Wygodny fotel do czytania książek - jaki wybrać

Wygodny fotel do czytania książek - jaki wybrać

Ostatnie miesiące ewidentnie sprzyjają czytaniu i tym podobnym formą relaksu, w związku z tym niezbędne będzie odpowiednie do tego miejsce jakim jest z pewnością wygodny fotel do czytania książek. Napisaliśmy ten artykuł, z myślą o osobach, które szukają właściwego modelu, będącego w stanie sprostać wymaganiom pod względem praktycznym jak i tym dotyczącym wyposażenia wnętrz. Przeanalizujemy wspólnie wszystkie „za” i „przeciw”, aby pomóc Wam w wyborze najbardziej dopasowanego fotela tapicerowanego do czytania książek oraz dobrze wkomponować go do istniejącej już aranżacji naszego mieszkania lub domu.

Jaki fotel do czytania będzie odpowiedni?

Spośród wielu aspektów jakie powinien spełniać odpowiedni, wygodny fotel do czytania książek, najważniejszą cechą jest bez wątpienia komfort, jaki powinien nam zapewniać podczas użytkowania. A więc co się na to składa:

  • odpowiednia szerokość

Jest to bardzo ważna cecha ze względu na to, że podczas czytania książki lubimy zmieniać pozycję siedzenia, a zbyt wąskie siedzisko nam na to nie pozwoli. Oprócz tego jesteśmy różni, i nie było by to miłe, gdybyśmy kupili fotel do czytania tylko dla siebie. Odpowiednia szerokość daje możliwość korzystania z fotela przez innych domowników.

  • wysokie oparcie

Wysokie oparcie fotela zapewni nam dodatkowy komfort podczas dłuższego czytania oraz właściwe podparcie, ponieważ bez problemu będziemy mogli odłożyć głowę, a czasem nawet uciąć sobie drzemkę.

  • miękkie siedzisko

Nie musimy chyba się zagłębiać w temacie jak ważna jest odpowiednia twardość siedziska. Zbyt twarde siedzisko będzie powodować odrętwienie, natomiast zbyt miękkie zapadanie się i złą pozycję. Dlatego tak istotne jest dobre dopasowanie fotela do swoich potrzeb.

  • posiadanie podłokietników

Wygodny fotel do czytania powinien posiadać podłokietniki umożliwiające podparcie rąk, w szczególności, gdy lubimy czytać duże, ciężkie tomy książek, których waga może męczyć ręce. Podłokietniki pozwolę się oprzeć lub lekko podtrzymać książkę.

  • dodatkowy podnóżek

Większość nowoczesnych foteli do czytania posiada w zestawie podnóżek. Świetnie sprawdzi się on u osób, które nie lubią długo przebywać w pozycji siedzącej i lubią wyprostować nogi. 

PRZEJRZYJ NASZĄ OFERTĘ NA FOTELE TAPICEROWANE

Wygodne fotele do czytania uszaki jako najpopularniejsze propozycje

Najwygodniejsze fotele do czytania ksiażek to fotele uszaki, które świetnie sprawdzą się w salonie, domowym gabinecie, sypialni małżeńskiej czy przy łóżku dla dziecka. Dzięki swojej ponadczasowej formie goszczą w naszych domach z pokolenia na pokolenie. Charakteryzują się wysokim oparciem, wyprofilowanym w taki sposób, aby jego boki przypominały uszy, stąd ich nazwa. Posiadają szerokie siedzsko i stabilne podparcie pleców oraz głowy. 

Fotel uszak w pomarańczowym kolorze

Kolejnym obowiązkowym elementem są także typowe dla tego fotela drewniane nogi, wpisujące jego design w styl skandynawski, boho i w nowoczesne wnętrza z lekkim tylko akcentem scandi. Ciekawość wzbudzają również tapicerki. Popularne są nie tylko klasyczne, jednokolorowe materiały, gdyż prym wiodą pstrokate, kwieciste wzory. Taki wybór z pewnością ożywi aranżację i doda wnętrzu szczypty ekstrawagancji. Wybierając wygodny fotel do czytania typu uszak zwróćcie uwagę na to, aby fotel pasował do pozostałych mebli w salonie lub ewidentnie kontrastował z ich kolorystyką. Wówczas stanie się ciekawym akcentem Waszego salonu i stworzy idealny kącik do czytania.

NAJMODNIESZE FOTELE USZAKI

Idealny fotel do czytania z podnóżkiem

Jak już wcześniej wspominaliśmy, idealnym rozwiązaniem jest fotel do czytania z podnóżkiem. Ten dodatkowy element może znacząco podnieść komfort użytkowania. Fotele z podnóżkiem tworzą idealną parę mebli tapicerowanych w szczególności dlatego, że wykonane są z jednego materiału i w takiej samej kolorystyce. Podnóżek daje nam możliwość rozprostowania nóg gdy nasza lektura wciągnie nas na kilka dobrych godzin.

Fotel do czytania z podnóżkiem

Pozwala również na zmianę pozycji na półleżącą podczas czytania książki, gdy początkowa zaczyna nam już doskwierać. Większość podnóżków może również pełnić samodzielną funkcję dodatkowego miejsca do siedzenia, czyli pufy do salonu. Jest to świetne rozwiązanie, gdy w salonie brakuje nam miejsca do ustawienia kolejnych siedzisk. Uważamy, że fotel do czytania wyposażony w podnóżek jest jedną z korzystniejszych opcji dla jego posiadacza. Wybierając ten rodzaj fotela do salonu zapewnimy sobie nie tylko wygodę, ale i funkcjonalny mebel idealny do nowoczesnego wnętrza. 

ZOBACZ IDEALNIE DOPASOWANE FOTELE Z PODNÓŻKIEM

Nowoczesny fotel do czytania w pokoju dziecka

Skoro omówiliśmy już rodzaje i możliwości dwóch najpopularniejszych  i najbardziej komofrtowych modeli foteli do czytania, warto wspomnieć również o zaletach posiadania takiego fotela w pokoju dziecięcym. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest czytanie dzieciom, dlatego umieszczenie fotela do czytania przy łóżku dziecięcym jest niezwykle ważnym posunięciem. Jeśli tylko metraż pomieszczenia nam na to pozwala, nie powinniśmy się zastanawiać nad sensem takiego wyposażenia. Postawienie fotela zaraz obok łóżka może ułatwić nam wieczorne czytanie bajki na dobranoc i znalezienie kącika do czytania. Będzie wygodnie nie tylko nam, ale dziecko również może spokojnie zasypiać w swoim łóżeczku bez konieczności dzielenia się miejscem z rodzicem. Nowoczesnym i bardzo popularnym rozwiązaniem jest również wykorzystanie fotela jako idealne miejsce do nocnego karmienia. Rodzic bez problemu może skorzystać z niego, gdy w nocy zdarzają się częste pobudki. Pamiętajmy jedynie, że w tym wypadku warto zdecydować się na głęboki fotel z podłokietnikami, które przydadzą się do oparcia rąk lub fotel muszelkę z szerokim siedziskiem.

Fotel do czytania w pokoju dziecka

Jak zwiększyć wygodę podczas czytania książek?

Aby zwiększyć komfort korzystania z fotela warto uzupełnić jego obecność o pasujący do niego stolik kawowy, na którym będziemy mogli odłożyć czytaną właśnie książkę lub postawić na nim kubek z kawą czy herbatą. Przyda się też niewielka lampka nocna lub stojąca, dająca więcej światła podczas czytania późnym wieczorem lub w nocy. Pamiętajcie także o ciepłym kocu, który dopełni klimat i uprzyjemni te chwile relaksu. Niewielkich rozmiarów stolik w zupełności wystarczy, nie musimy od razu wyposażać się w dodatkową ławę do salonu. Bardzo dobrze będą wyglądać okrągłe stoliki kawowe w nowoczesnej odsłonie mebli w stylu loft.

Fotel do czytania ze stolikiem kawowym

Zanim wybierzesz odpowiedni dla siebie stolik kawowy zajrzyj na naszego bloga „ Nowe ławy i stoły 2021 polskiego producenta firmy ENDO” i się zainspiruj.

2021-03-23 09:07:00 1993 wyświetleń