Podpowiadamy jak wybrać i dopasować lustro do łazienki

Podpowiadamy jak wybrać i dopasować lustro do łazienki

Urządzasz łazienkę, więc zastanawiasz się pewnie jakie lustro do łazienki wybrać oraz jak je dopasować do całej aranżacji. Zdajemy sobie sprawę, że ze względu na szeroki asortyment na rynku oraz różnorodność stylów w jakim możemy wyposażyć łazienkę, możemy mieć nie lada problem z dopasowaniem odpowiednich dodatków, w tym luster. W tym artykule podpowiadamy jak przemyśleć sprawę wyboru właściwego lustra oraz dostosowania go do tworzącej się już aranżacji łazienki.

Kilka kwestii do przemyślenia przed wyborem lustra do łazienki

Zanim zaczniemy odwiedzać stacjonarne sklepy czy przeglądać ofertę online w pogoni za idealnym lustrem do łazienki, musisz odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań, jakie w pierwszej kolejności zada Tobie sprzedawca.

  1. Ile miejsca chcesz poświęcić na lustro w łazience?
  2. Czy ma być to lustro łazienkowe wiszące nad umywalką czy podłużne lustro do przeglądania się w całości?
  3. Czy posiadasz w łazience naturalne źródło światła?
  4. Czy chcesz pojedyncze, podwójne a może dwa lustra obok siebie?

Odpowiedz najpierw na powyższe pytania, a później poszukaj odwiedzi i rad w tekście poniżej.

Rozmiar lustra ma znaczenie

W naszej ofercie znajduje się 6 najbardziej popularnych rozmiarów lustra, co ma ogromne znaczenia dla satysfakcji klientów. Dzieje się tak, ponieważ rozmiary naszych łazienek są przeróżne, w związku z czym musimy dopasowywać dodatki do naszych przestrzennych możliwości. Im większa powierzchnia ściany nad umywalką, wanną lub po prostu w łazience, tym możemy pozwolić sobie na większe lustro stojące. W przypadku luster okrągłych wielkość określana jest poprzez średnicę. Niezależnie na jaką wielkość się zdecydujemy, przyniesie pożądany efekt, który z pewnością zachwyci każdego i sprawdzi się w każdym domu. 

Zaskocz wszystkich kształtem lustra w łazience

Coraz częściej spotykamy się z aranżacjami, do których użyto lustra dekoracyjne o nietypowym kształcie. Modne są jak najbardziej lustra okrągłe oraz dekoracyjne lustra o nietypowym kształcie. Najbardziej popularne i najchętniej kupowane są okrągłe lustra, gdyż symbolizują harmonię i doskonałość. Ich kształt bez trudu odnajduje się w większości aranżacji ze względu na ich prostą i równomierną formę.

Okrągłe lustro do łazienki

Możemy wyróżnić także lustra podłużne o nieregularnym kształcie, które możemy powiesić pionowo lub poziomo. Prostokątne lub kwadratowe lustra wiszące, zazwyczaj spotykane są w aranżacjach vintage lub retro. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby lustra stanowiły wyposażenie nowoczesnych aranżacji w każdym stylu. Wszystko zależy od odpowiedniego wkomponowania ich do kategorii pomieszczenia, aby pasowały zarówno do naszych upodobań jak i otaczających ich mebli.

Kolejny rodzaj luster o nietypowym kształcie to owalne lustra o nieregularnych krawędziach. Wyróżnia je nie tylko forma, ale również oryginalne wykończenie ramy. Bardzo często rama jest wykonana z modnego metalu lub drewna dębowego w rustykalnym stylu. Niepowtarzalna struktura oraz kształt sprawiają, że każde lustro jest unikatowe. Nie ma dwóch identycznych, każde nieco różni się od siebie, jednak zachwycają w ten sam sposób. 

Lustro do łazienki w drewnianej ramie

Lustro do łazienki z dodatkowym oświetleniem czy bez

W przypadku, gdy nasza łazienka nie jest wyposażona w okno dostarczające naturalne źródło światła powinniśmy wziąć pod uwagę lustra z oświetleniem LED, które idealnie doświetlą powierzchnię lustra podczas porannej toalety lub robienia makijażu. Lustro podświetlane LED zapewnia bardziej nowoczesny wygląd, a jednocześnie sprawia, że jest ono niezwykle funkcjonalne. Pozwala dokładniej przejrzeć się i może zastąpić inne oświetlenie, np kinkiety, które wymagają dodatkowego montażu na ścianie. Lustra podświetlane LED wprowadzają również świeży, a jednocześnie nieco tajemniczy wygląd, a dodatkowo optycznie powiększają i rozjaśniają przestrzeń. 

Podświetlane łóżko o nietypowym kształcie

Podwójne lustra w łazience

Jeśli wasza łazienka jest wyposażona w dwie umywalki, koniecznie przemyśl sprawę i podejmij decyzję czy wolisz użyć dwóch oddzielnych luster do łazienki, czy jednego większego. Oczywiście decyzja należy do Ciebie, od Twoich osobistych pobudek oraz od mebli łazienkowych. Według nas zarówno jedna jak i druga opcja jest bardzo ciekawym rozwiązaniem. Dwa lustra obok siebie wyglądają niesamowicie atrakcyjnie i nie zajmują tyle miejsca na ścianie, a dokładniej mówiąc między nimi zostaje miejsce na dodatkowe oświetlenie lub kontakty. W przypadku jednego lustra zajmujemy więcej miejsca ale za to możemy korzystaj z jego powierzchni nawet całą rodziną jednocześnie.

Na pewno najbardziej problematycznym pomieszczeniem będzie łazienka na poddaszu ze względu na nietypowy układ ścian i skosy. Możemy mieć wtedy nie lada problem z wyborem odpowiedniego lustra do łazienki. Jeśli stoicie przed wyzwaniem urządzenia łazienki na poddaszu, to zachęcamy was do przeczytania artykułu poświęconego właśnie temu zagadnieniu pt. „Jak urządzić łazienkę na poddaszu?

2021-07-15 13:39:00 332 wyświetleń