Wisząca szafka pod TV – idealny sposób na nadanie lekkości aranżacji salonu

Wisząca szafka pod TV – idealny sposób na nadanie lekkości aranżacji salonu

Bardzo często planując aranżację salonu stajemy przed problemem znalezienia mebli, które będą designersko wyglądać, zagwarantują dużo miejsca do przechowywania oraz nie zagracą przestrzeni. Ciekawym rozwiązaniem jest w ostatnim czasie wisząca szafka pod TV Dzięki umieszczeniu szafki na określonej wysokości można cieszyć się designerskim i funkcjonalnym meblem bez obaw o przestrzeń w salonie. Przecież meble, na których ustawiamy sprzęt RTV są równie ważnym elementem wystroju każdego pokoju dziennego, jak chociażby dobrze dobrane meble wypoczynkowe. Wisząca szafka to idealny sposób na nadanie lekkości aranżacji salonu. Sprawdź, czy w Twoim salonie uda się ten trick.

Do jakiego salonu pasuje wisząca szafka telewizyjna?

Zastanawiasz się czy w Twoim salonie sprawdzi się rozwiązanie z wykorzystaniem wiszącej szafki RTV? Cóż, bez względu na to, czy posiadasz duży salon, czy Twój pokój dzienny ma nieduży metraż, warto dobrze zastanowić się nad odpowiednią aranżacją. Nie od dzisiaj wiadomo, że dobrze zaplanowane ustawienie dobrze dopasowanych mebli może optycznie powiększyć wnętrze, podobnie jak źle dobrane meble mogą sprawić, że pokój stanie się zagracony i mały.

Wiszące szafki RTV to rozwiązanie skierowane głównie do osób, które posiadają w domu nieduży salon, lub salon połączony z jadalnią lub kuchnią. Warto również wypróbować to rozwiązanie w salonie w bloku. Wisząca szafka pod TV to bardzo duża oszczędność miejsca. Dzięki możliwości montażu sprzętu RTV na określonej wysokości wnętrze zyskuje lekkość aranżacji.

Wisząca szafka pod telewizor

Wolna przestrzeń między podłogą, a meblem optycznie powiększa i „rozciąga” ścianę. Zamontowanie takiej szafki w salonie najlepiej sprawdzi się w wąskich wnętrzach, pokojach typu jamnik, gdzie należy szukać rozwiązań na optyczne wyrównanie przestrzeni. Dzięki zawieszeniu szafki na ścianie powstanie wizualna zmiana wysokości pokoju, co zrównoważy wąski metraż. Jeżeli salon jest symetryczny, lecz nadal o niedużej powierzchni, warto wybrać meble w jasnych, lakierowanych wersjach. Do małego salonu sprawdzi się więc szafka w kolorze lakierowanej bieli lub odcieniach jasnego drewna.

ZOBACZ WSZYSTKIE SZAFKI RTV

Szafka RTV Marino

Wisząca szafka – jakie ma wady i zalety

Bardzo trudno znaleźć idealne rozwiązanie, które będzie spełniać wszystkie nasze wymagania i będzie pozbawione jakichkolwiek wad. Chociaż szafka RTV wisząca może nadać Twojemu salonowi lekkości i optycznie powiększyć wnętrze, należy pamiętać, że w tym przypadku zazwyczaj wyklucza wykorzystanie dodatkowych dekoracji w postaci ramek z zdjęciami czy obrazów. Szafka sama w sobie powinna stanowić swoistą dekorację o praktycznym przeznaczeniu, więc warto dobrze dobrać ją do zaplanowanej aranżacji, zarówno pod względem kolorystycznym, jak również stylu.

Czarna szafka RTV

Kupując tego typu mebel należy również zastanowić się nad pozostałym sprzętem, takim jak DVD, konsole do gry, głośniki czy odbiorniki i dekodery. Czasami może okazać się, że będziesz potrzebować dodatkowej drewnianej szafki RTV, na której umieścisz pozostały sprzęt. Jest jednak dobra wiadomość – zazwyczaj, jeżeli decydujesz się by w Twoim salonie znalazła się wisząca szafka, to bez problemu możesz dokupić inne meble z tej samej serii, dzięki czemu unikniesz problemu poszukiwania pozostałych elementów.

Dodatkowo, ważną zaletą proponowanej szafki do salonu, jest łatwość montażu oraz wytrzymałość konstrukcji. Każda wisząca szafka pod TV posiada specjalny sposób montażu, który bez problemu utrzyma ciężar telewizora oraz ułatwi podłączenie okablowania. Jeżeli zastanawiasz się, czy ta propozycja jest dla Ciebie, to zastanów się, czy chcesz zaoszczędzić miejsce w salonie bez obawy o mniej designerski wygląd aranżacji, być może wisząca szklana szafka RTV, to właśnie coś czego szukasz.

Szafka HIT

2019-08-16 12:46:00 8474 wyświetleń