Łóżko na antresoli dla dzieci - 5 wyjątkowych propozycji

Łóżko na antresoli dla dzieci - 5 wyjątkowych propozycji

Prawdziwe, wysokie łóżko na antresoli to marzenie każdego dorastającego dziecka. Kto z nas w czasach dzieciństwa nie marzył o takim właśnie miejscu do spania? Mało tego, łóżko z antresolą to także świetne miejsce do zabawy, ponieważ pod stelażem do spania znajduje się wolna przestrzeń, gotowa do zaaranżowania wielu dziecięcych zabaw. Przedstawiamy Wam 5 wyjątkowych propozycji łóżka na antresoli, które skradły serca naszych klientów oraz nasze. Przekonajcie się sami jakie wrażenie robią na Was te niecodzienne modele łóżek dla dzieci.

Czy łóżko na antresoli to dobra opcja łóżka dla dzieci?

Pewnie wielu z was zastanawia się, czy łóżko na antresoli to dobre rozwiązanie w roli łóżka dla dzieci. Oczywiście są pewne zasady i normy przyjęte zarówno przez producentów jak i klientów, których należy przestrzegać i zapoznać się z nimi. Ogólnie producenci zalecają używanie tego typu łóżek dziecięcych od około 5-6 roku życia. Młodsze dziecko może nie poradzić sobie ze wspinaczką oraz jest to dość niebezpieczne, gdy w nocy zechce samodzielnie z niego zejść. Dlatego bezpieczną granicą wiekową będzie właśnie okres późno przedszkolny.

Poza granicą wiekową pozostaje jeszczeo kwestia metrażu pokoju dziecięcego oraz jego wysokości. To jak wysoko mamy w domu sufity może nas nieco ograniczyć. Musimy pamiętać, że aby dziecko swobodnie mogło korzystać z łóżka na antresoli, to potrzebuje min 40 cm wzwyż, od ramy łóżka. W przypadku łóżek domków sprawa jest prostsza, ponieważ rama łóżka tworzy odpowiednią przestrzeń dla siedzącego w nim dziecka. Ale pamiętajcie, aby przed zakupem dokładnie sprawdzić wysokość najbardziej wysuniętego do góry elementu, żeby nie zaskoczyć się negatywnie. Gdy nie możemy sobie pozwolić na wysokie łóżko, możemy wybrać klasyczną opcję łóżka w kształcie domku.

Jeśli już wiecie, że łóżko na antresoli bez problemu zagości w pokoju waszego dziecka, czas wybrać te wyjątkowe. Na naszej liście top 5 znajdują się podobne do siebie modele ale różniące się pewnymi szczegółami, które mogą przeważyć decyzję zakupową.

Oto lista:

  1. Łóżko ZIPPO BA z barierką na środku
  2. Łóżko ZIPPO PA z barierką w zanóżu
  3. Łóżko MILA 2  
  4. Łóżko MILA DWUOSOBOWE 
  5. Multifunkcyjne ŁÓŻKO RESSE

Łóżka domki ZIPPO BA i ZIPPO PA

Te dwa nowoczesne modele reprezentują typową postać łóżka domki. Ich wykonanie, konstrukcja oraz drewno są takie same, jedyna różnica polega na rozmieszczeniu barierki do wchodzenia na łóżko. Niby nie jest to ważny detal a jednak dla wielu może mieć kluczowe znaczenie, ze względu na układ pokoju lub samą funkcjonalność.

Łóżko na antresoli ZIPPO

Dla niektórych rodziców z pewnością bezpieczniejsza wyda się opcja z barierką w zanóżu. Sama konstrukcja łóżka oraz jego barierki przywodzą na myśl domek na drzewie co z pewnością pobudzi dziecięcą wyobraźnię i zachęci do zabawy. Dolna część pod antresolą również jest ogrodzona, dzięki czemu powstaje miły dla oka kącik do zabawy.

Łóżko na antresoli z drabinką

Łóżko z antresolą dla dzieci MILA 2

Kolejna propozycja to łóżko z antresolą dla dzieci MILA 2, które ze względu na swoje proste kształty zyskało wielu zwolenników. Jest to uniwersalna propozycja zarówno dla chłopców oraz jako łóżko na antresoli dla dziewczynnki.

Łóżko z antresolą dla dziewczynki

Wysoka antresola zapewnia dziecku dużo miejsca podczas zabawy na łóżku. Prosta drabinka i brak zabudowanego dołu, nie komplikuje urządzania przestrzeni pod łóżkiem. Jednym z pomysłów może stać się zagospodarowanie miejsca na przechowywanie zabawek lub wstawienie biurka dla dzieci.

Piętrowe łóżko dwuosobowe MILA

Przy posiadaniu dwójki dzieci, idealnym rozwiązaniem może stać się piętrowe łóżko MILA, posiadające dwa miejsca do spania. Młodsze dziecko może spokojnie spać na niskim poziomie natomiast starsze na górze. Dwuosobowe łóżko piętrowe z antresoląDla lepszej komunikacji pomiędzy łóżkami, barierka została umieszczona w bocznej części, dzięki czemu mamy lepszy dostęp do obydwu posłań. Łóżka piętrowe zazwyczaj świetnie sprawdzają się w małych pokoikach dziecięcych, gdzie niewielka powierzchnia podłogi zmusza nas do szukania praktycznych ale jednocześnie miłych dla oka rozwiązań. Łóżko antresola Mila z pewnością spełnia większość rodzicielskich wymagań ale także tych dziecięcych.

Wielofunkcyjne łóżko antresola ze schodami RESSE

Najbardziej bogatą wersją łóżka z antresolą jest wielofunkcyjne łóżko antresola ze schodami oraz drugą powierzchnią spania. Bardzo często możemy spotkać także multifunkcyjne łóżko antresola z biurkiem, które bez wątpienia spotka się z entuzjazmem starszych dzieci w wieku młodzieżowym. Wielofunkcyjne łóżko piętrowe ResseNasze dwuosobowe łóżko RESSE to bardzo ciekawa propozycja pomimo, że nie posiada w swoim wyposażeniu dodatkowych funkcji w postaci biurka. Ale dwie powierzchnie spania i ukryte pod schodami szuflady są wystarczająco funkcjonalne. Dodatkowym atutem tego modelu jest pojemnik na pościel, ukryty pod materacem dziecięcym dolnego łóżka. Prawda, że dużo miejsca?

Łóżko z antresolą 90x200 czy 120x200

Często zastanawiamy się jaki rozmiar powinno mieć łóżko z antresolą 90x200, a może łóżko z antresolą 120x200 byłoby lepsze? Wybór rozmiaru jest bardzo szeroki dlatego najlepszym wyznacznikiem przed kupnem powinien być dla nas wiek dziecka i możliwości pomieszczenia. Dla dzieci w wieku 7-8 lat polecamy rozmiary łóżka dziecięce 90x200 i mniejsze. Natomiast dla starszych dzieci lub nawet dla młodzieży lepiej sprawdzą się łóżka antresola 120x200 i większe. Nie zapominajmy również, że większa powierzchnia spania oznacza więcej miejsca do zagospodarowania pod nim. Musimy mieć więc konkretny pomysł aby tą przestrzeń wykorzystać w sposób ergonomiczny.

Aranżacja pod łóżkiem z antresolą

Jeśli więc Twoje dziecko uwielbia spać na wysokości, spraw mu taką oto radość i wybierz jedno z łóżek na antresoli dla dzieci. Dodatkowe miejsce na zabawki lub drugie łóżko będą przepięknie prezentować się w pokoju dziecka. Dzięki naszej ofercie możesz zrealizować to marzenie, a przy tym stworzyć mu praktyczne miejsce do zabawy lub nauki. Jeśli szukasz inspiracji na pokój dla chłopca w wieku 7-10 lat, zapraszamy na naszego bloga.

2021-01-27 13:50:00 1156 wyświetleń