Jak zaaranżować wnętrze salonu za pomocą ściennych paneli lamelowych?

Jak zaaranżować wnętrze salonu za pomocą ściennych paneli lamelowych?

Ścienne panele lamelowe są przeznaczone dla osób poszukujących ekstrawaganckiego wyposażenia wnętrz w luksusowej odsłonie. Użycie paneli pozwala w szybki i łatwy sposób wprowadzić do aranżacji salonu oryginalny dodatek i jednocześnie udekorować go. Panele ścienne wykonywane w wielu kolorach drewna, doskonale odnajdują się zarówno w nowoczesnych jak i klasycznych wnętrzach. Coraz częściej możemy je spotkać zamontowane w domach, apartamentach hotelowych, biurach czy restauracjach. My chwielibyśmy się tutaj skupić w szczególności na użyciu paneli w pokojach dziennych i salonach, pozostawiając pozostałe wnętrza na kolejne przemyślenia.

Ścienne panele lamelowe jako nietypowa dekoracja ścian

Panele lamelowe w salonieŚcienne panele lamelowe to zestaw pionowych lub poziomych listewek wykonanych z drewna, które zamocowane w pewnych odstępach na ścianie, tworzą wyrazistą dekorację 3D we wnętrzu. Tego typu aranżacja ściany w salonie staję się dla niej nietypową opcją i świetnie wypełnia jej powierzchnię zastępując obrazy na ścianę lub inne dekoracje ściennePanele lamelowe wykonywane są na bazie płyt drewnopochodnych oklejonych wysokiej jakości fornirem naturalnym lub modyfikowanym, dzięki czemu wprowadzają do pomieszczenia odrobinę ciepła i tworzą doskonałe walory estetyczne. Różnorodność wielu gatunków oklein drewnianych sprawia, że z łatwością można wybrać panele ścienne, w pełni wpisujące się w aranżację wnętrza. Najczęściej jednak wykorzystywane są panele lamelowe w kolorze dębu lub olchy, ponieważ świetnie kontrastują z ciemnymi ścianami.

Tego typu połączenie to bardzo charakterystyczny element stylu loft. W pomieszczeniu urządzonym właśnie w tym stylu dopasowujemy odcień okleiny do pozostałych mebli w salonie a najczęściej jest to dębowy stół z krzesłami lub meble kuchenne. Jaśniejsze wybarwienia lub całkowicie w jednolitym kolorze częściej używane są do innych pomieszczeń.
Panele lamelowe na ścianie RTVPanele lamelowe ścienne również doskonale rozpraszają i częściowo pochłaniają dźwięk, ponieważ posiadają doskonałe właściwości akustyczne - potrafią przewodzić dźwięk lub chłonąć niepożądane bodźce. Dlatego panele lamelowe ścienne sprawdzają się zamontowane na ścianie telewizyjnej. Umożliwią nam ukrycie nieestetycznych kabli i podłączeń do sprzętu RTV, a ściana będzie prezentować się niezwykle gustownie.

Panele lamelowe nie tylko na ścianie

Panele lamelowe jako ścianka działowaChociaż panele lamelowe najczęściej montowane są na ścianach, to stanowią one również doskonałą dekorację sufitów czy tak ścianek działowych. Dzięki temu surowa powierzchnia zyskuje cieplejszą barwę, a przestrzenna forma lameli daje doskonały efekt wizualny. Bardzo często projektanci wnętrz proponują wydłużenie ścian pokrytych panelami, wykorzystując do tego dodatkową powierzchnię sufitów. Panele na suficie zmniejszają także przestrzeń co może być wykorzystywane w zbyt dużych wnętrzach, gdzie ciężko nam zagospodarować przestrzeń.

Panele lamelowe nie wymagają skomplikowanego montażu. Gotowe elementy przymocowywane są do ściany za pomocą specjalnego kleju, dzięki czemu zaoszczędzamy sobie niepotrzebnego wiercenia, hałasowania i brudzenia. Jest to niezwykle proste i każdy może wykonać taki montaż samodzielnie bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Decyzja o montażu pionowym lub poziomym uzależniona jest od upodobań i preferencji właściciela oraz od umiejscowienia paneli. Wybiegając poza ramy klasycznego montażu możemy się pokusić o stworzenie ścianki działowej, która dzieliłaby przestrzeń salonu z kuchnią. Jest to szczególnie praktyczne, gdy musimy oddzielić przestrzeń kuchenną od pokoju z aneksem. Do stworzenia takiej ściany potrzebujemy stelaża, który utrzyma odpowiednią ilość listew i przymocuje je stabilnie do ściany lub podłogi i sufitu. Oczywiście forma takiej ścianki jest dowolna i wszystko zależy już tylko od naszej wyobraźni.

2020-09-11 13:12:00 6885 wyświetleń