Czyszczenie i pielęgnacja mebli

Siatka Lista

Produkty 8

Ustaw kierunek malejący
 1. Krem uniwersalny do ochrony i odżywienia skór SAPHIR BDC Creme Universelle 150ml Krem uniwersalny do ochrony i odżywienia skór SAPHIR BDC Creme Universelle 150ml
  Do 3 dni-5%

  Krem uniwersalny do ochrony i odżywienia skór SAPHIR BDC Creme Universelle 150ml

  Cena promocyjna 40,85 zł Normalna cena 43,00 zł
  Czas wysyłki: 3 dni
 2. Sucha pianka do czyszczenia skór TARRAGO Shampoo 200ml Sucha pianka do czyszczenia skór TARRAGO Shampoo 200ml
  Do 3 dni-5%

  Sucha pianka do czyszczenia skór TARRAGO Shampoo 200ml

  Cena promocyjna 30,40 zł Normalna cena 32,00 zł
  Czas wysyłki: 3 dni
Siatka Lista

Produkty 8

Ustaw kierunek malejący

Środki do czyszczenia i pielęgnacji mebli

Aby zachować na długi czas ich kolor oraz fakturę mebli należy sięgnąć po odpowiednie dobrane środki do czyszczenia i pielęgnacji mebli.

Różne meble to różne środki do czyszczenia mebli

Producenci oferują szeroką gamę różnorodnych środków do czyszczenia pod postacią pianek, proszków lub kremów, które służą do czyszczenia mebli tapicerowanych. Najczęściej ich sposób użycia jest bardzo podobny - środek należy nałożyć na obicie, pozostawić na określony czas, a następne usunąć specyfik przy pomocy ściereczki, szczotki lub też odkurzacza. Warto mieć na uwadze, że nie każdy materiał tak łatwo i szybko wróci do swojego pierwotnego stanu.

Podczas czyszczenia warto zwrócić także uwagę na materiał obiciowy, gdyż np. aksamit, czy też welur powinno się czyścić zgodnie z kierunkiem układania się włókien. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek preparatu powinno się także przeprowadzić próbę, na ukrytym fragmencie obicia, gdyż w ten sposób sprawdzimy, czy dany środek nie odbarwi tkaniny. Regularne korzystanie ze środków do pielęgnacji i czyszczenia mebli pozwoli na częściową odporność tkaniny na zabrudzenia. Dzięki temu nawet jak wydarzy się jakaś niespodziewana sytuacja w postaci rozlanego napoju czy innego płynu może się zdarzyć, że wystarczy jedynie wytrzeć tkaninę i nie zostanie po niej żadna plama.