Stoły w stylu Loft - Surowy design z klasą.

Stoły w stylu Loft - Surowy design z klasą.

Stoły w stylu LOFT w domu to idealne połączenie estetyki i funkcjonalności oraz niezwykle modny element wyposażenia domu. Industrialna stylistka coraz częściej inspiruje miłośników gustownych aranżacji wnętrz.

Stół Loras w stylu Loft

Loftowe wystroje to doskonała propozycja dla osób, które uważają, że styl klasyczny jest nazbyt archaiczny, a jednocześnie nie są zdecydowane na sterylność awangardowych koncepcji. Styl loft cechuje się pewną surowością, ale nie jest to z pewnością estetyczny ascetyzm – meble industrialne cechują się raczej klimatyczną powściągliwością, której trudno odmówić unikalnego charakteru. To jednak nie jedyny powód, dla którego warto zdecydować się na stylowy stół loftowy.

Stoły w stylu Loft

Stoły do jadalni w stylu Loft z drewnianym blatem i prostą podstawą wykonaną z metalowych profili może wydawać się bardzo prosty z punktu widzenia designu, ale to właśnie w tym minimalizmie tkwi prawdziwa siła. Bogate zdobienia i krzykliwe formy wyszły już z mody.

Umberto stół w stylu Loft

Aktualne trendy kierują się w stronę upraszczania brył i harmonizowaniu praktycznych cech mebli z ich estetyką. To właśnie sprawia, że meble loftowe są tak popularne - elegancki wygląd idzie tutaj w parze z wygodą użytkowania. Dodatkowym atutem jest także to, że wyposażenie w tym stylu jest niejako estetycznym łącznikiem pomiędzy klasycznymi materiałami i nowoczesnym, minimalistycznym designem. Meble loft biorą to co najlepsze z obu koncepcji i łączą te cechy w jeszcze doskonalszą całość. Prosta forma czyni ze stołu bardzo uniwersalny mebel, który sprawdzi się w praktycznie każdym pomieszczeniu domu.

Surowe połączenie metalowej podstawy i drewnianego blatu.

Valentino stół w stylu LoftStoły drewniane loft nie muszą być jednak zawsze uosobieniem przemysłowej prosty i czystej funkcjonalności – artystyczne wizje projektantów również w tym wypadku mają sporo do powiedzenia. Doskonałym przykładem może być ciekawie zaprojektowana podstawa, gdzie intrygujące kąty pomiędzy poszczególnymi elementami nadają całości niezwykle nowoczesnego charakteru i unikalności. Ten zabieg nie odbiera jednak projektowi loftowego charakteru – surowe połączenie lakierowanego na czarno metalu i drewnianego blatu zachowuje klimatyczną estetykę przemysłową, która wyróżnia meble w stylu loft. Stół z ciekawą podstawą będzie idealnym dodatkiem do gustownie urządzonego salonu lub pięknej jadalni. 

Stoły z klasycznym okrągłym blatem

Stoły okrągłe drewniane do jadalni i salonów, gdzie potrzebne są rozwiązania kompaktowe. Przy blacie w formie koła można wygodnie zasiąść w kilka osób i jednocześnie sprawić, że wnętrze domu nabierze bardzo unikalnego charakteru. Drewniany blat na podstawie ze stalowych profili nie musi być wcale elementem czysto industrialnej aranżacji. Klasyczny, okrągły kształt i wyjątkowa faktura powierzchni blatu sprawiają, że loftowy stół będzie pięknie prezentował się również wśród tapicerowanych krzeseł w stylu glamour lub nowoczesnych elementów wyposażenia z lakierowanych płyt.

Meble w stylu Loft

Meble w stylu loft swoją popularność zyskały nie tylko dzięki wyjątkowej estetyce. Niezwykle ważne w tej koncepcji jest bowiem to, że stoły kuchenne loftowe swoje początki mają w meblach typowo warsztatowych, które cechowały się ogromną trwałością, stabilnością i funkcjonalnością. Wystarczyło kilka zabiegów stylistycznych i te wspaniałe meble zamieniły się w niemal idealne połączenie praktycznych cech z doskonałym wyglądem. To największy sekret stylu loftowego, który prawdopodobnie sprawi, iż wyposażenie tego typu jeszcze przez wiele długich lat nie wyjdzie z mody.

2019-08-02 12:45:00 1210 wyświetleń