Zalety mebli na wysoki połysk wykonanych z płyt akrylowych

Zalety mebli na wysoki połysk wykonanych z płyt akrylowych

Każdy z nas urządzając wnętrze swojego domu stanął przed dylematem wyboru odpowiednich mebli. Na pozór błahe wybory, ale każdemu z nas niejednokrotnie sprawiły wiele problemów. Ogromna ilość poradników, blogów meblowych, programów telewizyjnych potrafią przytłoczyć i bardziej namieszać nam w głowach niż pomóc. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że odpowiednie meble potrafią odmienić wnętrza, nadać im niepowtarzalny i wyjątkowy styl oraz klimat. Od dłuższego czasu bardzo popularne są meble lakierowane. Jeśli szukamy elegancji, chcemy w optyczny sposób powiększyć pomieszczenie, uzyskać piękne efekty wizualne, to odpowiedź jest jedna- meble lakierowane. Meble te wykonane są z dwóch rodzajów płyt. Pierwsza grupa to meble z lakierowanej płyty MDF, a druga to płyty oklejane akrylem. Płyty lakierowane cechują się dużą wytrzymałością. Jednak są dość podatne na zarysowania. Natomiast płyty MDF „HUBERTUS SUPER POŁYSK” to hit ostatnich miesięcy.

Meble na wysoki połysk

Meblowe płyty akrylowe, co to takiego?

Innowacyjność tych płyt polega na tym, że wysokopołyskowa mata pokrywana jest warstwą akrylu. W standardzie mata akrylowa o grubości około 1 mm jest nakładana na płytę MDP o grubości 18 mm, natomiast spodnia strona płyty i frontów jest pokrywana biała folią przeciwprężną o grubości około 5 mm. Dzięki takiemu rozwiązaniu płyty mają zwiększoną odporność na wilgoć. Oczywiście istnieje możliwość wykonania płyt w wymiarze i grubości według życzenia klienta. Dodatkowo producent oferuje także dwustronne oklejenie płyty tą specjalną folią. Tak wykonane płyty dają piękny efekt tafli szkła lub lustra, który jest niepowtarzalny i nie do osiągnięcia na lakierowanych meblach. Powierzchnie akrylowe charakteryzują się dość dobrą wytrzymałością na zarysowania. Trzeba tylko pamiętać, że nie wolno po niej mocno szorować. Powierzchnie akrylowe są również odporne na odbarwienia pod wpływem rdzy. W strukturze akrylu występują jony srebra, a co za tym idzie ma on właściwości antybakteryjne. W związku z tym iż hamują one rozwój bakterii warto zakupić meble z blatem akrylowym do swojej kuchni. Akryl jest wyjątkowo łatwy do utrzymania w czystości. Nie musimy martwić się o przebarwienia czy zmianę koloru akrylu ponieważ w przypadku tego materiału nie występuje tzw. efekt oksydacji, a więc utlenienia frontu. Oznacza to, że z czasem powierzchnia akrylu nie zmieni koloru. Powierzchnia płyty oraz fronty są odporne na działanie promieni UV.

Stół Kolos na wysoki połysk

Odporne i łatwe w pielęgnacji

Front mebli kuchennych na wysoki połyskJak wiadomo, kuchenne meble czy stoły do kuchni i salonu częściej niż inne meble mają kontakt z wysoką temperaturą. Decydując się na akryl nie musimy się obawiać, że postawienie na nim kubka z gorąca herbatą spowoduje odbarwienie czy inne zniszczenie. Akryl jest wyjątkowo wytrzymały na wysoką temperaturę. Do konserwacji płyt producent zaleca stosować ściereczki z miękkim włóknem np. z mikrofazy oraz mleczko konserwujące, powierzchnie płyty lub frontu czyścić należy 1% roztworem wody z mydłem. Jeśli chcemy zachować piękny połysk bez zarysowań nie zaleca się stosowania środków czyszczących takich jak mleczka typu CIF, środków do czyszczenia okien, ocet oraz środków do czyszczenia mebli zawierające wosk. Należy pamiętać, że po otrzymaniu mebościanki na wysoki połysk są one pokryte specjalną folią chroniącą fronty przed uszkodzeniem, po jej odklejeniu mebli nie należy w żaden sposób czyścić przez okres około 24 godzin lub dłużej, gdyż mogą ulec one uszkodzeniu. Akryl po zdjęciu folii utwardza się i jest to czas, kiedy najlepiej jest unikać jakiegokolwiek kontaktu z meblami. Po upływie wymaganego czasu nasze akrylowe fronty są gotowe do użytku codziennego. Producent daje nam 24 miesiące gwarancji na płyty i uszkodzenia, które nie powstały oczywiście z powodu niewłaściwej konserwacji.

ZOBACZ SZEROKI ASORTYMENT MEBLOŚCIANEK

Dlaczego warto wybrać meble z płyty akrylowej?

Płyty na wysoki połysk są materiałem bardzo uniwersalnym i mogą mieć bardzo szerokie zastosowanie nie tylko w produkcji frontów mebli kuchennych, ale również w stolikach i szafkach RTV, pokojowych, łazienkowych, laboratoryjnych i aptecznych, ale także doskonale sprawdzają się jako wykończenie ścian i sufitów w różnych miejscach użyteczności publicznej oraz w zabudowie wnęk i drzwiach do szaf przesuwnych. Warto również wspomnieć, że meble na wysoki połysk z akrylową powierzchnią są powtarzalne – jeżeli po kilku latach zechesz wymienić jedną szafkę w kuchni to bez problemu zamówi się ją u producenta. Najczęściej podaje się specjalny kod, a nowa szafka dołożona do nieco starszych mebli będzie wyglądała tak samo, gdyż jak wiadomo akryl nie odbarwia się.

Ława Aversa wykonana na wysoki połysk

Lakierowany stolik RTV

Pod kątem ceny meble na wysoki połysk z akrylowymi frontami są zbliżone do tych lakierowanych, dlatego poszukując idealnych mebli do swojego wnętrza, dobrze jest przeanalizować wszystkie za i przeciw. Oczywiste jest, że nie ma produktów doskonałych. I w przypadku mebli lakierowanych można podać kilka argumentów przeciw tj. dość mocno widoczne ślady oraz łatwo widoczne zarysowania. Jednak ilość zalet jest przeważająca:

  • głębia wysokiego połysku optycznie powiększa wnętrza,
  • odbicie światła ma duży wpływ na jasność w pomieszczeniu,
  • lakierowana warstwa to dodatkowe zabezpieczenie płyty,
  • lakierowane fronty są łatwiejsze w utrzymaniu czystości,
  • lakierowane meble nadają każdemu wnętrzu elegancji
  • a ślady będą mniej widoczne jeśli wybierzemy jaśniejsze kolory blatów.

Stół Linosa

2019-08-06 11:45:00 5858 wyświetleń