Stelaże do łóżek 160x200

Siatka Lista

Produkty 14

Ustaw kierunek malejący
  1. Stelaż FLEX Basic 160x200

    1 017,00 zł
    Czas wysyłki: do 21 dni
Siatka Lista

Produkty 14

Ustaw kierunek malejący

Stelaże do łóżek 160x200 do łóżek to drugie po materacach jedne z najważniejszych elementów wyposażenia łóżka. Odpowiednio dobrany materac zagwarantuje nam komfortowy sen, jednak niewiele osób wie, że nawet najlepszy materac położony na zwykłym stelażu wykonanym z drewnianych listew nie sprawi, że odpowiednio się wyśpimy.

Stelaże do łóżek 160x200 pod materac

Stelaże 160x200 do łóżek

Stelaże do łóżek 160x200 mają za zadanie zamortyzowanie siły naporu naszego ciała. Elastyczne listwy wpływają na pracę materaca i dopasowanie do ciała. Oprócz tego stelaż zapewnia prawidłową wymianę powietrza, która zapobiega pojawieniu się wilgoci oraz rozwojowi bakterii, grzybów, pleśni oraz roztoczy. Ma to ogromne znaczenie szczególnie dla osób mających problemy z alergią. Niezwykle istotne jest, by wybierając stelaż pomyśleć nad gęstością ułożenia listew oraz ich giętkością.

Duża liczba listewek zapobiega zniekształceniom materaca, a ich sprężystość pozwala na przekazanie części obciążenia powodowanego przez ciężar naszego ciała z materaca na listwy, co dodatkowo zwiększa żywotność tego pierwszego elementu. Do materacy bonelowych wybierane są najczęściej stelaże do łóżek 160x200 stworzone z sosnowych listewek, który jest rozwijany i kładziony na ramie łóżka. Nie powinno się użytkować stelaża rolowanego w połączeniu z materacami innymi niż bonelowe ponieważ mogą one ulec odkształceniu, a tym samym zniszczeniu materaca. Stelaże do łóżek 160x200 wykonane z drewna brzozowego oraz bukowego są dużo bardziej wytrzymałe i elastyczne dlatego zaleca się je stosować do materacy multipocket lub lateksowych.

Stelaż do łóżka 160x200 regulowany ręcznie lub elektrycznie

Stelaż do łóżka 160x200 tak samo jak materace może posiadać kilka stref twardości. Polega to na różnej sprężystości listewek na poszczególnych odcinkach stelaża. Możliwość regulacji twardości umożliwiają specjalne nakładki, które przesunięte zupełnie na brzeg stelaża zwiększają jego twardość, a ustawione na środku listwy sprawiają, że staje się on miękki i elastyczny. Umożliwia to na doskonałe współgranie materaca i stelaża 160, które wspólnie pracują na wysoki komfort snu. Na twardość stelaża wpływa ilość listewek oraz gęstość ich rozstawienia - im więcej listewek, tym lepiej. Na rynku dostępne są stelaże z możliwością ich regulacji. To idealny wybór dla osób spędzających większą ilość swojego czasu w łóżku. Podnoszony zagłówek pozwoli na komfortowe czytanie książki lub oglądanie telewizji w pozycji pół leżącej. Do regulowanych stelaży rekomendowane są materace miękkie, wysokoelastyczne, piankowe i lateksowe. Stelaże do łóżek można regulować ręcznie lub elektrycznie za przy pomocy pilota zapewniając pełen komfort leżącemu, który nie musi podnosić się z łóżka, by ustawić stelaż 160x200 np. do snu.

ARTYKUŁY I PORADY