Urządzamy tanią kuchnię – meble modułowe

Urządzamy tanią kuchnię – meble modułowe

Stoisz przed decyzją urządzenia kuchni lub przed zaplanowaniem generalnego remontu i przerażają Cię nadchodzące koszty tego przedsięwzięcia? Kuchnia powinna być funkcjonalna oraz dobrze zorganizowana, lecz ponadto, warto, by jej aranżacja sprawiała, że po prostu będzie się nam podobać. Aby urządzić kuchnię marzeń wcale nie trzeba niebotycznych kwot, istnieją rozwiązania, które pozwolą na nieco oszczędności. Tania kuchnia nie musi być nudna, nieestetyczna czy źle zorganizowana. Podstawą jest odpowiednie zaplanowanie przestrzeni oraz ustalenie jakie przeznaczenie będą miały poszczególne miejsca. Dobre zaplonawanie funkcji pozwoli na lepsze dobranie tanich mebli kuchennych, nawet, gdy chcesz wykorzystać nowoczesne szafki pod zabudowę lodówki lub pojedyncze szafki kuchenne. Oto kilka sposobów jak tanio urządzić kuchnię.

Tanie meble modułowe do kuchni – stwórz własny zestaw

Jednym z najlepszych sposobów na tanią aranżację kuchni, która spełni Twoje oczekiwania i zapewni praktycznie zorganizowaną przestrzeń jest wybór mebli modułowych. Większość osób planując wystrój tego szczególnego pomieszczenia rozważa zakup gotowego zestawu mebli lub zamówienie ich bezpośrednio u stolarza, który zajmuje się tego typu zleceniami. Warto jednak pamiętać, że stworzenie kuchni na wymiar, według własnego projektu, wiąże się z wysokimi kosztami, których chcielibyśmy uniknąć. Tanie szafki kuchenne to rozwiązanie, które nie musi wiązać się ze złą organizacją przestrzeni, a wręcz przeciwnie, może okazać się bardzo trafnym sposobem na dopasowanie aranżacji do Twoich własnych potrzeb.

Biało szare meble modułowe w kuchni

Meble modułowe do kuchni pozwolą Ci na maksymalne wykorzystanie przestrzeni w sposób jaki będzie dla Ciebie najkorzystniejszy. Pojedyncze szafki kuchenne, wiszące lub stojące, w różnorodnych wariantach i wielkościach dają ogrom możliwości. Warto podejść do tego wyzwania, jak do misternej układanki – po chwili planowania okazuje się, że wszystko ze sobą współgra. Meble modułowe są znacznie tańszym rozwiązaniem dlatego też warto z niego skorzystać. Dużą zaletą takich tanich mebli modułowych do kuchni jest ich różnorodność i uniwersalność.

Meble modułowe Vento

Takie szafki do kuchni dostępne są w różnych rozmiarach, więc nie musisz się martwić, że zabraknie Ci miejsca lub okaże się go zbyt wiele i aranżacja okaże się źle spasowana, masz dowolność w tworzeniu konfiguracji. Dodatkowo, meble modułowe dostępne są w różnorodnych kolorach i odcieniach, możesz wybierać dowolną stylistykę, dzięki czemu z łatwością urządzisz kuchnię w każdym stylu. Fakt, że meble modułowe są tanie, wcale nie oznacza, że są gorsze. Producenci mebli modułowych do kuchni wykorzystują wszelkie udogodnienia jak w gotowych zestawach.

Meble wyposażone są w:

  • cichy domyk szuflad i drzwiczek, 
  • regulowane stopki szafek, 
  • wysokiej jakości prowadnice szuflad, 
  • eleganckie i nowoczesne detale jak chociażby wykorzystywane uchwyty. 

Chcąc tanio urządzić kuchnię warto rozważyć stworzenie własnego zestawu z modułowych mebli kuchennych, ponieważ niejednokrotnie jest to znacznie korzystniejsze rozwiązanie.

Pojedyncze szafki do kuchni

Niestety, bardzo często podczas planowania aranżacji kuchni okazuje się, że znacznie ogranicza nas dostępny metraż. Rozwiązaniem takiego problemu mogą być pojedyncze szafki kuchenne wiszące, które zapewnią Ci dodatkową przestrzeń do przechowywania. Dwupoziomowa zabudowa meblowa w kuchni to bardzo popularny sposób na wykorzystanie maksimum dostępnej przestrzeni. Każdy wie, że w każdej kuchni w końcu pojawia się ogrom przedmiotów, które muszą znaleźć swoje miejsce, dlatego też każda dodatkowa szafka może okazać się na wagę złota. Pojedyncze szafki do kuchni, wiszące, jak również szafki kuchenne stojące, to bardzo wiele możliwości konfiguracji oraz tworzenia zestawów w zależności od potrzeb.

Oczywiście, planując urządzenie kuchni nie wystarczy tylko odpowiednio wymierzyć całego pomieszczenia i dopasować poszczególnych pojedynczych mebli kuchennych, ponieważ łatwo wtedy wpaść w pułapkę złego zorganizowania przestrzeni. Tanie urządzanie kuchni nie powinno oznaczać, że chcesz zająć każde wolne miejsce. Kuchnia powinna zapewniać komfortowe miejsce do przygotowywania posiłków. Warto pamiętać, ze dostęp do poszczególnych szafek czy narzędzi powinien być łatwy i bezproblemowy, samo poruszanie się po kuchni również powinno być swobodne, dlatego też rozmieszczenie szafek jest tak istotne. Ważną kwestią, na którą polecamy zwrócić uwagę, jest również wysokość na jakiej zostaną zawieszone pojedyncze szafki wiszące – dobrze jest dopasować ją do własnych potrzeb, jednakże polecamy również pamiętać o wszystkich domownikach i znaleźć idealny środek.

Rozmieszczenie szafek w kuchni

Modułowe meble do zabudowy – tania kuchnia w nowoczesnym stylu

Kuchnia w zabudowie cieszy się ogromną popularnością, ponieważ prezentuje się elegancko i nowocześnie, a jednocześnie zapewnia dużo miejsca do przechowywania kuchennych narzędzi oraz produktów spożywczych. Modułowe meble do zabudowy kuchni nie są ze sobą połączone, dlatego też z łatwością stworzysz własną konfigurację i odpowiednie ustawienie szafek.

Nietypowe ułożenie szafek modułowych w kuchni

Przeglądając ofertę tanich mebli modułowych można znaleźć różnorodne warianty, takie jak szafki stojące, szafki pod zlew, nowoczesne szafki pod zabudowę lodówki, słupki, szafki pod zabudowę piekarnika oraz zmywarki. Wybór jest tak naprawdę bardzo duży i tylko od tego w jakim stylu chcesz urządzić kuchnię zależy jaką decyzję podejmiesz.

Tanie meble systemowe do kuchni idealnie sprawdzą się gdy zależy Ci na szybkim czasie realizacji, ponieważ są zazwyczaj dostępne od ręki i nie musisz oczekiwać na ich produkcję, tak jak dzieje się w przypadku indywidualnych zamówień. Zatem poza konkurencyjną ceną posiadają dodatkowe zalety, które warto wziąć pod uwagę urządzając kuchnię. Jeżeli marzy Ci się kuchnia zaaranżowana w Twoim stylu, szybko i bez wysokich kosztów, to takie rozwiązanie będzie zdecydowanie najkorzystniejsze. Jeśli zdecydujesz się już na odpowiednie dla ciebie meble i zaczniesz sie zastanawiać co położyć pomiędzy szafki kuchenne, zapraszamy na naszego bloga do artukułu pt "Co położyć na ścianę pomiędzy szafki kuchenne?. Z pewnością ten arytkuł pomoże Tobie szybciej i pewnije podjąć decyzję.

ZOBACZ WIĘCEJ MEBLI DO KOMPLEKSOWEGO WYPOSAŻENIA KUCHNI

Bogaty asortyment, bezpieczne i atestowane meble w każdym stylu.

2021-12-23 12:00:00 481 wyświetleń