochę urozmaicone i nabrały bardziej współczesnych kształtów. Najczęściej zmieniają się podstawy. Klasyczne podstawy stworzone z prostych połączeń metalu zmieniają się na bardziej finezyjne. Blaty z kolei mogą mieć bardziej niestandardowe kształty oraz inne wybarwienie drewna. Chociaż klasyczny kolor dębu jest tutaj nie do zastąpienia. Ławy i stoliki do kawy loft dąb pięknie prezentują się także w zestawach ze stołem drewnianym, szczególnie jeśli należy on do tej samej kolekcji. Ława w salonie obok stołu w stylu loftTakie zestawienie z pewnością przykuje uwagę gości i wypełni aranżacje. Nie zapominajmy również o tym, że styl loft to nie tylko drewniane blaty. Coraz częściej producenci dają nam możliwość wyboru ławy lub stolika z blatem imitującym beton. Ten rodzaj wykonania jest niezwykle popularny i z każdym sezonem zdobywa nowych fanów.

Stolik kawowy w stylu loft z betonowym blatem

2020-09-23 09:32:00 2983 wyświetleń