Aranżacja biura przy użyciu ściennych listew dekoracyjnych

Aranżacja biura przy użyciu ściennych listew dekoracyjnych

Zaaranżowanie przestrzeni biurowej to przedsięwzięcie, które składa się z wielu elementów wzajemnie na siebie oddziaływających oraz wpływających bezpośrednio na osoby, które przebywają w danym pomieszczeniu. Coraz częściej odchodzi się od niemodnych aranżacji biura, które stają się jedynie zwykłym miejscem pracy pozbawionym jakichkolwiek elementów designerskich. Obecnie przestrzeń biurowa jest uznawana za ważne miejsce reprezentatywne, wpływające na pozytywne postrzeganie danej firmy lub organizacji, dlatego też coraz częściej wykorzystuje się ciekawe elementy dekoracyjne, które wizualnie uatrakcyjniają wygląd pomieszczenia. Dodatkowo, istotną kwestią, na którą wpływa właściwe urządzenie biura jest również samopoczucie osób, które tam pracują – jeżeli dobrze czujemy się w danym miejscu nasze nastawienie oraz produktywność są na znacznie wyższym poziomie. Stworzenie funkcjonalnej oraz przyjaznej aranżacji biura to połączenie praktycznych mebli z właściwym ich ustawieniem i elementy dekoracyjne, jak popularne ostatnio ścienne listwy dekoracyjne. Panele ścienne lub listwy lamelowe to doskonały sposób na dekorację przestrzeni biurowej, gdyż nadają wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, jednocześnie nie zajmując dodatkowej przestrzeni. Oto kilka podpowiedzi jak powinna wyglądać aranżacja biura przy użyciu ściennych listew dekoracyjnych.

Czym są panele lamelowe, czyli ścienne listwy dekoracyjne

Przeglądając trendy aranżacyjne wykorzystywane przez projektantów wnętrz można zauważyć, że obecnie, bardzo dużą popularnością cieszą się ściany udekorowane listwami lamelowymi. Do stworzenia takiej aranżacji najczęściej wykorzystuje się specjalne panele lamelowe oraz drewniane listwy dekoracyjne. Produkt najczęściej wykonany jest z naturalnego drewna lub wytrzymałej płyty oraz okleiny w wybranym wzorze realistycznie odzwierciedlającym różne wybarwienia drewna. Takie ścienne listwy dekoracyjne z łatwością dopasujesz do aranżacji biura. Warto zwrócić uwagę na szeroki wybór dostępnej kolorystyki, chociaż najczęściej wybierane są panele ścienne wyglądem przypominające naturalne drewno (dąb, buk, drewno bielone), to dla sympatyków bardziej nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz znajdzie się równie dużo propozycji. Różnorodne odcienie szarości, bieli i czerni doskonale sprawdzą się przy aranżacji biura w stylu minimalistycznym i nowoczesnym wprowadzając do wnętrza elegancką dekorację, która podkreśli charakter zaplanowanej aranżacji.
Czarne panele lamelowe na ścianie w biurzeOgromną zaletą ściennych listew dekoracyjnych jest ich szybki i bezproblemowy montaż. Jeżeli masz już opracowaną wizję aranżacji biura przy użyciu paneli ściennych, to nie potrzebujesz do ich montażu specjalnie przygotowanych konstrukcji i stelaży, co znacznie ułatwia wykonanie takiej dekoracji ściennej.

Jak zaaranżować ścienne listwy dekoracyjne

Aranżacja biura przy użyciu ściennych listew dekoracyjnych z pewnością będzie efektownym akcentem podkreślającym wystrój wnętrza. Ich wygląd do złudzenia przypominający naturalne drewno świetnie sprawdzi się zarówno w przypadku klasycznie urządzonych wnętrz, jak również w biurach zaaranżowanych w stylu nowoczesnym. Uniwersalność drewna oraz możliwość wyboru różnorodnych odcieni sprawia, że dekoracja ścienna z paneli lamelowych wpasuje się w każdą aranżację. Pionowe ułożenie ściennych listew dekoracyjnych sprawi, że wnętrze stanie się optycznie większe. Taki wertykalny układ paneli lamelowych polecamy szczególnie do biur, których układ jest raczej prostokątny i podłużny, gdyż wówczas w połączeniu z pionowym akcentem na ścianie zostaną przywrócone proporcje wnętrza.

Panele lamelowe w sali konferencyjnej

Analogicznie sprawdzi się poziome zamontowanie listew dekoracyjnych. Tak zaaranżowana ściana stworzy wrażenie szerszego wnętrza, a tym samym większej przestrzeni. Planując aranżację biura o niedużym metrażu polecamy jednak unikanie montażu ściennych listew dekoracyjnych na powierzchni całej ściany. Znacznie lepszym rozwiązaniem może okazać się jedynie akcent składający się z kilku paneli, który podkreśli lub wydzieli konkretną przestrzeń w pomieszczeniu. Planując wykorzystanie w aranżacji biura ściennych listew dekoracyjnych warto również zwrócić uwagę na dobór odpowiedniej kolorystyki – ciemne odcienie drewna nadadzą wnętrzu głębi, natomiast jasne wybarwienie pomoże optycznie powiększyć przestrzeń. Aby stworzyć spójną aranżację biura warto przeanalizować wystrój całej przestrzeni i znaleźć punkty wspólne, jak odcień wybarwienia drewna lub ścienne listwy dekoracyjne wykorzystane w dwóch lub trzech miejscach. Tak urządzone biuro będzie prezentować się efektywnie i designersko, sprawiając, że przebywanie w nim stanie się przyjemniejsze.

Listwy ścienne na ścianie w biurze

Panele lamelowe nie tylko na ścianę w biurze?

Dekoracyjne listwy naścienne to efektowna dekoracja utrzymana w geometrycznej formie z ciekawym efektem głębi, która bardzo często wykorzystywana jest podczas projektowania przestrzeni biurowej. W połączeniu z odpowiednio dopasowanymi meblami biurowymi możemy stworzyć idealną aranżację przestrzeni biurowej. Jednakże coraz częściej można się spotkać z designerskim wykorzystaniem paneli lamelowych również na sufitach. Ze względu na łatwy montaż oraz lekkość całej konstrukcji jest to ciekawy sposób na nadanie wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Dekoracyjne listwy zamontowane na suficie nadadzą pomieszczeniu ciekawej głębi tworząc wspaniały efekt dekoracji 3D. W tym przypadku, jeżeli chcesz uniknąć wrażenia przytłoczenia polecamy wybór jasnych, a nawet białych paneli lamelowych, które jedynie swoją głębią i fakturą będą wyróżniać się na suficie tworząc designerski efekt.

Listwy lamelowe na suficie

URZĄDŹ SWOJE BIURO

Aranżacja biura przy użyciu ściennych listew dekoracyjnych to łatwy, szybki i tani sposób na estetyczne wykończenie wnętrza. Dodatkowo, ze względu na bezproblemowy montaż możesz w każdej chwili podjąć decyzję o dodaniu takiej dekoracji 3D w swoim biurze bez obaw o uciążliwe i przeciągające się remonty. Warto pamiętać, że do zalet jakie mają takie dekoracje wykonane z paneli lamelowych, należy dopisać możliwość częściowego tłumienia hałasów, które znane są każdemu, kto przebywa w dużych, biurowych przestrzeniach.

Oczywiście, to nie jedyny sposób wykonania estetycznej dekoracji ściany, jednakże zw względu na efektowność, koszta oraz czas, panele lamelowe cały czas stają się coraz popularniejsze. Jeśli zastanawiasz się jak zamontować panele lamelowe na ścianie swojego biura, skorzystaj z naszego artykułu dotyczącego montażu "Jak zamontować panele lamelowe na ścianie za pomocą kleju?"

2021-06-25 12:03:00 344 wyświetleń