Listwy lamelowe na ścianę

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Ścienne panele lamelowePanele lamelowe stanowią ozdobny element dekoracyjny ścian, doskonale odnajdują się w aranżacjach nowoczesnych jak i klasycznych. Ze względu na swoją uniwersalność stosowane są zarówno we wnętrzach prywatnych jak i biurowych.

Drewniane panele lamelowe dekoracyjne

Panele lamelowe to zestaw pionowych lub poziomych listewek wykonanych z drewna, które zamocowane w pewnych odstępach na ścianie, tworzą wyrazistą dekorację 3D we wnętrzu. Panele lamelowe wykonywane są na bazie płyt drewnopochodnych oklejonych wysokiej jakości fornirem naturalnym lub modyfikowanym. Zastosowanie drewna na ścianie wizualnie ociepla przestrzeń i tworzy doskonałe walory estetyczne. Dostępność wielu gatunków oklein drewnianych sprawia, że z łatwością można wybrać panele ścienne, w pełni wpisujące się w aranżację wnętrza. Panele lamelowe ścienne również doskonale rozpraszają i częściowo pochłaniają dźwięk znany z dużych i pustych pomieszczeń, nazywany pogłosem. Z tego względu coraz częściej stosowane są w otwartych przestrzeniach salonów, sypialni, a nawet kuchni czy przedpokojów. Nie zaleca się montażu paneli lamelowych w pomieszczeniach o dużej bądź zmiennej wilgotności, takich jak łazienki. Drewno laminowane odkształca się pod wpływem wilgoci. Chociaż panele lamelowe najczęściej montowane są na ścianach, to stanowią one również doskonałą dekorację sufitów. Dzięki temu surowa powierzchnia zyskuje cieplejszą barwę, a przestrzenna forma lameli daje doskonały efekt wizualny.

Łatwe w montażu panele lamelowe

Panele lamelowe nie wymagają skomplikowanego montażu. Gotowe elementy przymocowywane są do ściany za pomocą specjalnego kleju, dzięki czemu zaoszczędzamy sobie niepotrzebnego wiercenia, hałasowania i brudzenia. Jest to niezwykle proste i każdy może wykonać taki montaż samodzielnie bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Decyzja o montażu pionowym lub poziomym uzależniona jest od upodobań i preferencji właściciela oraz od umiejscowienia paneli. Niezwykle praktycznie panele lamelowe ścienne sprawdzają się zamontowane na ścianie telewizyjnej. Umożliwią nam ukrycie nieestetycznych kabli i podłączeń do sprzętu RTV, a ściana będzie prezentować się niezwykle gustownie.

ARTYKUŁY I PORADY