Jak urządzić mały pokój dla ucznia – pierwszoklasisty

Jak urządzić mały pokój dla ucznia – pierwszoklasisty

Twoja pociecha od września stanie się pierwszoklasistą? Zmiana przedszkola na szkołę podstawową to ważny moment w życiu każdego dziecka, rozpoczyna się prawdziwa szkoła, nowe obowiązki i możliwości, które Twoja pociecha może odkryć. Warto mu w tym pomóc odpowiednio organizując przestrzeń. Warto pokazać dziecku, że nowa aranżacja pokoju może być początkiem wspaniałej przygody, dlatego też postaraj się włączyć swoją pociechę w przygotowania, gdyż nawet wybór dekoracyjnych poduszek lub organizerów na biurko może okazać się czymś ważnym. Urządzając mały pokój dla pierwszoklasisty podstawą jest odpowiednie rozplanowanie przestrzeni, dobór odpowiednich i funkcjonalnych mebli oraz stworzenie miejsca, które pozwoli dziecku na odpoczynek. Przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek jak urządzić pokój dla ucznia, gdy wydaje się, że mały metraż znacząco Cię ogranicza.

Pokój pierwszoklasisty – tworzymy miejsce do nauki

Chociaż urządzasz pokój dla ucznia, to przyszły pierwszoklasista nadal jest maluchem i zapewne uwielbia wszystkie swoje zabawki, gry i bajki. Chociaż rozpoczęcie pierwszej klasy to ważny krok, warto pamiętać, że pogodzenie nauki i zabawy jest bardzo istotne. Wydzielenie oddzielnych przestrzeni do prac domowych oraz swobodnego spędzania czasu pomoże wam w organizacji czasu i nauce obowiązków.

+
Szafa SNAP dwudrzwiowa
+
Łóżko SNAP 90x200
+
+
+
Biurko SNAP
+
Półka SNAP
+
Regał SNAP
+
Krzesło ALERO białe

Podstawą w pokoju każdego przyszłego ucznia jest oczywiście biurko dla dziecka. Do małego pokoju pierwszoklasisty warto wybrać specjalnie dedykowane biurka dla dzieci. Zaletą biurek dla dzieci jest ich rozmiar oraz funkcjonalne rozmieszczenie szuflad i biurek, w których z łatwością uporządkujecie książki i niezbędne szkolne przybory. Do małego pokoju dziecięcego polecamy biurka o klasycznej formie – jednak żeby uniknąć wrażenia, że biurko jest nudne i proste, warto wybrać modele, które łączą różne kolory. Producenci biurek dziecięcych oferują bardzo szeroki wybór mebli, które z łatwością dopasujesz kolorystycznie do zaplanowanej aranżacji.

ZOBACZ BIURKA DLA DZIECI

Najczęściej wybierane biurka do pokoju dla ucznia

Jeżeli jednak szukacie innego rozwiązania, to w pokoju pierwszoklasisty świetnie sprawdzi się regulowane biurko dziecięce. Możliwość zmiany ustawień biurka, czyli wysokości, czy kąta nachylenia blatu to bardzo wygodne rozwiązanie umożliwiające indywidualne dopasowanie mebla do potrzeb Twojego dziecka. Pierwszoklasista, chociaż pozornie nie ma dużego obłożenia pracami domowymi, jednak będzie spędzał dłuższą chwilę na nauce niż wcześniej. Odpowiednia pozycja przy biurku jest istotna nie tylko ze względu na komfort, lecz przede wszystkim ze względu na zdrowie nadal kształtującego się młodego organizmu. Biurka regulowane dziecięce dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, dlatego też cieszą się bardzo dużą popularnością.

Biurko regulowane w pokoju dla ucznia

Urządzając mały pokój dla ucznia warto też poświęcić chwilę na wybór odpowiedniego fotela do biurka. Obecnie oferta dziecięcych foteli obrotowych jest bardzo bogata i różnorodna. Dla młodszych dzieci, jak Twój pierwszoklasista, polecamy fotele dziecięce z profilowanym oparciem oraz podłokietnikami – te dwa elementy są istotne, ponieważ pozwalają na utrzymanie prawidłowej pozycji ciała podczas nauki. Dobrze zaprojektowany i dopasowany fotel dziecięcy powinien mieć możliwość regulowania wysokości siedziska oraz kąta nachylenia oparcia, które można samodzielnie zmieniać w miarę tego jak rośnie dziecko. Niektóre fotele do biurka oferują dodatkowe zalety, takie jak regulacja głębokości siedziska lub zabudowana podstawa, która pozwoli dziecku swobodnie oprzeć stopy. Ze względu na komfort użytkowania największą popularnością cieszą się tapicerowane fotele dziecięce, są one znacznie wygodniejsze niż te wykonane z tworzywa.

Dużą zaletą tapicerowanych foteli biurowych jest wykorzystanie trwałej i łatwej w czyszczeniu tkaniny, dlatego też nawet najbardziej kreatywne prace nie sprawią, że powstałe zabrudzenia zniszczą mebel. Urządzając pokój dla ucznia z łatwością znajdziesz biurko dziecięce i fotel, które będą utrzymane w takiej samej lub podobnej kolorystyce, co pozwoli na stworzenie spójnej aranżacji. A może to przyszły pierwszoklasista wybierze, który kolor mu się najbardziej podoba?

Pokój pierwszoklasisty – coś do przechowywania i coś do odpoczynku

Każdy, kto ma w domu dziecko, wie z jak dużą ilością ubrań i przedmiotów to się wiąże. Komoda dziecięca w pokoju dziecka jest elementem obowiązkowym. Urządzając pokój pierwszoklasisty warto odejść już od mebli z misiami i poszukać modeli, na pograniczu dzieciństwa z dojrzałością. Urządzając mały pokój dla ucznia warto wybierać jasne meble, białe lub biel połączoną z szarością. Jasne meble optycznie powiększają przestrzeń i nadają jej lekkości, a jednocześnie są modne i uniwersalne. Pojemna komoda dziecięca z szafkami i szufladami zapewni dużo miejsca do przechowywania szkolnych ubrań, a nawet materiałów szkolnych lub rzadziej używanych planszówek czy pudełek z klockami.

+
Szafa MIRUM 05 biała/szara
+
Łóżko MIRUM 90x200 białe/szare
+
Regał MIRUM 04 biały/szary
+
Komoda dla dzieci MIRUM biała/szara
+
Szafa MIRUM 07 biała/szara
+
Regał MIRUM 06 biały/szary
+
Biurko MIRUM białe/szare
+
Kontenerek MIRUM biały/szary
+
Krzesło DIOR jasno szare/buk

Urządzając mały pokój dla ucznia nie musisz decydować się na dodatkowy regał lub szafę, szczególnie, gdy metraż znacząco Cię ogranicza – dobrym rozwiązaniem może okazać się zestawienie dwóch komód dziecięcych lub komody i dopasowanych półek do zawieszenia na ścianie. Do kompletu mebli dziecięcych potrzebne jest również łóżko. W małym pokoju ucznia dobrze sprawdzi się klasyczne łóżko pojedyncze z szufladą lub pojemnikiem na pościel. Dodatkowe miejsce do przechowywania pozwoli na szybkie i łatwe sprzątnięcie pościeli lub innych, mniej używanych przedmiotów. Taka organizacja przestrzeni oraz uprzątnięcie przedmiotów w pokoju dziecka o małym metrażu stworzy poczucie przestronności i ładu, który pozwoli młodemu pierwszoklasiście nauczyć się organizacji. Zazwyczaj, dziecko przejęte nową sytuacją z chęcią pozwoli na zmniejszenie liczby zabawek i zmianę aranżacji pokoju, jednak warto stworzyć przestrzeń, gdzie swobodnie rozsypie swoje ulubione klocki. Planując nową aranżację pokoju pierwszoklasisty polecamy wspólnie wybierać dekoracje, dodatki lub kolorystykę mebli – może to okazać się świetną zabawą, pozwoli dziecku dobrze czuć się we własnym pokoju i sprawi, że młody uczeń chętniej będzie spędzał w nim czas rozwijając swoje zainteresowania.

WYBIERZ IDEALNE MEBLE DO POKOJU DZIECIĘCEGO

Pokój dla ucznia na poddaszu? Szczególnie pierwszoklasisty? warto pamiętać, że dziecko nadal potrzebuje miejsca do zabawy i odpoczynku. Na to zagadnienie również mamy dla ciebie kilka propozycji. Zapoznaj się z artykułem dostępnym na naszym blogu: Jak urządzić pokój dziecięcy na poddaszu? i zainspiruj się! 

2021-06-18 10:14:00 485 wyświetleń