Wybieramy tapetę do sypialni nad łóżko w kolorze pastelowym

Wybieramy tapetę do sypialni nad łóżko w kolorze pastelowym

Sypialnia jest wyjątkowym pomieszczeniem, od którego wymaga się konkretnych cech. Przede wszystkim szukamy w nim ukojenia po całym dniu spędzonym w pracy lub na załatwianiu domowych obowiązków. Niewielka stylizacja i kreatywny pomysł na jej urządzenie może odmienić całkowicie jej wygląd i napawać nas wyjątkowym klimatem, który nas uspokaja i pozwala w pełni się zrelaksować. Bardzo ważny jest w takim razie kolor ścian oraz wzorów tapety na ścianie, jeśli oczywiście się na nią zdecydowaliśmy. Tapeta do sypialni nad łóżko w kolorze pastelowym z wielu względów będzie najlepszym rozwiązaniem.

Dlaczego warto zastosować tapetę do sypialni na ścianie za łóżkiem?

Jednym z najważniejszych powodów, dla których warto jest zastosować tapetę do sypialni na ścianie za łóżkiem jest fakt, iż tapeta z wyjątkowym wzorem może zachwycać i znacznie udekorować jej wnętrze. Sypialnia może stać się naszą oazą spokoju na koniec dnia ale także prezentować się na tyle atrakcyjnie byśmy mogli się nią pochwalić. Współczesne fototapety posiadają nietypowe, bardzo stylowe wzory: deko panels, pejzaże lub abstrakcje. Pomimo wielu możliwości wyboru kategorii tematycznej, możemy z łatwością zauważyć, że najmodniejsze są tapety w pastelowych kolorach. Delikatne tła i desenie to hit ostatnich lat. Jasne kolory optycznie powiększają pomieszczenie, nadają przytulności i dekorują wnętrze. Biel, beże, ciepłe szarości dodadzą świeżości i rześkości.

szara tapeta nad łóżkiem w sypialni

Rodzaje możliwych motywów tapety do sypialni nad łóżkiem w kolorze pastelowym

Spośród wielu opcji motywów tapety do sypialni najbardziej popularne stały się takie wzory jak:

Pastelowy pejzaż w sypialni

Mała sypialnia udekorowana tapetą do sypialni w pastelowym kolorze

Niewielki metraż naszego pomieszczenia wymaga od nas odpowiedniego dopasowania tapety do sypialni nad łóżko. Mniejsze pomieszczenia powinniśmy dekorować określonymi wzorami tapet na ścianę. Na pewno musimy unikać ciężkich, wyrazistych i kontrastowych wzorów, a w szczególność drewna i cegłopodobnych motywów. Naszym zadaniem jest w pierwszej kolejności wygładzić ścianę, optycznie ją wydłużyć (powiększyć) lub nadać jej głębie.

Zasady wyboru motywu i wzoru tapety do sypialni nad łóżko, na mały metraż:

  1. Bierz pod uwagę tylko jasne, najlepiej pastelowe kolory, ponieważ jak już wcześniej pisaliśmy biel, beż, szarość powiększają wizualnie przestrzeń.
  2. Wybieraj podłużne a nie poprzeczne wzory. Wszelkiego rodzaju wzory pionowe podwyższą pomieszczenie, po prostu będzie wydawało się wyższe. Szczególnie przyda się to w sypialni na poddaszu, gdzie zazwyczaj mamy niższy poziom sufitu.
  3. Zwróć uwagę na gęste i drobne wzory. Tego typu rozwiązanie daje nam wrażenie, że dużo się dzieje przez co ściana wydaje się dużo większa.
  4. Pejzaże i widoki z efektem 3D świetnie się sprawdzą jako tło łóżka do sypialni. Pamiętajcie tylko żeby wykorzystać jasne, przestrzenne widoki przedstawiające szeroki obszar przestrzeni.

Uważajcie! Na fototapety z pejzażem, jeśli planujecie tapetę na ścianie na poddaszu, szczególnie gdy ściana posiada skos. Bardzo ważne jest dokładne dopasowanie układu względem ścięcia aby nie ucinać najważniejszych jego elementów.

Tapeta do sypialni nad łóżko czy obraz na ścianę

Czasami może się zdarzyć, że sama tapeta nie zaspokoi naszych wymagań dotyczących dekoracji ściany nad łóżkiem. Na przykład zbyt delikatna tapeta sprawiająca wrażenie jedynie pomalowanej ściany wymaga czasami dodatkowego urozmaicenia w postaci obrazu nad zagłówkiem łóżka. Oczywiście dotyczy tylko i wyłącznie tapet do sypialni nad łóżko z prostym, prawie niewidocznym wzorem. Obrazy na fototapecie nad łóżkiem w sypialniSame obrazy na ścianę również są świetnym rozwiązaniem wśród dekoracji ściennych. Posiadają jedną zasadniczą zaletę. Podczas ich zmiany nie wymaga się remontu. Gdy chcemy coś zmienić w aranżacji naszej sypialni wystarczy zamienić obrazy na inne.

WYBIERZ SWÓJ ULUBIONY OBRAZ

Fototapeta sprawdzi się także jako tło ściany kuchennej czy ściany telewizyjnej w salonie. Jeśli chcecie poczytać o tym więcej zapraszamy na naszego bloga pt. „Fototapeta do kuchni – 5 inspiracji

2021-08-20 08:01:00 1010 wyświetleń