Czyszczenie i pielęgnacja mebli

Siatka Lista

Produkty 10

Ustaw kierunek malejący
Siatka Lista

Produkty 10

Ustaw kierunek malejący

Środki do czyszczenia i pielęgnacji mebli

Aby zachować na długi czas ich kolor oraz fakturę mebli należy sięgnąć po odpowiednie dobrane środki do czyszczenia i pielęgnacji mebli.

Różne meble to różne środki do czyszczenia mebli

Producenci oferują szeroką gamę różnorodnych środków do czyszczenia pod postacią pianek, proszków lub kremów, które służą do czyszczenia mebli tapicerowanych. Najczęściej ich sposób użycia jest bardzo podobny - środek należy nałożyć na obicie, pozostawić na określony czas, a następne usunąć specyfik przy pomocy ściereczki, szczotki lub też odkurzacza. Warto mieć na uwadze, że nie każdy materiał tak łatwo i szybko wróci do swojego pierwotnego stanu.

Podczas czyszczenia warto zwrócić także uwagę na materiał obiciowy, gdyż np. aksamit, czy też welur powinno się czyścić zgodnie z kierunkiem układania się włókien. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek preparatu powinno się także przeprowadzić próbę, na ukrytym fragmencie obicia, gdyż w ten sposób sprawdzimy, czy dany środek nie odbarwi tkaniny. Regularne korzystanie ze środków do pielęgnacji i czyszczenia mebli pozwoli na częściową odporność tkaniny na zabrudzenia. Dzięki temu nawet jak wydarzy się jakaś niespodziewana sytuacja w postaci rozlanego napoju czy innego płynu może się zdarzyć, że wystarczy jedynie wytrzeć tkaninę i nie zostanie po niej żadna plama.