Recenzja paneli lamelowych

Recenzja paneli lamelowych

Panele lamelowe to nowoczesna dekoracja na ścianę zmieniająca naszą aranżację w efektowny sposób. Za ich pomocą uzyskamy modne i estetyczne wykończenie wnętrz. W ofertach sprzedaży znajdziemy wiele możliwości i różnorodnych modeli, które sprawdzą się zarówno w aranżacjach nowoczesnych, jak i klasycznych. Poniżej omówimy najistotniejsze wady oraz zalety zastosowania listew jako dekoracji ściany w naszym salonie, kuchni lub jadalni. Sprawdzimy opinie klientów oraz podpowiemy jak zaaranżować je do wyposażenia dużych jak i małych pomieszczeń.

Panele lamelowe na ścianie – rodzaje

W naszej ofercie sprzedaży znajdziemy kilka odcieni paneli lamelowych montowanych na ścianie. Ogólnie wykonanych w 7 odcieniach:

 • wykonane z płyty MDF fornirowanej (okleina z naturalnego drewna)
 • płyta MDF pokryta okleiną syntetyczną

Każda z nich posiada niepowtarzalną powierzchnię, która nadaje wnętrzom ciekawego charakteru. Naturalna okleina występuje w trzech kolorach naturalnego odcienia drewna dębowego, bukowego i bielonego. Panele lamelowe w okleinie syntetycznej występują w czterech kolorach: dąb halifax, dąb jasny, czarny i biały. Dwa ostatnie odcienie świetnie sprawdzą się jako dodatek do kontrastowego koloru ścian. Użycie pozostałych listew jest oczywiście uwarunkowane od naszych osobistych planów i stylu wnętrza. Sprawdzą się w większości pomieszczeń mieszkań jak i domów. Wszystkie modele paneli dekoracyjnych mogą wprowadzić do pomieszczeń wrażenie przemyślanej elegancji. 

Próbniki paneli lamelowych

Wady oraz zalety listew ściennych

Jak każdy element wyposażenia panele lamelowe mają swoje wady jak i zalety, chociaż tych drugich jest zdecydowanie więcej. Wśród wad doszukujemy się jedynie dwóch cech, które mogą wpłynąć na ich negatywną opinię. A mianowicie są to stałe wymiary długości listew (2,70 m) i brak możliwości montażu przestrzennego, co jest ściśle związane z tym iż jedna z czterech stron listwy jest przeznaczona tylko i wyłącznie do montażu na ścianie lub innym materiale. Nie jest ona oklejona i posiada niewielki rowek ułatwiający montaż. Co do zalet to z pewnością jest ich kilka i każdy znajdzie coś co uzna za zaletę. Najważniejszą cechą jest jednak to, że są one dostępne w kilku kolorach, a przed złożeniem zamówienia możesz również zamówić próbniki. Listwy są niezwykle łatwe w montażu, ich cena jest zdecydowanie niższa w porównaniu z innymi dekoracjami ściennymi, czas wykonania zamówienia wynosi maksymalnie do 7 dni, a do tego świetnie nadają się do każdego pomieszczenia. Ze względu na swoje bardzo solidne wykonanie bez problemu wytrzymają warunki również w kuchni, czyli większa wilgoć i parowanie podczas gotowania czy kąpieli w łazience. 

Panele lamelowe w łazience

Panele lamelowe dekoracyjne do wnętrz – za i przeciw

Drewniane panele lamelowe na ścianę świetnie wpisują się we współczesne trendy dekoracji pomieszczeń. Nadają się na udekorowanie ściany telewizyjnej, korytarza, a czasem salonu z aneksem z kuchni. Oto wszystkie za:

  • użycie listew jako dekoracji ściennych sprawdzi się zarówno w mieszkaniach jak i domach jednorodzinnych.
  • wykazują one dużą odporność na promieniowanie słoneczne, nieznaczną wilgoć i drobne uszkodzenia mechaniczne. Listwy dekoracyjne można z powodzeniem montować na ścianach w korytarzach lub przedpokoju gdzie są bardziej narażone na ruch.
  • istnieje kilka możliwości montażu paneli, wszystkie są bardzo łatwe w wykonaniu (np. za pomocą kleju montażowego, listew lub płyt). Łatwość montażu za pomocą kleju sprawia, że rozwiązanie jest chętnie stosowane w pomieszczeniach mieszkalnych jak i biurowych.
  • świetnie wygłuszają pomieszczenie dzięki czemu nadają się do większych pomieszczeń biurowych czy sypialni

Ściana z listew lamelowych w sypialni

A oto kilka przeciwności losu:

  • panele dekoracyjne mogą wymagać impregnacji, w szczególności gdy mamy zamiar umieścić je w pobliżu kuchenki do gotowania lub w łazience.
  • listwy ozdobne będą też wizualnie pomniejszały pomieszczenie. Dlatego najlepiej sprawdzą się jedynie w dostatecznie dużych wnętrzach.
  • wymagają w miarę prostych ścian do montażu, na krzywej powierzchni mogą odstawać i efekt może być niezadowalający

Panele lamelowe w salonie

Inne dekoracje ścienne do Twojego wnętrza

Drewniane panele lamelowe to oczywiście bardzo oryginalne wykończenie i dopełnienie dekoracji ścian w naszych domach. Jeśli nie masz możliwości ich zamontowania lub jakaś przeciwność losu stoi Tobie na przeszkodzie, proponujemy inne rozwiązania. Na szczęście w ofertach sprzedaży znajdziemy wiele interesujących alternatyw.

ZOBACZ WSZYSTKIE DEKORACJE ŚCIENNE

Eleganckie dekoracje to nie tylko modne panele lamelowe, ale również fototapety, obrazy i lustra. Którykolwiek wariant wybierzesz, będzie on dobrym rozwiązaniem. Fototapety zawsze się sprawdzą i wniosą do wnętrza szczyptę innowacyjności, a zaletą obrazów jest z pewnością fakt, iż są niedrogie i możemy je zmieniać kiedy tylko chcemy. Nie wymagają od nas remontu, a grafiki są po prostu przecudowne.Dekoracje ścienne
Jeśli jesteś zdecydowana/zdecydowany na montaż paneli lamelowych w Swoim domu, to szczególnie polecamy nasz wpis dotyczący najłatwiejszego sposobu a mianowicie klejenia bezpośrednio do ściany na klej montażowy. Gorąco polecamy BLOG: „Jak zamontować panele lamelowe na ścianie za pomocą kleju?

2021-06-11 11:44:00 473 wyświetleń