Mała kuchnia – meble systemowe do kuchni o małym metrażu

Mała kuchnia – meble systemowe do kuchni o małym metrażu

Mała kuchnia o niewielkim metrażu wymaga od nas więcej zaangażowania w planowaniu jej aranżacji niż przestronna kuchnia w domu jednorodzinnym. Aby dobrze zaplanować jej przestrzeń pod kątem ergonomicznym i wizualnym, musimy się z reguły bardziej nagłowić lub ostatecznie zdać się na pomoc specjalistów. Niestety taka pomoc często sporo kosztuje, dlatego proponujemy tańsze i prostsze rozwiązanie w postaci mebli systemowych, dzięki którym samodzielnie urządzisz swoją małą kuchnię.

Meble systemowe do małej kuchni – co mamy na myśli?

Meble systemowe do małej kuchni inaczej zwane meblami modułowymi, to nic innego jak pojedyncze szafki kuchenne łączone w dowolne systemy mebli kuchennych. Każda z szafek sprzedawana jest oddzielnie, w związku z czym możesz tworzyć zestawy według własnych potrzeb i możliwości przestrzennych. Jest to świetne rozwiązanie do mniejszych pomieszczeń, w których liczy się każdy dobrze wykorzystany centymetr. To rozwiązanie, może okazać się bardzo trafnym sposobem na dopasowanie aranżacji do Twoich własnych oczekiwań. Pojedyncze szafki kuchenne wiszące   lub stojące, w różnorodnych wariantach i wielkościach dają mnóstwo możliwości.Meble systemowe do małej kuchni Warto podejść do tego wyzwania, jak do misternej układanki – by po chwili przekonać się, że wszystko ze sobą współgra. Szafki wiszące i stojące dostępne są w różnych rozmiarach, więc nie musisz się martwić, że zabraknie Ci miejsca na wybrany model lub że szafka okaże się zbyt duża i zajmie zbyt wiele miejsca. Dodatkowo, meble modułowe dostępne są w różnorodnych kolorach i odcieniach, możesz wybierać dowolną stylistykę, dzięki czemu z łatwością urządzisz kuchnię w każdym stylu.

ZOBACZ WISZĄCE I STOJĄCE SZAFKI KUCHENNE

Tanie meble systemowe, czyli kupuje ile potrzebuje

Meble systemowe do małej kuchni są znacznie tańszym rozwiązaniem dlatego też warto z niego skorzystać, ponieważ dużą zaletą takich tanich mebli modułowych do kuchni jest ich różnorodność i uniwersalność. Decydując się na ich użycie zyskujemy możliwość tworzenia własnych kompozycji kolorystycznych a nie jak w przypadku gotowych zestawów mebli kuchennych, określonych zestawień. Co istotne, możemy stopniowo meblować wnętrze. Jest to doskonałe rozwiązanie w przypadku gdy nie jesteśmy w 100% przekonani jaką przestrzeń chcielibyśmy umeblować, a jaką pozostawić wolną. Fakt, że meble modułowe są tanie, wcale nie oznacza, że są gorsze. Producenci mebli modułowych do kuchni wykorzystują wszelkie udogodnienia jak w gotowych zestawach.

Zestaw mebli kuchennych w dwóch kolorach

Mała kuchnia i sposoby na jej urządzenie

  • Odpowiedni układ mebli systemowych

Zanim przystąpimy do poszukiwań odpowiednich elementów meblowych do małej kuchni, powinniśmy zastanowić się jaki układ umeblowania i stref funkcjonalnych chcemy uzyskać. Obecnie modne są meble kuchenne ułożone w literę L lub U. Poniżej przedstawiamy także opcje z wyspą kuchenną.
Opcjonalne układy małej kuchni W przypadku niewielkich metrażowo pomieszczeń najlepiej jednak sprawdza się układ L lub całkowicie prosty, oparty tylko na jednej ścianie. Ta opcja doskonale się sprawdza w przypadku małej kuchni o podłużnym kształcie. Małe i kwadratowe pomieszczenia lepiej wyposażyć we wcześniej wspomniane układy Li U, bez dodatkowej wyspy. Wykorzystaj do tego narożne szafki kuchenne, zarówno wiszące jak i stojące.

Narożne szafki stojące do małej kuchni

  • Obecność wyspy

Gdy kuchnia jest niewielka lepiej zrezygnować z wyspy na rzecz małego stołu z krzesłami lub barku z hokerami. Oczywiście znaczenie ma także fakt, czy mała kuchnia jest połączona bezpośrednio z salonem i jadalnią, czy jest osobnym wnętrzem. Jeśli nasza kuchnia to przysłowiowy aneks kuchenny otwarty na salon to niewielka wyspa może fantastycznie oddzielić te przestrzenie od siebie. Nie przesadzajmy tylko z jej rozmiarem. Mała kuchnia z małą wyspą lub barkiem

  • Okno w małej kuchni

Ważne jest także usytuowanie okna w kuchni. Często zdarza się, że okno jest umiejscowione w mało odpowiednim miejscu i może nam przeszkadzać w planowaniu aranżacji. Wykorzystajmy je wówczas jako miejsce, gdzie ustawimy szafkę ze zlewozmywakiem lub przestrzeń do ustawienia stołu kuchennego.Szafka kuchenna pod zlewozmywak pod oknem

  • Częstość robienia zakupów i przechowywanie

Mała kuchnia generuje zawsze jeden bardzo ważny problem a mianowicie możliwości przechowywania. Ze względu na ograniczony metraż brakuje nam najczęściej miejsca do magazynowania większej ilości artykułów spożywczych. Aby temu zapobiec proponujemy używać większej ilości szafek kuchennych stojących wyposażonych w półki a nie szuflady (szuflady są świetne do przechowywania garnków i patelni ale nie spożywki) oraz szafki kuchenne typu cargo. Te drugie są typowo przeznaczone do magazynowania produktów. Posiadają odpowiednie przegródki i wykorzystują ergonomicznie swój potencjał oraz są otwierane w całości, dzięki czemu mamy dostęp do całej ich zawartości. Szuflady w meblach systemowych

Szafka cargo w meblach systemowych

  • Instalacje elektryczne i oświetlenie

Zarówno instalacje elektryczne jak i oświetlenie pełnią ważną rolę w aranżacji mebli kuchennych. Pamiętajmy, że najważniejsze jest aby zaplanować blat roboczy bezpośrednio w miejscu, gdzie znajduje się oświetlenie oraz gniazdka na sprzęt AGD. Jest to niezwykle ważne, aby w trakcie przygotowywania posiłków mieć wszystko pod ręką. Wówczas gotowanie staję się przyjemniejsze i zajmuje mniej czasu.Meble systemowe z oknem i sztucznym oświetleniem

Mała kuchnia to niezwykłe wyzwanie dla przyszłych mieszkańców, ponieważ planowanie kuchni zaczyna się już na etapie projektowania wnętrz a bardzo często nie wiemy jeszcze jak dokładnie ma wszystko wygląd. Do doskonałej aranżacji nadają się między innymi funkcjonalne meble systemowe do małej kuchni o których mowa w powyższym artykule. Zastanawiając się nad układem mebli oraz funkcjonalnym przeznaczeniem, istotnym jest, by sukcesywnie dążyć do zrealizowania własnych wizji i w efekcie stworzyć kuchnię, nie tylko „do gotowania”, ale przede wszystkim będącą spełnieniem naszych wnętrzarskich marzeń.
Jeśli zainteresował Cię temat mebli systemowych, zapraszamy również do naszego kolejnego artykułu pt. „Urządzamy tanią kuchnię – meble modułowe”.

ZOBACZ WIĘCEJ PODOBNYCH PRODUKTÓW DO KUCHNI

Bogaty asortyment, bezpieczne i atestowane meble w każdym stylu.

2022-07-24 08:01:00 66 wyświetleń