Najlepsze sposoby na przechowywanie ubrań w pokoju dziecięcym.

Najlepsze sposoby na przechowywanie ubrań w pokoju dziecięcym.

Przechowywanie ubrań w pokoju dziecięcym jest od zawsze niemałą zagwozdką dla rodziców, szczególnie jeśli w niewielkim pokoju musimy zorganizować garderobę dla dwóch lub więcej dzieci. Rodzice bardzo często zastanawiają się, jaki rodzaj mebli będzie najbardziej odpowiedni do przechowywania dziecięcej odzieży, aby ubranka nie niszczyły się, nie gniotły oraz były łatwo dostępne. Poniższy artykuł świetnie wskaże Wam kilka najlepszych sposobów na przechowywanie dziecięcej odzieży oraz pojedynczych ubrań.

Typowy mebel do przechowywania ubrań w pokoju dziecka – szafa

Najbardziej oczywista propozycja do przechowywania dziecięcych ubranek to oczywiście klasyczna szafa dziecięca. Typowa szafa na ubrania dziecka to najbardziej pojemny mebel, który według możliwości powinien stać, w każdym dobrze wyposażonym pokoju dziecięcym. Wybierając szafę należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Najważniejszą zasadą, przy zakupie szafy, jest dostosowanie gabarytów mebla do wymiarów pokoju, w taki sposób, aby mebel nie przytłoczył całego pomieszczenia. Jeżeli pokój dziecka ma niewielki metraż, to doskonale sprawdzi się klasyczna szafa dwudrzwiowa lub jednodrzwiowa. Większe modele trzydrzwiowe lub narożne szafy pozostawmy do dyspozycji właścicielom większych metrażowo pomieszczeń. Dokładnie opracowane systemy półek i wieszaków wewnątrz szafy to praktyczne rozwiązanie na przechowywanie nie tylko ubrań, lecz również obuwia i innych przedmiotów, takich jak koce lub nieużywane zabawki. Oczywiście wnętrze szafy najlepiej dopasować do potrzeb oraz wieku dziecka, aby mogło samodzielnie z niej korzystać. Jest to szczególnie ważne w przypadku mniejszych dzieci, ponieważ pozwala im na poczucie odpowiedzialności, gdy to one same decydują, jakie ubrania dzisiaj wyjmą z szafy.Dwudrzwiowa szafa w pokoju dziecka Szafy dziecięce są obecnie dostępne w różnorodnych wariantach kolorystycznych, dlatego też bez problemu można dopasować wybraną szafę do posiadanych już mebli dziecięcych lub po prostu zakupić model pochodzący z wybranej kolekcji. Na rynku pojawiają się również specjalnie zaprojektowane szafy, które są dostosowane typowo do pokojów dziewczynek lub chłopców, zarówno pod kątem wyglądu jak i ich wnętrza. Organizacja wnętrza szafy powinna być inna ze względu na płeć, ponieważ z reguły wiemy także, że zestawy ubrań dziewczęcych wymagają nieco innego sposobu przechowywania. W skład ich ubranek wchodzą przede wszystkim dłuższe od klasycznych T-shirtów sukienki, dlatego przyda się więcej drążków do powiszenia wieszaków. Garderoba chłopców świetnie przechowuje się na klasycznych półkach.

ZOBACZ NAJPIĘKNIEJSZE SZAFY DLA DZIECI

Komoda w pokoju dziecięcym

Komoda w pokoju dzieckaWyjątkowe i różnorodne komody dla dzieci to drugi z kolei sposób na przechowywanie dziecięcych ubrań i to z kilku powodów.

Oprócz powyższych argumentów przemawiających za użyciem komody jako miejsca do przechowywania, jednym z największych atutów jest ich uniwersalność i atrakcyjna cena. Meble można z łatwością dopasować do estetyki wnętrza urządzonego w wybranym stylu (skandynawskim, klasycznym, retro) oraz z uwzględnieniem tematycznych elementów dekoracyjnych.

Regały z pojemnikami jako idealne miejsce do przechowywania bielizny

Klasyczne regały wyposażone dodatkowo w dopasowane pojemniki świetnie sprawdzają się nie tylko do przechowywania zabawek czy książek. Odpowiednio zorganizowany regał może posłużyć również jako miejsce na bieliznę czy sezonowe akcesoria ubraniowe (czapki, szaliki, paski itp.). Na dodatek kolorowe pojemniki zarówno materiałowe jak i plastikowe wprowadzą do pomieszczenia odrobinę wesołej kolorystyki i ożywią pokój. Co ważne, tego rodzaju dodatki są bardzo tanie, dlatego w razie zmieniających się upodobań możemy je zmieniać nie ponosząc większych kosztów.

Regały dla dzieci z pojemnikami

Otwarta szafa, czyli nowoczesny wieszak w roli przenośnej garderoby

Wieszak na ubrania może wyglądać nowocześnie i jednocześnie designersko, a przy tym pełnić rolę otwartej szafy w pokoju dziecka. To rozwiązanie jest też szczególnie popularne w typowych pokojach młodzieżowych.„Otwarta szafa” umownie zwana wieszakiem do garderoby może mieć nie tylko tradycyjne haki czy drąg na pojedynczo zawieszane wieszaki ubraniowe, ale także półki na buty. Garderobiany wieszak możemy po prostu ustawić w sypialni dziecięcej niedaleko łóżka dla dzieci. Zajmuje on zdecydowanie mniej miejsca niż szafa a czasem może być używana również jako dodatkowa szafa. W tym przypadku możemy wieszać na nim na przykład stylizacje ubrań na cały tydzień. Świetnie sprawdzi się w sytuacjach kiedy dziecko samo musi się wyszykować do szkoły z rana. Główną zaletą takiej szafy jest również fakt, że ubranie wieszane są na drążku przez co nie gniotą się i cały czas są do dyspozycji użytkownika.

Wieszak garderobiany na ubrania

Jak więc widzicie przechowywanie ubranek dla dzieci nie jest tak zawiłym tematem jakby się to wydawało. Jest wiele sposobów na praktyczne przechowywanie ciuchów w pokoju dziecka. Pamiętajcie tylko o odpowiedniej segregacji i częstym przepieraniu rzeczy, aby ubranka zawsze były świeże i gotowe do założenia. Istotne jest także przebieranie ubrań i usuwanie z szafy tych, z których dziecko już wyrosło. Jeśli jesteś przyszłym rodzicem i szukasz typowo mebli dla niemowlaka polecamy również nasz artykuł pt „Meble dla niemowlaka – kilka cennych rad

ZOBACZ WIĘCEJ PRODUKTÓW Z TEJ KATEGORI

Bogaty asortyment, bezpieczne i atestowane meble w każdym stylu.

2022-06-26 09:00:00 120 wyświetleń