Czyszczenie mebli tapicerowanych

Siatka Lista

Produkty 6

Ustaw kierunek malejący
Siatka Lista

Produkty 6

Ustaw kierunek malejący

Nowoczesne środki do czyszczenia mebli tapicerowanychJeżeli chcemy na dłużej zachować oryginalny kolor naszych mebli, a także ich strukturę to należy zadbać o odpowiednie środki do czyszczenia mebli tapicerowanych, które pomogą nam usunąć niechciane plamy i przebarwienia. Każdy z nas chce się cieszyć nienaganną czystością kanap, sof, czy też tapicerowanych krzeseł, które są ozdobą salonu lub jadalni. 

Nowoczesne środki do czyszczenia mebli tapicerowanych

Każdy materiał wymaga innego typu pielęgnacji. W przypadku obić wykonanych z tkaniny bawełnianej podstawową czynnością pozwalającą na zachowanie czystości jest odkurzanie. Kurz łatwo osadza się na materiale, a podczas codziennego użytkowania mebli jest on wcierany w tapicerkę. Może to powodować szarzenie tkaniny oraz pojawienie się plam. Jeżeli chcemy konkretnie odświeżyć tapicerkę, należy sięgnąć po specjalną piankę lub szampon do czyszczenia tapicerki. Tak jak w przypadku większości preparatów należy środek wypróbować na niewielkim fragmencie materiału, aby sprawdzić, czy nie ulegnie on odbarwieniu. Po nałożeniu środka do czyszczenia mebli tapicerowanych należy odczekać określony przed producenta czas i usunąć preparat delikatnie zwilżoną ściereczką.

W przypadku tkanin takich jak welur i aksamit czyszczenie jest nieco bardziej skomplikowane, ponieważ materiały te są efektowne, ale wymagają specjalnej pielęgnacji. Stosując jakikolwiek środek do tych tkanin należy pamiętać, aby koniecznie przecierać się w kierunku zgodnym z ułożeniem włosa, po to by nie zaburzyć pięknego wyglądu tkaniny. Po zakończeniu czyszczenia włosie należy rozczesać miękką szczotką, a następnie wysuszyć suszarką ze strumieniem letniego powietrza.

Znalazłaś odpowiedni środek czyszczący? Zobacz środki do pielęgnacji mebli

Środki do pielęgnacji tapicerek Środki do pielęgnacji skór