Fotele bujane

Siatka Lista

Produkty 5

Ustaw kierunek malejący
 1. Fotel bujany LIBERTO 2 kremowy Fotel bujany LIBERTO 2 kremowy
  Nowość

  Fotel bujany LIBERTO 2 kremowy

  1 159,00 zł
  Czas wysyłki: po 07-11-2022
 2. Fotel bujany LIBERTO kremowy/złoty Fotel bujany LIBERTO kremowy/złoty
  Nowość

  Fotel bujany LIBERTO kremowy/złoty

  1 199,00 zł
  Czas wysyłki: 5 dni
 3. Fotel bujany AUSTIN kremowy Fotel bujany AUSTIN kremowy
  Nowość

  Fotel bujany AUSTIN kremowy

  919,00 zł
  Czas wysyłki: po 07-11-2022
 4. Fotel bujany HOOVER VELVET szary

  1 049,00 zł
  Czas wysyłki: do 7 dni
 5. Fotel bujany HOOVER VELVET pomarańczowy

  1 049,00 zł
  Czas wysyłki: do 7 dni
Siatka Lista

Produkty 5

Ustaw kierunek malejący

Fotele bujane drewniane i nowoczesne - Fotel bujany

Fotele bujane drewniane i nowoczesne

Obecnie, fotele bujane nie są już „zarezerwowane” jedynie dla naszych dziadków, gdyż nic tak naprawdę nie stoi na przeszkodzie abyśmy i my mogli cieszyć się takim wypoczynkiem i relaksem we własnym mieszkaniu. Fotele tego typu stają się coraz częściej oryginalnym wyposażeniem mebli do salonu.

Dzieciństwo to wspaniały okres, który większości z nas kojarzy się z beztroskim czasem spędzanym na wesołej zabawie i odwiedzinach u dziadków. Przyznajmy szczerze, jaki mebel tak najbardziej kojarzy nam się z dziadkami… Oczywiście, że wygodny, niesamowity i sprawiający ogromną radość nowoczesny fotel bujany.

Fotel bujany, a relax i wypoczynek

Fotel bujany w naszych wyobrażeniach, to piękny, klasyczny fotel, wykonany z drewna lub wikliny. Jego niepowtarzalnych charakter oraz pewnego rodzaju atmosfera jaką stwarza w pomieszczeniu sprawia, że mamy ochotę z przyjemnością na nim usiąść i rozkoszować się relaksującym wypoczynkiem. Owszem, najczęściej fotele są wykonywane z drewna, gdyż zapewnia im to niepowtarzalny urok oraz trwałość. Klasyczny fotel bujany wykonywany jest z giętego drewna o różnym wybarwieniu, na przykład dąb lub orzech, co pozwala na bezproblemowe wkomponowanie fotela w zaplanowaną aranżację salonu lub sypialni. Jeżeli nasze mieszkanie urządzaliśmy w stylu retro lub vintage, to taki mebel powinien koniecznie się pojawić w pokoju dziennym. Elegancka i klasyczna forma wspaniale wówczas podkreśli wygląd pomieszczenia. Kupując bujany fotel do salonu drewniany w klasycznym stylu warto zwrócić szczególną uwagę na sposób wykonania siedziska oraz oparcia. Obecnie, ze względu na bardzo trwałe i komfortowe tworzywa sztuczne, coraz częściej wykorzystuje się na przykład technorattan zamiast klasycznej wikliny. Takie rozwiązanie zapewnia lekkość mebla oraz pewność, że z biegiem lat fotel nadal będzie nam służył tak samo dobrze jak zaraz po zakupie.

W przypadku, gdy nasze mieszkanie jest urządzone w stylu nowoczesnym, nie należy obawiać się, że oznacza to rezygnację z fotela bujanego. Bardzo szeroki wybór foteli bujanych zapewnia również modele, które zostały zaprojektowane w stylu nowoczesnym. Ich cechami charakterystycznymi jest nie tylko tapicerowane siedzisko o dowolnym kolorze tkaniny obiciowej, lecz również gięta chromowana stal. Takie połączenie sprawia, że nowoczesny fotel bujany jest dostępny dla każdego i pasuje do każdego wnętrza. Dla zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu użytkowania można również spotkać się z fotelami bujanymi, które mają zamocowane stopery na płozach – to szczególnie przydatne rozwiązanie jeżeli na naszym fotelu będą bawić się dzieci.

Kołysanie się w fotelu sprawia, że uspokajamy się, odpoczywamy i relaksujemy się. Bujając się możemy swobodnie czytać książki, a nawet oglądać filmy. Fotele są wygodne dla naszych pleców, a przede wszystkim kręgosłupa ponieważ większość foteli posiada wyprofilowane oparcie.

ARTYKUŁY I PORADY