Fototapeta do kuchni - 5 inspiracji

Fototapeta do kuchni -  5 inspiracji

Fototapeta do kuchni pomoże nam udekorować to wyjątkowe pomieszczenie, w którym spędzamy sporo czasu, odpoczywamy, gotujemy i jemy wspólne posiłki z rodziną. Aby urządzić ją w odpowiedni dla nas sposób i stworzyć ciepły, domowy klimat sprzyjający naszemu dobremu samopoczuciu, możemy użyć między innymi różnorodnych wzorów fototapet. Zapoznaj się z najważniejszymi wskazówkami dotyczącymi wykorzystania tego typu dekoracji ściennych w Twojej kuchni i zainspiruj się jedną z 5 proponowanych przez nas aranżacji wnętrza z użytą fototapetą.

Fototapeta w kuchni, czyli idealne zastosowanie tapety

Jest kilka możliwości na użycie fototapety na ścianach w kuchni. Możemy wybierać pomiędzy różnymi motywami przedstawianymi na fototapetach oraz umiejscawiać je w różnorodnych miejscach. Specjalnie dla was wybraliśmy 5 najbardziej popularnych i najczęściej używanych sposobów ich użycia. 

NAJPIĘKNIEJSZE FOTOTAPETY, TŁA I DESENIE

1) Fototapeta do kuchni 3d – piękny widok na Twojej kuchennej ścianie

Fototapeta do kuchni 3D wyróżnia się z pośród innych rodzajów fototapet przede wszystkim wyjątkową i niepowtarzalną jakością wydrukowanego obrazu ale także wrażeniem głębi i przestrzeni. Efekt ten uzyskiwany jest poprzez wykorzystanie w nich perspektywy barwnej i linearnej przez co mamy wrażenie, że obiekty znajdujące się na fototapecie 3D są bliżej lub dalej. Fototapety trójwymiarowe to rozwiązanie dla odważnych klientów, zdecydowanych na bezkompromisową aranżację, ponieważ przedstawiają najczęściej wyraziste motywy z kategorii abstrakcji lub piękne krajobrazy typu pejzaże.

Fototapeta pejzaż nadmorski

Kto z nas nie chciałby posiadać kuchni z widokiem na ocean? Modne fototapety odmienią z pewnością wnętrze modernistycznych wnętrz, w których przeważa prostota i minimalizm. Według nas najlepszym miejscem dla fototapety 3d jest ściana będąca tłem dla stołu kuchennego z krzesłami lub pusta ściana przy lodówce. Te miejsca przyciągają uwagę i zawsze stanowią jeden z najważniejszych punktów w kuchni. Taką dekorację ścienną na pewno docenią wszyscy Twoi goście.

Fototapeta na ścianie w jadalni

2) Tapeta między szafkami, czyli fototapety do kuchni zmywalne

Popularnym ostatnio sposobem na zagospodarowanie ścian między meblami kuchennymi jest właśnie wykorzystanie fototapety. Naturalnie ten sposób wymaga użycia specjalnej fototapety do kuchni zmywalnej, gdyż ściana nad blatem kuchennym należy do powierzchni łatwo brudzących się i narażonych na zachlapania. Względy wizualne powinny oczywiście iść w parze z funkcjonalnością, ale nie mamy się o co martwić, gdyż na rynku dostępnych jest bardzo wiele niezwykle atrakcyjnych wzorów fototapet niedających się do kuchni.

Tapeta między szafkami w kuchni

Kolejną zaletą tego rozwiązania jest szybki sposób montażu tapety na ścianie i w porównaniu z montażem płytek bardzo łatwy do wykonania dla każdego. Nie potrzebujemy już fachowca tylko możemy samodzielnie przykleić tapetę na ścianę i bez problemu również ją ściągnąć. Co się z tym wiąże możemy zmieniać aranżację naszych mebli kuchennych kiedy tylko zechcemy. Najpiękniej prezentują się motywy z soczystymi owocami, paloną kawą lub typowe motywy kuchenne

Fototapeta - soczyste owoce

3) Fototapeta do kuchni z napisami

Ściany kuchenne to idealne miejsce na umieszczenie różnego rodzaju sentencji i napisów. Fototapeta do kuchni z napisami dopasowuje się do każdego wnętrza za pomocą odpowiedniej kolorystyki, czy czcionki.

Fototapeta z napisami

Może posiadać również luźniejszą formę w postaci śmiesznych anegdot lub form. Napisy przywołują na myśl także wnętrza restauracji, czy cafe barów, których wnętrza kojarzą się nam z przyjemną chwilą relaksu. 

ZOBACZ NIEPOWTARZALNE FOTOTAPETY Z NAPISAMI

4) Kuchnia w stylu loft i imitacja cegły

Wymieniając najpopularniejsze motywy fototapety do kuchni nie możemy zapomnieć o fototapecie imitującej surową, czerwoną cegłę lub beton. Jest to niesamowicie praktyczne rozwiązanie dla osób, których przeraża wizja czyszczenia ścian do surowej cegły, co jest bardzo pracochłonne. A po co się męczyć jak można nakleić fototapetę i uzyskać taki sam efekt, dopasowany do wnętrza w stylu loft i nie tylko. Różnorodne warianty kolorystyczne i rodzaje prezentowanej cegły bez problemu dopasują się do aranżacji, jaką pragniemy stworzyć. Dzisiejsza technika druku jest tak doskonała, że czasami musimy podejść do ściany i jej dotknąć, aby przekonać się, że to nie cegła, a tapeta z jej efektem. Cegła na ścianę to propozycja, która będzie pasować zarówno do wnętrz mieszkalnych, jak i do biur, lokali usługowych oraz pubów.

Fototapeta imitująca cegłę

5) Wspólna fototapeta do kuchni i do jadalni

W modnych, współczesnych mieszkaniach, coraz częściej spotykamy się z łączeniem pomieszczeń. Najbardziej popularne jest połączenie kuchni z jadalnią oraz kuchni z salonem. Taka aranżacja potrzebuje zazwyczaj wspólnych elementów, które zintegrują stylistycznie pomieszczenia. Idealnie nadaje się do tego właśnie fototapeta do kuchni, do jadalni lub salonu. Niewielki akcent użyty zarówno w jednym jak i drugim wnętrzu wprowadzi ciekawy motyw dekoracyjny. Jeśli nie możemy wykorzystać fototapety w obu pomieszczeniach, możemy dołączyć spójne kolorystycznie lub tematycznie obrazy do salonu, który świetnie ją zastąpi.

Wśród dostępnych na rynku motywów dekoracyjnych znajdziemy różne warianty. Możemy wybierać pomiędzy popularnymi fototapetami i dekoracjami z motywem botanicznym, street art lub loftowym. Jeśli pragniemy ożywić nasze wnętrze, warto postawić na fototapety w kolorach tęczy. Ciekawym rozwiązaniem dekoracyjnym będzie fototapeta łączona z panelami lamelowymi, umieszczanymi w jej pobliżu. Najczęściej tworzone są tak dekoracje ścienne na ścianie telewizyjnej, chcesz wiedzieć więcej ?

Zobacz na tekst "Jak zaaranżować wnętrze salonu za pomocą ściennych paneli lamelowych?"

2021-02-11 11:25:00 809 wyświetleń